Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komfovent Domekt R 400 V czy coś innego Proszę o pomoc


Recommended Posts

Z czego wnioskujesz, że niewłaściwego?

 

Pomiajając cała reszte, która nie jest na temat.

 

Dlatego, że kliknąłeś odnośnik nie tego urządzenia. To chyba dość oczywiste. Masz telefon do dystrybutora, zadzwoń zapytaj jakie są faktycznie warunki gwarancji. Możesz też kupić i iść do sądu domagając się gorszych warunków gwarancji :)

 

Jedno jest absolutnie pewne jesteś mistrzem odwaracania kota ogonem :)

Edytowane przez eMdzeJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego, że kliknąłeś odnośnik nie tego urządzenia. To chyba dość oczywiste.

 

Nie klikałem żadnego linka. Wpisałem w google Komfovent Domekt R 400 V karta gwarancyjna i to pierwszy wynik. W treści stoi jak byk "Niniejsza gwarancja dotyczy kompletnych urządzeń marki KOMFOVENT"

 

Masz telefon do dystrybutora, zadzwoń zapytaj jakie są faktycznie warunki gwarancji.

 

Przedkładam wiarę w oficjalny dokument nad słowo mówione czy materiały marketingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klikałem żadnego linka. Wpisałem w google Komfovent Domekt R 400 V karta gwarancyjna i to pierwszy wynik. W treści stoi jak byk "Niniejsza gwarancja dotyczy kompletnych urządzeń marki KOMFOVENT"

 

 

 

Przedkładam wiarę w oficjalny dokument nad słowo mówione czy materiały marketingowe.

 

nie wiem czy wiesz ale:

 

sprawa wyjaśniona, jest tak jak pisałem i co potwierdzaja materiały zamieszczone na stronie dystrybutora.

gdybyś sobie zadał trud i zamiast wpisywać coś w google to wszedł na strone dystrybutora, wybrał odpowiednie urządzenie i kliknął w zakładkę. "karta gwarancyjna" to byś nie zrobił z siebie... no właśnie kogo? Jest takie powiedzenie o sprowadzaniu do swojego poziomu i pokonywaniu doświadczeniem wiec brnąć w to dalej nie mam zamaru.

 

Producent jedno, my to samo, materiały to samo. Ty ze swoim googlem swoje. I nikt nam nie udowodni że czarne jest czarne.

 

Podpowiem, jak się pomylisz to mówisz "Wziąłem dokument z googla, pewnie nieaktualny, przepraszam za zamieszanie" temat zamkniety. Zamiast tego brniesz dalej. Czemu? Nie mam pojęcia.

 

Z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w swoich instalacjach z wymiennikiem obrotowym macie może przepustnice z siłownikiem na czerpni i wyrzutni ? Po rozmowie z dystrybutorem, padło takie zalecenie a wręcz wymóg montazu tych urządzeń aby w przypadku zaniku napięcia nie dochodziło do skraplania się wody w urządzeniu. Jak siłowniki się zamkną to nie będzie ciągu powietrza i nie nastąpi skraplanie się powietrza. Mam bardzo krótki odcinek pomiędzy czerpnią a centralą - ok 2m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, jak się pomylisz to mówisz "Wziąłem dokument z googla, pewnie nieaktualny, przepraszam za zamieszanie" temat zamkniety. Zamiast tego brniesz dalej. Czemu? Nie mam pojęcia.

 

Z mojej strony EOT.

 

Bo jest aktualny - sam podawałeś, jak go wyklikać na stronie. A to co Ty podajesz nie jest gwarancją zgodnie z definicją z Kodeksu Cywilnego i łamie prawa nabywcy.

 

Ważna jest treść dokumentu - nie link, który do niego prowadzi (bądź nie prowadzi - ważne, że jest dostępny).

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w swoich instalacjach z wymiennikiem obrotowym macie może przepustnice z siłownikiem na czerpni i wyrzutni ? Po rozmowie z dystrybutorem, padło takie zalecenie a wręcz wymóg montazu tych urządzeń aby w przypadku zaniku napięcia nie dochodziło do skraplania się wody w urządzeniu. Jak siłowniki się zamkną to nie będzie ciągu powietrza i nie nastąpi skraplanie się powietrza. Mam bardzo krótki odcinek pomiędzy czerpnią a centralą - ok 2m

 

To prawda.

Pytanie tylko, czy chwilowa przerwa w dostawie prądu i jakaś minimalna kondensacja w urządzeniu warta jest wydawania 1000 PLN na zestaw siłowników i przepustnic?

W instalacjach domowych ten aspekt jest zupełnie bagatelizowany (właśnie ze względu na koszty) i jeszcze nie słyszałem by z tego powodu uszkodziła się jakaś centrala.

 

Jak planujesz używać wentylacji zgodnie z przeznaczeniem (praca ciągła) to przepustnice bym sobie darował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

Pytanie tylko, czy chwilowa przerwa w dostawie prądu i jakaś minimalna kondensacja w urządzeniu warta jest wydawania 1000 PLN na zestaw siłowników i przepustnic?

W instalacjach domowych ten aspekt jest zupełnie bagatelizowany (właśnie ze względu na koszty) i jeszcze nie słyszałem by z tego powodu uszkodziła się jakaś centrala.

 

Jak planujesz używać wentylacji zgodnie z przeznaczeniem (praca ciągła) to przepustnice bym sobie darował.

 

Jak najbardziej centrala będzie pracowała cały czas. Ale niestety zdążają się przerwy w dostawie prądu, czasem nawet 3-4 godzinne. Pytanie, czy taki przestój w mroźna pogodę nie spowoduje jak to powiedział technik dystrybutora “jeziora w centrali”

Na razie pewnie odpuszczę bo planowana dostawa centrali 400H planowana jest dopiero na koniec stycznia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Hej, trochę odkopię/odświeżę wątek.

W planach u mnie też jest ten model. O pracę w warunkach zimowych się nie martwię. Ciekawi mnie jednak jak ta centrala tj obrotówka zachowuje się w trakcie gorącego polskiego lata. Ona ma funkcje "by-pass" by nie odzyskiwać ciepła latem? Warto iść w podpinanie chłodnicy celem obniżenia temp nawiewu?

Zdaję sobie sprawę że rekuperacja to nie klimatyzacja ale może jakoś połączyć dolne źródło pompy ciepła z wymiennika poziomego zakopanego na -2m by choć trochę obniżyć temp nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Hej, trochę odkopię/odświeżę wątek.

W planach u mnie też jest ten model. O pracę w warunkach zimowych się nie martwię. Ciekawi mnie jednak jak ta centrala tj obrotówka zachowuje się w trakcie gorącego polskiego lata. Ona ma funkcje "by-pass" by nie odzyskiwać ciepła latem? Warto iść w podpinanie chłodnicy celem obniżenia temp nawiewu?

Zdaję sobie sprawę że rekuperacja to nie klimatyzacja ale może jakoś połączyć dolne źródło pompy ciepła z wymiennika poziomego zakopanego na -2m by choć trochę obniżyć temp nawiewu.

 

W obrotówce "by-pass" polega po prostu na zaprzestaniu obracania bębna rekuperacyjnego. Nie trzeba tu żadnych siłowników, przepustnic i dodatkowych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

Podbijam temat żeby dowiedzieć się dwóch rzeczy od użytkowników bądź innych osób.

1. Czy to jest normalne w rekuperatorze Domekt 400V , że pomimo ustawienia temperatury na 5 stopni nawiewanej i temperatury powiedzmy 13 stopni na zewnątrz, pokazuje temperaturę nawiewaną ok. 3 stopnie wyższą? Czy nie powinien dmuchać temperaturą zbliżoną do tej wyciąganej z zewnątrz?

2. Czy przy poziomie 50 procent u Was słychać szum z wentylacji w pokojach? U mnie dopiero przy 40 procentach nic nie słyszę, tak to delikatnie słychać zauważalnie od 46 w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie swojego Domekt R600H mogę powiedzieć, że:

ad. 1: temperatura nawiewu może być różna (niższa/wyższa) od temperatury wywiewu. Sprawdź może, czy u Ciebie nie włącza się nagrzewnica elektryczna (Kontrola => Tryby Pracy). Ja mam pewne zastrzeżenia do samej kalibracji czujników. Na przykład w porównaniu do czujników dwóch innych urządzeń (zamontowanych niedaleko czerpni), Domekt zawyża temp zewn. o około 2 - 3 *C. Temperatura panelu sterowania też był zawyżona o 3 *C, ale to można łatwo skorygować. Do rzeczywistej temperatury powietrza nawiewanego nie mam uwag - dane z aplikacji są bardzo zbliżone do danych rzeczywistych

ad. 2: moim zdaniem odgłos pracy w największym stopniu zależy od tego, jak jest zrobiona instalacja. U siebie w zasadzie nie mam problemu z "głośnością", jedynie przy obciążeniu wyraźnie ponad 50% (przepływy ponad 350 m3/h) coś tam słychać w całkowitej ciszy. W jednym z pomieszczeń (duże i wysokie) lekki szum słychać nieco wcześniej ale tam można było zaprojektować tylko jeden nawiew. Jest to jednak poziom minimalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...