Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bocianki 2017 - witamy i zapraszamy :)


Recommended Posts

No wreszcie wyszło słońce. U mnie dzisiaj dzień upłyną na zabezpieczaniu taśm, w czwartek zrobiła się instalacja do reku od wtorku rozkładamy styropian , tata robi maszynkę do cięcia mam nadzieje że t trochę przyspieszy prace . Wykonawca od wylewek zaznaczył mi dzisiaj niwelatorem poziomy i okazało się że różnica poziomów od HS do końca domu to 4 cm więc trzeba dołożyć styro o w małej łazience, trochę się obawiam bo geberit już zamontowany . Ma ktoś z was doświadczenia z perlitem? Czy można tym trochę podrównać ubytki w chudziaku oraz wypełnić pustki między rurami od reku?

 

 

 

tas,.JPG

rek.JPG

IMG_1559.jpg

Edytowane przez Papucy
a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No wreszcie wyszło słońce. U mnie dzisiaj dzień upłyną na zabezpieczaniu taśm, w czwartek zrobiła się instalacja do reku od wtorku rozkładamy styropian , tata robi maszynkę do cięcia mam nadzieje że t trochę przyspieszy prace . Wykonawca od wylewek zaznaczył mi dzisiaj niwelatorem poziomy i okazało się że różnica poziomów od HS do końca domu to 4 cm więc trzeba dołożyć styro o w małej łazience, trochę się obawiam bo geberit już zamontowany . Ma ktoś z was doświadczenia z perlitem? Czy można tym trochę podrównać ubytki w chudziaku oraz wypełnić pustki między rurami od reku?

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]409905[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]409906[/ATTACH]

 

Zabezpieczyłeś taśmy białym 3cm styro i na to będziesz kładł właściwy styropian? Jak ostatecznie rozwiązałeś u siebie problem wyrzutni do reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Potrzebuje rady/pomocy w kwesti podsufitki. Posiadam rynny galeco stal 2 wraz z maskownicami. Maskownice te mają otwór na wsunięcie deski podsufitki.

Wykonawca twierdzi jednak że te maskownice powinny mieć dodatkowy okapnik, zeby woda, kóra bedzie zaciagać od przodu nie spływała w te deski. Powiedział, że może to zrobić tak jak było pierwotnie założone, ale według niego deski szlag trafi po jakimś czasie. Co wy o tym myślicie? Wyszło by to fajnie estetycznie, ale czy jest sens ryzykować i za dwa trzy lata wymieniać deski?

Ewentualnie wsunać deski a dorobić z blachy w kolorze taki mini okapnik jak ponizej?

 

ebb21fdb2b837e54med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu głównie chodzi o to, żeby woda która pada na rynne z przodu nie szła w dół i potem poziomo na deski. Czasem można takie zjawisko zobaczyć np na sufitach jak woda normalnie sobie przepływa z jednego miejsca na drugi. Tego sie boje. Chyba po prostu wstawie tam blaszke zagietą w kształcie L, żeby wystawała pionowo i temat powinien być bezpieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej!!! my tam daleko w lesie. Dopiero dach nam kładą, za miesiąc będą okna. Ale za to kolejne ekipy połapane są. Może limit obsuw mamy już wyczerpany. Ta budowa mnie również zdołowała. Też mieliśmy nieuczciwego podwykonawcę. Firma budowlana nagle miała problem z ludźmi i wzięli podwykonawcę. A ten raz się pojawiła, raz nie...i tak w kółko. W końcu nie wytrzymaliśmy i postawiliśmy wykonawcę pod ścianą. Teraz gonią. Co z tego jak już są 3 miesiące obsuwy. Dom budują już 6 miesiąc...dramat. Jedyny plus jest taki, ze robią to dobrze. Mamy bardzo dobrego kierownika budowy i pilnuje nam wszystkiego na każdym kroku. Ja sama tę wyłapałam kilka rzeczy zanim zostały spieprzone. Ogólnie wychodzimy na prostą ale na początku roku zaczynałam mieć podobne przemyślenia jak freethinker ;)

 

Jak już położą dach, to wstawię fotki. Sama jestem ciekawa tej dachówki, bo trochę poszaleliśmy ;)

 

Okna ostatecznie będą winchester z teamplastu.

 

Jak myślicie, jeżeli mam ustalone kolejne ekipy, to jest szansa wyrobić się do grudnia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak myślicie, jeżeli mam ustalone kolejne ekipy, to jest szansa wyrobić się do grudnia???

 

Głowa do góry, nam też dużo czasu "przeleciało" - większość robiliśmy sami. W czwartek ekipa zaczęła nam murowanie ścian nośnych, po świętach planują układać strop. Też chcieliśmy się wprowadzać na koniec grudnia ale patrząc po tym co się dzieje (pogoda) różnie to może być :confused:

Przestaliśmy myśleć na kiedy się wyrobimy, to tylko nie potrzebne nerwy... Kiedy wykończymy wtedy się wprowadzimy, najwyżej będziemy spać na styropianie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wsunać deski a dorobić z blachy w kolorze taki mini okapnik jak ponizej?

No ale przecież tu jest okapnik -- to właśnie ten drugi dzyndzel, do którego dorysowałeś swój kapinos. ;) Edit, jednak masz rację, przypatrzałem się dokładnie i podbitka w to właśnie się będzie wsuwać i może tam być skucha bez kapinosa.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas walka na papiery. Mamy w projekcie instalacje gazowa w wersji A. Chcemy zmienić ja zmienić tak, żeby zrobić oddzielne podejście do kuchni i kotłowni. Spytaliśmy naszego projektanta o projekt zamienny. "O rety, będzie znowu urzędnicza papierologia, no ale jak chcecie to 500-800zł". Jak już się zdecydowaliśmy to nagle cena wyskoczyła na 1.200zł, bo "tamto to tylko szacunki były, a teraz dostałem wycenę od instalatora". Postanowiliśmy poszukać innego projektanta i dość szybko znaleźliśmy bardzo sensowną osobę, która przygotuje projekt za połowę w/w ceny. Jednak w trakcie rozmowy z architektem wynikła kwestia, kto może złożyć projekt zamienny. Architekt twierdzi, że tylko on, ponieważ jest autorem projektu - koniec argumentów. Nowa pani projektant twierdzi, że nie ma problemu aby to ona zrobiła projekt zamienny chociaż proponuje aby zrobić po prostu oddzielny projekt instalacji gazowej. Czy to na pewno jest poprawna droga i można taką ścieżka ominąć projektanta nr 1? Kierownik budowy nie jest przekonany do tego rozwiązania i uważa, że gdyby instalacja gazowa była oddzielnym projektem to tak, ale jeśli wchodzi w skład projektu budowlanego to nie. I kto ma rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doli czy w pozwoleniu na budowę macie także pozwolenie na budowę przyłącza gazowego?

 

Tak, projekt i pozwolenie na budowę obejmuje również projekt instalacji gazowej.

 

Po konsultacji z jeszcze innym instalatorem wychodzi na to, że trzeba to jednak zrobić na projekt zamienny. Teraz pytanie, czy możemy zlecić jego wykonanie innemu projektantowi. Nasz pierwszy architekt twierdzi, że nie i tylko on może zrobić projekt zamienny. Jutro dzwonimy do Starostwa zapytać jak oni to widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowaliśmy z drzwi przesuwnych na taras. Zastanawiamy się za to nad tarasowymi otwieranymi na zewnątrz. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Rozważałem otwierane do środka, rozważałem otwierane do wewnątrz (droższe są). Z obydwoma mi wyszło, że albo będą walić w stół w jadalni, albo w meble na tarasie, po drodze były jeszcze otwierane klasycznie do środka z niskim progiem ale okazały się być zimne -- więc ostatecznie montuję dwa HSy. ;)

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, projekt i pozwolenie na budowę obejmuje również projekt instalacji gazowej.

No to pozamiatane i pozostaje Wam tylko projekt zastępczy.

Akurat temat jest u nas na topie, bo okazało się że architekt który przygotowywał nasz projekt, "zapomniał" o instalacji gazowej, co skutkuje tym, że ponownie będziemy musieli zapłacić za mapę do celów projektowych. No i czeka nas wystąpienie o pozwolenie na budowę przyłącza gazowego :mad:

Nikomu nie polecę tego pana, szumnie zwanego architektem. :mad:

 

Myślę że starostwo niewiele Wam powie, przydałaby się konsultacja z prawnikiem i wnikliwe przejrzenie umowy którą podpisaliście z architektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...