Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bocianki 2017 - witamy i zapraszamy :)


Recommended Posts

Co z tego, że rura jest z membraną jest połączona taśmą, jak przez tę rurę może śmigać powietrze i robactwo?

Szczelność jest ważna dla oddzielenia strefy ogrzewanej z wentylacją mechaniczną.

 

Powietrze, nie tylko może, ale powinno śmigać przez tę rurę. Takie jej zadanie. Robactwo rurą nie dostanie się do izolacji dachu, ale tego nie będę Ci udowadniała. A jeśli dla Ciebie uszczelnienie przejścia rury przez membranę nie ma znaczenia, to ja nie mam więcej pytań.

 

 

I tę szczelność ma zapewniać membrana, czy to co poniżej izolacji termicznej?

 

To, co poniżej, chroni izolację przed negatywnymi warunkami panującymi wewnątrz domu, membrana chroni izolację, przed szkodliwymi warunkami zewnętrznymi i pomaga odprowadzić ewentualną wilgoć. Ale Ty to wszystko wiesz.

 

 

Na drugą stronę membrany - dokładnie w to samo miejsce, co przez zakład.

 

U mnie kominkiem wentylacyjnym robaki wejdą, co najwyżej do rur kanalizacyjnych. Ale skoro to, to samo miejsce, co izolacja dachu, to ok. Nie będę nikogo przekonywać.

Każdy wybierze, co uważa za słuszne. Ja podałam swoje uwagi. Może się komuś przydadzą.

Kończę temat membrany. Miłej niedzieli :bye:

Edytowane przez annatulipanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jeśli dla Ciebie uszczelnienie przejścia rury przez membranę nie ma znaczenia, to ja nie mam więcej pytań.

 

Nie wpływa na szczelność poddasza i całego domu, bo jest nieszczelny przez te kominki. Przypomnę, że ciągniemy tu temat który zaczęłaś pisząc

No to ja nie rozumiem. Albo budujemy szczelnie cały dom, włącznie z dachem, albo nie.

 

Więc oklejenie przejścia kominka przez membranę nie powoduje szczelności domu.

 

Ja tego nie dopilnowałem i żałuję.

 

Ja nie żałuję. Łatwiej mnie było do tego przekonać, bo w każdej chwili mogę skleić ;)

Ale od roku nie widzę żadnego argumentu, żeby to sklejać.

 

Edyta.

Jeszcze co do naprężania - tutaj potwierdzają, że ciepło napręża membranę.

 

Tak membrana wyglądała w kwietniu (niestety, w największe mrozy nic się na strychu nie działo, i nie mam fotek):

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=415305

 

Przy okazji widać światełko nad styropianem elewacyjnym. Podbitka zamontowana i to bez wentylacji. Więc robactwo też może się tędy dostać pod membranę i sklejanie nie uratuje.

 

A tak w czerwcu, w upały (nie te największe - ale nawet te kilkanaście stopni różnicy robi różnicę w napięciu).

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=415306

MembranaIIII.jpg

MembranaIIIIII.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało co nie straciłem życia przez moją budowę ostatnio. Jechałem sobie zapłacić pracownikom za położenie styropianu pod podłogówkę i zaliczyłem bliskie spotkanie z lemieszem buldożera Caterpilar. Jakbym nie miał większych problemów, teraz się będę kopał z jakąś ubezpieczalnią.

Ile Waszym zdaniem czekać po zalaniu posadzki do ocieplenia dachu i stawiania ścian działowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 zł ??? A ja myślałam, że mój elektryk, biorąc za tę pracę, symboliczne 4 zł, pracuje za pół darmo ;) Nawet nie wpadłabym na to, żeby zaproponować komuś 2 zł za m2 takiego rzeźbienia. No i szczerze wątpię, żeby ktokolwiek podjął się takiej pracy za 2 zł. No chyba, że 2 zł/m2, ale za jedną warstwę styro. Obyś miał solidnie ten styropian rozłożony ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 zł/m2. Miałem takich, co chcieli za 2 zł robić, ale tych za 2,5 zł znałem już, więc wolałem nie ryzykować.

 

Przy okazji dyskusji o pianie PUR wychodziło, że 10zł/m2 to niemożebnie tanio.

 

Jak po podłodze idą instalacje, to żeby to sensownie powycinać, to jest sporo pracy. Za 2,5zł za warstwę to byłaby IMO realna cena, jak nic nie leży na dole i tylko przy ścianie na prosto trzeba dociąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki ;) Naszło mnie dzisiaj na płytki i już oczy mi puchną, mózg paruje ;)

Drewnopodobne w miarę ogarnięte, ale najciężej jest z fikuśnymi. Mamy plan na nieregularne heksagony w kuchni (ja na razie myślę o nich jako o raczej stonowanych i jednym mocnym kolorem jako dekor: krwista czerwień lub granat). Jestem tez otwarta na ciekawą fakturę. Te mnie zainteresowaly, niestety nie znalazłam nigdzie to co i gdzie to można kupić.

http://szpilkiremontuja.pl/wp-content/uploads/2016/05/P4072870-768x576.jpg

 

Podzielcie się proszę witrynami (e-sklepami) gdzie są płytki warte obejrzenia - może być na priv ;)

P4072870-768x576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doli, ja też mam chrapkę na heksagony w kuchni ;) Te wyglądają bosko! Jednak na ścianie za płytą indukcyjną wolę płytki gładkie. Wiesz, tłuszczyk, gotowanie i fakturka na płytkach, to dużo pracy ;)

Te, z wizualizacji kuchni, w moim dzienniku, wyglądają, na łatwe w utrzymaniu ;)

 

Ja nie mam obaw o brud z gotowania czy smażenia. Jak są płytki i na bieżąco przecieram ich powierzchnię to nawet z fakturką da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Drodzy towarzysze w budowlanej rzeczywistości ;) Jak rozliczaliście etap wylewek? Bo od razu się na nie nie da wejść żeby sprawdzić czy są zachowane poziomy i czy wszystko jest ok. A wykonawca jak znam życie będzie chciał kasę od razu. Jak to u was było?

 

No i na co zwracać uwagę przy odbiorze wylewek? Żeby był poziom, żeby były dylatacje, żeby to było ładnie i równo zatarte. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo heeejjjjjj

 

U mnie wykończeniówka pełną gębą.Jedna łazienka gotowa, teraz w trakcie prac druga i równoczesnie podlłogi w pralni i holu. Stolarz czeka już z kuchnią gotową do montażu a inwestorka we własnej osobie maluje pokoje hahahahahaha Starszaki w przedszkolu, najmłodsze dziecię bujane przez babcię na tarasie a mamusia z wałkiem lata po domu :wiggle:

Sprawia mi to taką frajdę, że pomaluję chyba całość sama, mimo ze na początku zarzekałam się, ze malować nie będę :D :D :D ahhh kobieta zmienną jest ;)

 

Widzę, że znowu dyskusja ostra - jak dla mnie wolna wola kazdego - " róbta se co chceta" na swoich podłogach, nikomu nic do tego ;-) U mnie płytka w kuchni, łazeinkach, pralni i holu, reszta panele chyba quickstep - jeszcze nie zamówione, więc "chyba". A dlaczego tak? a bo tak mi sie podoba i nic nikomu do tego. Ja będę po tych podłogach codziennie chodziła a nie Wy, moi drodzy forumowi koledzy i koleżanki ;-)Apeluję więc o zaprzestanie obrażania się na forum za odmienne poglądy i gusta....

 

Poza tym, mam ambitny plan przeprowadzić się z końcem sierpnia, zobaczymy, czy się uda .

 

Co do membrany - mam ułożoną na zakład ok 30 cm, bez taśmy.

 

Freethinker kolego forumowy, szczerze mówiąc, gdybym była w Twojej sytuacji rozważałabym sprzedaż na tym etapie, ale pewnie w głowie budowałabym kolejny dom ;-) Czytając Twoje wpisy poważnie zastanawiam się, czy pozbycie się budowlanego balastu nie oczyściłoby Twojej głowy z paskudnych myśli.

Może po prostu weż kartkę papieru wypunktuj wszystko co Cię trapi i co daje Ci radość w związku z budową tego konkretnego domu... Może to w jakiś sposób pomoże w podjęciu dalszych kroków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hellenaj - gratulacje, plan ambitny, ale nie nie do wykonania ;) Latanie na wałku jest fajne, gorsze jest dla mnie zabezpieczanie okien, mebli i podłóg, ale w nowo budowanym domu przynajmniej co nieco z tych prac około malowniczych odchodzi ;) Powodzenia! :)

 

A właśnie, @freethinker, a nie da się tej Twojej ściany gołej zaciągnąć klejem i siatka i normalnie zatynkować? Musi to być cementowo-wapienny tynk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...