Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa domu 115m2 - koszt robocizny


Mateusz711

Recommended Posts

Witam,

 

Rozpoczynam budowę domu 115m2, bez piwnicy, dach dwuspadowy, bez jaskółek. Interesuje mnie przybliżony koszt stanu surowego zamkniętego.

Czy jest możliwe zamknąć się w 120 tys. ? Dostałem wstępną cenę robocizny 35-40 tys. (do stanu surowego zamkniętego). Co uważacie?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO bardzo dobra cena (ale pewnie w zachodniopomorskim będą mieli inne zdanie). Tylko trochę dziwne, że murarze biorą się za wstawianie stolarki. Tylko wtedy za stolarkę dopłacisz, bo doliczą 23% VATu, jak bez montażu sprzedawcy. I pytanie, jak z gwarancją.

 

Czy cena jest najważniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozpoczynam budowę domu 115m2, bez piwnicy, dach dwuspadowy, bez jaskółek. Interesuje mnie przybliżony koszt stanu surowego zamkniętego.

Czy jest możliwe zamknąć się w 120 tys. ? Dostałem wstępną cenę robocizny 35-40 tys. (do stanu surowego zamkniętego). Co uważacie?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

To zależy od wielu czynników, zakup materiałów warto poszperać na składach budowlanych i zrobić wyceny na maeriały, to jakie bedą materiały to tez ma znaczenie bo dach da się zrobić za 40 tyś i za 80 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie postawiłem dom w zielistkach 6 PT do stanu surowego z dachem. Dom trochę większy bo z piwnicą.

Całość inwestycji, czyli:

-pozwolenia

-adaptacja projektu

-kierownik budowy

-geodeta

-zakup starego busa (4 tyś zł)

-wynajem koparki

-wynajem wywrotki do wywozu ziemi

-murarze (30 tyś zł)

-materiały sam kupowałem, ściany 24cm H+H Bloczek TLMB, stropy teriva, ściany piwnicy z bloczka betonowego, hydroizolacja botament BM92, izolacja styrodur, kominy systemowe.

-więźba (7.5 tyś zł)

-dach na gotowo, materiał plus robocizna 32.5 tyś zł (braas teviva i wszystko wykończone struktonitem, rynny metalowe)

-I inne, stal, beton, stemple drewniane, deski, cement, piach, klej H+H itd

 

Kosztowało mnie to 155 tyś (bez okien, okna ok 13 tyś) więc dom bez piwnicy spokojnie powinieneś postawić za 120 tyś.

 

received_359957434388433.jpg

received_359986227718887.jpg

 

Tak było jakieś dwa tygodnie temu. Zaraz przed tym jak zaczęło sypać śniegiem.

Edytowane przez gwilkolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-dach na gotowo, materiał plus robocizna 32.5 tyś zł (braas teviva i wszystko wykończone struktonitem)

.

 

nie mogę znaleźć jaką powierzchnię dachu masz ? chciałbym właśnie taką samą dachówkę, bo świetnie wygląda na takich domach. U mnie wyszło 167 mkw dachu i myślę że u Ciebie też jakoś podobnie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, mój projekt to dom w poziomkach 6 https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-poziomkach-6-m52fb828ef01f7 . Podobny do Twojego ale bez piwnicy i z garażem. Ładna dachówka, też myślę o takiej, jednak musi być położona naprawdę dobrze i równo bo bardziej widać na niej niedokładności..ale u Ciebie widać że dobrze to idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszło, ja nie rozumiem ludzi którzy odrazu skreślają dachówkę betonową, a betonowa wcale nie jest zła tylko musi być porządnie ułożona. No i jest szczelna, bo jest równa. Polecam znaleźć firmę, która zrobi dach "na gotowo" . Nie interesuje ciebie wtedy ile dachówek przyjechało połamanych itd. Dach ma być zrobiony i koniec.

IMG_20170104_153032-01.jpg

_20170115_121920.jpg

 

Nie mam dobrych zdjęć, muszę pojechać na działkę i zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...