Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mało nowoczesna stodoła - projekt


Recommended Posts

Witam,

to ma szanse powstać naprawdę !

Przedstawiam projekt mojego autorstwa. Oczywiście nie w pełni technicznego gdyż takich uprawnień nie posiadam ale w takim wydaniu ma trafić w ręce architekta.

Założenia: prosty, tani w budowie, nie wiele większy od przeciętnego mieszkania w bloku. Do zrealizowania w II etapach. Pierwszy zakłada budowę parteru dla 1-2 osób. Kolejny etap to poddasze 1-2 pokoje, łazienka oraz duże studio. Etap II w odległych planach.

 

Etap I.

-salon z jadalnią ok 35m2.

-kuchnia 12m2.

-sypialnia 10m2 + garderoba

-wc

-łazienka 8m2

-komunikacja

-duży, wysoki garaż na potrzeby działalności.

 

Kilkanaście lat mieszkam w bloku i to właśnie doświadczenie pozwoliło tak zaplanować dom by wykorzystać maksymalnie wolną przestrzeń a mieszkańcom zapewnić odpowiedni komfort.

Proszę o opinie.

rzut.jpg

okna dachowe.jpg

Elewacja wykończenie tył.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogromny hol. Nie będzie przejścia do garażu?

 

Hol spory ale z przeznaczeniem na zabudowę. Przejścia nie planuje. Ze względu na codzienne prace w garażu przez większość czasu będzie dostęp np. do pieca. Natomiast dzisiejsza technologia pozwala na umiejscowienie komputera w strefie dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez sensu wc jeśli obok jest łazienka, wolałabym większa garderobę. A gdzie miejsce na schody w przyszłości? Nie zdecydowałabym się też na kominek koło tv, ale mój mąż lubi porządnie nahajcować :cool: na plus kuchnia nie widoczna bezpośrednio z salonu i wyjście na taras bezpośrednio z kuchni, to mi się podoba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bez sensu wc jeśli obok jest łazienka, wolałabym większa garderobę. A gdzie miejsce na schody w przyszłości? Nie zdecydowałabym się też na kominek koło tv, ale mój mąż lubi porządnie nahajcować :cool: na plus kuchnia nie widoczna bezpośrednio z salonu i wyjście na taras bezpośrednio z kuchni, to mi się podoba :)

 

Wc obok łazienki mamy w bloku i super się to sprawdza . Dodam że w mieszkaniu mamy tylko 1 muszlę. Biorąc pod uwagę przyszły dom będą dwie jedna w wc a druga w łazience także powinno jeszcze bardziej się to sprawdzić. Tym bardziej że nie wiemy kiedy będzie możliwa realizacja II etapu. Wszędzie wyjscia na taras :-) dom ma być kompatybilny z ogrodem. W ogrodzie planujemy patio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeśli II etapem jest realizacja poddasza użytkowego, to już na tym etapie powinno się przewidzieć schody i miejsce na nie, jak również "zejście" instalacji z poddasza w dół jeśli przewidywane jest pomieszczenie "mokre". Prawdopodobnie, gdy pojawia się schody, wypadnie łazienka PARTERU i cały układ będzie do zmiany

- brak pralni

- brak wiatrołapu

- brak przejścia garaż / wiatrołap ( trochę bez sensu brak tego połączenia, skoro jest taka możliwość )

- w kuchni "wyspa" jest wrysowywana na siłę, ogólnie kuchnia na obsługę 2-3 osób jest niezaprojektowana

- brak spiżarki ( może być i bez, ale to komfortowe rozwiązanie dla domu jednorodzinnego )

- pokój dzienny w podcieniu dachu tarasu, do przeanalizowania jego szerokość ( kosztem tarasu )

- nie wiadomo jak w stosunku do budynku są strony świata, a może się okazać, że np. pokój dzienny będzie od WSCH , a sypialnia główna od PN

ogólnie : każdy projekt powinien "wychodzić" z zagospodarowania działki ( w tym Warunków Zabudowy, sąsiedztwa, otoczenia, ... ) , nie odwrotnie

- założenia OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie - widzę tylko mało miejsca na schody. No chyba,że mają być kręcone w holu?U nas schody były duzym problemem-ciekawa jestem jakie tu będzie rozwiązanie.

 

To prawda schody są dużym problemem. Zwłaszcza że w grę wchodzą tylko schody wylane 1 lub 2-zbieżne wykończone granitem / marmurem. W tym projekcie schody były już w korytarzu, w garderobie kosztem dodatkowego pomieszczenia na wc oraz w sypialni. Wszystko zależy od możliwości konstrukcyjnych. W pierwszej myśli schody miały powstać dopiero przy realizacji etapu II. Natomiast rozmyślam wykonanie schodów już na etapie I a piętro zamknąć na górze ścianką i drzwiami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie - widzę tylko mało miejsca na schody. No chyba,że mają być kręcone w holu?U nas schody były duzym problemem-ciekawa jestem jakie tu będzie rozwiązanie.

 

To prawda schody są dużym problemem. Zwłaszcza że w grę wchodzą tylko schody wylane 1 lub 2-zbieżne wykończone granitem / marmurem. W tym projekcie schody były już w korytarzu, w garderobie kosztem dodatkowego pomieszczenia na wc oraz w sypialni. Wszystko zależy od możliwości konstrukcyjnych. W pierwszej myśli schody miały powstać dopiero przy realizacji etapu II. Natomiast rozmyślam wykonanie schodów już na etapie I a piętro zamknąć na górze ścianką i drzwiami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do komentarzy.

Projekt jest tylko przeniesieniem moich oczekiwań na rysunek. Natomiast reszta jest w rękach architekta.

Wiatrołap z pewnością znajdzie się w projekcie. Z doświadczenia wiem że jest na wagę złota i doceniam to pomieszczenie.

Z doświadczenia również wiem że brak połączenia dom-garaż poprzez wstawienie drzwi nie jest wielkim problemem i jakoś mi na połączeniu tych funkcji domu mi nie zależy.

Pralka może znaleźć miejsce w łazience przy etapie I. W bloku takie rozwiązanie mi nie przeszkadza. W późniejszym etapie kiedy łazienka powstanie również na piętrze na dole zyskam pomieszczenie gospodarcze/pralnie a nawet spiżarnie w miejscu niegdyś łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w kuchni "wyspa" jest wrysowywana na siłę, ogólnie kuchnia na obsługę 2-3 osób jest niezaprojektowana

 

Panie Łukaszu,

projekt jest poglądowy i nie jest wyskalowany. Wymiary nie są rzeczywiste. Na samym początku napisane jest że kuchnia ma mieć ok 12 m2 a taka powierzchnia pozwala już na zaprojektowanie wyspy kuchennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to połączenie domu z garażem... Ja czekam na noszenie zakupów z auta suchą nogą jak na zbawienie, narazie garaż mamy zagracony i parkujemy przed domem. Poza tym brak konieczności wyjścia na dwór zimą, aby wsiąść do auta i wyjechać? Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej :) nie ogarniam w sumie, czemu ktoś celowo nie chciałby wstawiać drzwi do garażu, ale wiadomo, są gusta i guściki. Co do podcienia, może "wyciąć" kawałek jadalni? Rozumiesz, podcień na np. 1/3 szerokości salonu, nie na całej szerokości. My tak mamy i jest super, zawsze można przysiąść na tarasie mimo mżawki. Znajomi mają taką stodołę bez podcienia, dach bez okapów, wiem że można postawić parasol czy założyć markizę, ja jednak wolę mój podcień :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...