Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Testy w firmie Kominki Piotr Batura


Kominki Piotr Batura

Recommended Posts

Wracam do serii testów. Na "tapecie" tym razem Arysto. Potem będzie Hitze.

http://blog.kominki-batura.pl/arysto-na-stanowisku/

 

http://blog.kominki-batura.pl/arysto-na-stanowisku-czesc-2/

 

 

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Zastanoawiając się nad formułą testów, trafiłem na to: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192598-Eniu-EKSPERYMENTUJE&p=5103459&viewfull=1#post5103459

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

 

Podczepię tu kilka innych testów. Kiedyś nie dbałem o to by je archiwizować. Robiłem bo lubię...Teraz okazuje się, że to wartościowy materiał. Nie mogę znaleźć testów Basi. Jak ktoś się natknie, proszę o sygnał gdzie to jest:)

 

Testy Pamy znalazłem

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192598-Eniu-EKSPERYMENTUJE

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?178236-Wk%C5%82ady-kominkowe-PAMA&p=5309562&viewfull=1#post5309562

 

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap to tzw "test oszołoma" i test urządzenia w zamkniętej obudowie bez kratek (bez wentylacji urządzenia)
…Baturka tu można pytać czy tylko czytać i śledzić testy? Zrób mi tą przyjemność i szybko odpowiedz cóż to jest ten test oszołoma ? Mam kilku .............w pracy to im coś opowiem . Drugi człon zagadnienia równie skomplikowany ale do przełknięcia. Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, nie mogę znaleźć na Twojej stronie testu Dragona X, a jestem bardzo niego ciekawy, zapodasz linka? dziękuję
Nie ma opisu. Wyniki testów Dragona X zostawiłem dla siebie. Głównie dlatego, że to palenisko Wojtka (forumowego) i uważam, że to on jest upoważniony do gadania o tym patencie. Generalnie robiłem sporo testów i opisywałem lub nie, dość chaotycznie. Czasem tu, czasem na Kominkach Org, czasem wcale. Dlatego teraz będę umieszczać wszystko w miejscu łatwym do identyfikacji - na blogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…Baturka tu można pytać czy tylko czytać i śledzić testy? Zrób mi tą przyjemność i szybko odpowiedz cóż to jest ten test oszołoma ? Mam kilku .............w pracy to im coś opowiem . Drugi człon zagadnienia równie skomplikowany ale do przełknięcia.
Znajdę opis, wkleję....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że chwalisz się tajnymi testami :p

 

 

 

łopatologicznie ujmując sprawę, to skoro nie podajesz wyników Dragona X, znaczy wyniki testu tyłka nie urwały

Trochę prymitywne rozumowanie, ale skoro tak lubisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym testem Dragona X wyszła pewna, powiedzmy, komplikacja.

Jakoś nie było do tej pory okazji, żeby sprawę wyjaśnić.

Wkład podróżował w parę miejsc, także palony. Okazało się, że konstrukcja wyłożenia ceramicznego kanałów dopalających tego nie przewidywała - to była jedna z pierwszych wyprodukowanych sztuk, nie wiem, czy nawet nie pierwsza..

Wkład powrócił do producenta z komentarzem od Piotra, że coś jest z nim nie tak. Rzeczywiście oba kanały były zamknięte przez przesunięte przy wstrząsach w transporcie kształtki szamotowe. W nowym były przyklejone i zabezpieczone (rozparte) czymś, co się miało spalić.

Dzięki temu doświadczeniu konstrukcja została zmieniona i tego typu okoliczność została wyeliminowana - wszystko jest zabezpieczone kształtowo i można nim już trząść - nawet przepalonym.

Szkoda, że tak wyszło, ale to już było jakiś czas temu.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Ta sama dokładnie sztuka jest podłączona do komina w salonie producenta i działa.

Tego przesunięcia płytek nie można było w żaden sposób dostrzec ani skorygować bez rozebrania ceramicznego wyłożenia.

Edytowane przez Wojtek_796
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym testem Dragona X wyszła pewna, powiedzmy, komplikacja.

Jakoś nie było do tej pory okazji, żeby sprawę wyjaśnić.

Wkład podróżował w parę miejsc, także palony. Okazało się, że konstrukcja wyłożenia ceramicznego kanałów dopalających tego nie przewidywała - to była jedna z pierwszych wyprodukowanych sztuk, nie wiem, czy nawet nie pierwsza..

Wkład powrócił do producenta z komentarzem od Piotra, że coś jest z nim nie tak. Rzeczywiście oba kanały były zamknięte przez przesunięte przy wstrząsach w transporcie kształtki szamotowe. W nowym były przyklejone i zabezpieczone (rozparte) czymś, co się miało spalić.

Dzięki temu doświadczeniu konstrukcja została zmieniona i tego typu okoliczność została wyeliminowana - wszystko jest zabezpieczone kształtowo i można nim już trząść - nawet przepalonym.

Szkoda, że tak wyszło, ale to już było jakiś czas temu.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Ta sama dokładnie sztuka jest podłączona do komina w salonie producenta i działa.

Tego przesunięcia płytek nie można było w żaden sposób dostrzec ani skorygować bez rozebrania ceramicznego wyłożenia.

 

 

 

Panie Wojtku, byłem widziałem, podziwiałem.

Ale fundusze wtedy były jakie były, i mam w domu Dragona 4/16 i jestem bardzo zadowolony.

 

A moja wycieczka w stronę Piotra to była celowa prowokacja :yes:

aczkolwiek dobrze wyczułem, że cos jest na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W pierwszym poście, postanowiłem pozbierać rozsiane po forum testy. Moje i enia :rolleyes: ...Wszystko w mojej firmie, więc chyba mogę? Przy okazji eniowi gratuluję nadanego forumowego tytułu. Normalnie zazdroszczę!

.

Gdyby ktoś wdepnął na testy Basi i Zibiego z Kratek, to poproszę o namiar...Nie mogę znaleźć

.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333931-Testy-w-firmie-Kominki-Piotr-Batura&p=7376284&viewfull=1#post7376284

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...