Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt domu energooszczędnego może pasywnego - prośba o weryfikację


Recommended Posts

@ Emek81 Rozważ PC PW lub jak trafisz działkę z dobrymi warunkami gruntowymi pod kolektor poziomy to PC GW

Odpuść sobie bufor, kolektory i PV.

Potrzebny Ci będzie zasobnik na CWU 300-400l i grzałka 4 kW w razie awarii PC.

 

Jak planowałem ogrzewanie swojego domu to PC kosztowały krocie i czas amortyzacji w stosunku do II taryfy z buforem wynosił ponad 10 lat. Dzisiaj poszedłbym w kierunku jaki Ci zaproponowałem.

 

Gdym dzisiaj podejmował decyzje odnośnie sposobu budowania i ogrzewania domu parterowego to:

Płyta fundamentowa.

Ściany BK lub jeśli w hałaśliwej okolicy to z silikatów.

Dach płyta warstwowa 26 cm PIR na konstrukcji stalowej i sufity podwieszane KG i drewno.

Wszędzie podłogówka, drabinka lub dodatkowo ściana grzewcza w łazience.

PC gruntowa z poziomym źródłem.

Okna osadzone w licu muru jak z mur z BK, a jak silki to w warstwie ocieplenia.

WM z rekuperacją.

Bez kominka, paneli słonecznych i PV. PV ewentualnie w późniejszym czasie.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie w grę wchodzi tylko prefabrykacja albo mega szybka ekipa i coś z tradycyjnych ale jak najbardziej sucha technologia. Nie mam czasu na budowę rok i więcej.

 

Pompę miałem w pierwotnym zamyśle i jej nie przekreślam ale boję się awaryjności.

 

Reku na pewno bo bez tego nie ma oszczędności, Kominek i inne palenie w domu kategorycznie BEE gaz też odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie betoniarka występowała tylko dla produkcji zaprawy do murowania ścian fundamentowych, reszta to beton z gruszki i klej do bloczka gazobetonu.

Dach położyli w jeden dzień, a obróbki i rynny w drugi. Zaczynając kładzenie dachu o świcie można skończyć tego samego dnia.

Tu trochę zdjęć z budowy: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210598-dach-do-pasywnego-p%C5%82yta-warstwowa/page4&highlight=dach+pasywnego

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...