Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bocianki 2017 - witamy i zapraszamy :)


Recommended Posts

Daszek jest kolejnym durnym pomysłem żony i architekta. Szkoda, że dopiero po czasie żona mi oznajmiła, że jej nie zależy. Tak to bywa, gdy żona z architektem wymyślają fiu-bżdziu, potem mąż to buduje, a żona ma gdzieś problemy wynikające z tych wymysłów.

Ale wycięcia sobie nie wyobrażam. Tam jest mnóstwo zbrojenia. Na tym stoi mur osłonowy. Przerobienie tego to grubsza historia. Lepiej już to dokończyć. Rozmawiałem z blacharzem i radzi dookoła zrobić rynienkę. Ale co na górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hejho!

 

RudaMaruda o jaaaaaa gratuluję!!!!!!!!!

Mam nadzieję, że niedługo dołączę do grona szczęśliwie przeprowadzonych ;-) U nas wykończeniówka w trakcie, obecnie chwilowa przerwa, czekamy na uruchomienie pieca i wygrzanie posadzki - potem lecimy z resztą prac. Póki co jedna łazienka przygotowana pod płytkowanie, pomiar mebli do kuchni zrobiony, jutro montaż parapetów wewnętrznych i zamawiam drzwi wewnętrzne. W międzyczasie podłaczono nam wreszcie ( po 1,5roku od mojej pierwszej wizyty w ZGK) wodę.

 

No iiiiii najwazniejsze, córa opuściła już mój brzuch i śpi obok ;-) Tak więc budowę kończymy już większą ekipą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejho!

 

RudaMaruda o jaaaaaa gratuluję!!!!!!!!!

Mam nadzieję, że niedługo dołączę do grona szczęśliwie przeprowadzonych ;-) U nas wykończeniówka w trakcie, obecnie chwilowa przerwa, czekamy na uruchomienie pieca i wygrzanie posadzki - potem lecimy z resztą prac. Póki co jedna łazienka przygotowana pod płytkowanie, pomiar mebli do kuchni zrobiony, jutro montaż parapetów wewnętrznych i zamawiam drzwi wewnętrzne. W międzyczasie podłaczono nam wreszcie ( po 1,5roku od mojej pierwszej wizyty w ZGK) wodę.

 

No iiiiii najwazniejsze, córa opuściła już mój brzuch i śpi obok ;-) Tak więc budowę kończymy już większą ekipą ;-)

 

Gratulacje :D:D:D

Teraz to dopiero będzie zabawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile płaciliście za wykonanie branżowego projektu instalacji?

Nas architekt trochę wykiwał i teraz musimy sami tworzyć wniosek o pnb na budowę instalacji prowadzącej od ogrodzenia do domu :mad:

Dobrze że gaz mamy mieć jedynie w kotłowni...

 

Projekt gazu to ok 600zł jak dobrze poszukasz. Nasz architekt chciał za to 1200zł,ale ostatecznie po burzliwych negocjacjach wyszło 700zł. My projekt gazu mieliśmy, ale w międzyczasie zdecydowaliśmy się na inną trasę instalacji.

Edytowane przez Doli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was izolując podłogi przed wylewkami stosował perlit do wypełniania przestrzeni między rurami? Jakie ilości zamawialiście? Jaką frakcję? EP150 będzie ok?

 

Ja miałam taki zamiar. Ale kierowniczka budowy, nakazała przysypywanie rur piaskiem. Tak też zrobiliśmy. Szybko, tanio, materiału nie trzeba było zamawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejho!

 

RudaMaruda o jaaaaaa gratuluję!!!!!!!!!

Mam nadzieję, że niedługo dołączę do grona szczęśliwie przeprowadzonych ;-) U nas wykończeniówka w trakcie, obecnie chwilowa przerwa, czekamy na uruchomienie pieca i wygrzanie posadzki - potem lecimy z resztą prac. Póki co jedna łazienka przygotowana pod płytkowanie, pomiar mebli do kuchni zrobiony, jutro montaż parapetów wewnętrznych i zamawiam drzwi wewnętrzne. W międzyczasie podłaczono nam wreszcie ( po 1,5roku od mojej pierwszej wizyty w ZGK) wodę.

 

No iiiiii najwazniejsze, córa opuściła już mój brzuch i śpi obok ;-) Tak więc budowę kończymy już większą ekipą ;-)

 

 

Super! Gratuluję i okropnie zazdroszczę... mam dwie córy i marzę o kolejnym maluchu. Ale historia moich ciąż jest na tyle zniechęcająca, że trudno mi się zdecydować na kolejne, a szkoda.

 

Mąż wyjechał zarabiać na budowę a tymczasem budowa stoi. Na koniec maja mamy umówione wylewki, ale chyba będzie trzeba przesunąć na czerwiec. A nasza wizja szybkiej przeprowadzki znowu się odsuwa. Generalnie nastroje u nas kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...