Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mała łazienka - 194x143


imper

Recommended Posts

Witam,

Zaczynam remont łazienki i mam problem z rozmieszczeniem urządzeń. Pierwotnie w łazience była pralka i podgrzewacz wody. Przerzuciłem je do kuchni, żeby zaoszczędzić trochę miejsca. Przed remontem wchodziło się od razu na umywalkę, z lewej był kompakt a z tyłu z prawej brodzik. Po wielu godzinach przemyśleń jakby tu ustawić wszystko, żeby miało ręce i nogi, wymyśliłem coś takiego:

http://imagizer.imageshack.us/a/img921/3029/cJpFEV.jpg

Kabina prysznicowa 100x80, umywalka 60cm. Za kabina w rogu jest pion, więc tam gdzie przerwa zabuduję ściankę. Wydawało mi się, że wszystko jest ok, ale po przemyśleniu boję się, że jest zbyt mało miejsca między kabiną a ścianą i niewygodnie będzie korzystać z umywalki. Stelaż z miską musi być w miejscu w którym jest. Pytanie do was: czy moje obawy są słuszne i faktycznie będzie mało miejsca, żeby komfortowo stać przy umywalce? Jestem w stanie zrobić coś innego z tak małą łazienką?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, ale fachowiec, który mi robi instalacje powiedział że nie można tak u mnie zrobić. Jak wrócę z pracy to jeszcze się upewnię.

Tak sobie myślę jeszcze, z racji tego że mam małe dziecko, wygodnie byłoby mieć wannę. Tylko Czy jest sens pchać wannę do takiego małego pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak narysowała kinka, tylko musiałbym wziąć 130, bo pion przeszkadza. No i ustęp z umywalką miejscami zamieniony. Chyba, że lepiej tak jak kinka pokazała. Pytanie czy z wanna nie będzie zbyt ciasno.... Ciężko mi sobie to wyobrazić. Będzie taka łazienka praktyczna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich przemyśleniach doszliśmy z żoną do zgody. Założyliśmy, że umywalki mniejsze niż 50cm nie wchodzą w grę. Wiązało się to z tym, że nie mogliśmy wrzucić jej na tę ścianę co ustęp. Ostatecznie projekt będzie wyglądał następująco:

16121382_1437706816240872_1732166129_o.jpg

Wybraliśmy wannę (140x70) zamiast prysznica i do tego parawan dwuczęściowy składany na ścianę. Tam gdzie przerwa od pionu będzie półka i w niej bateria wannowa. Mam nadzieję, że nikt nie straci zębów wychodząc z wanny, bo niecałe pół metra tylko jest...

Jak zrealizuję projekt to wrzucę tu zdjęcie :)

Zabieram się za projekt pokoju dziennego. Dziękuję za porady! (pewnie niedługo będę prosił o kolejne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wybrać już wannę asymetryczną w takim wypadku?

https://tanialazienka.com/pl/p/BESCO-WANNA-ASYMETRYCZNA-PRAKTIKA-140-x-70-CM-PRAWALEWA-/4637

 

Zaproponowany układ nie ma racji bytu... będziesz siedział na wc i mył zęby... nie mówiąc o przejściu do wanny... Powinno się zachować chociaż minimalny odstęp.

Głupie złamanie nogi, gips i nie jesteś w stanie korzystać z łazienki w tym momencie. Raz że nie przejdziesz, a dwa nie usiądziesz na wc jeśli gips będzie na całej nodze... (przetestowane na własnym przykładzie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich przemyśleniach doszliśmy z żoną do zgody. Założyliśmy, że umywalki mniejsze niż 50cm nie wchodzą w grę. Wiązało się to z tym, że nie mogliśmy wrzucić jej na tę ścianę co ustęp. Ostatecznie projekt będzie wyglądał następująco:

16121382_1437706816240872_1732166129_o.jpg

Wybraliśmy wannę (140x70) zamiast prysznica i do tego parawan dwuczęściowy składany na ścianę. Tam gdzie przerwa od pionu będzie półka i w niej bateria wannowa. Mam nadzieję, że nikt nie straci zębów wychodząc z wanny, bo niecałe pół metra tylko jest...

Jak zrealizuję projekt to wrzucę tu zdjęcie :)

Zabieram się za projekt pokoju dziennego. Dziękuję za porady! (pewnie niedługo będę prosił o kolejne)

 

Twój plan nie ma najmniejszego sensu,wrzuć sobie to w jakiś darmowy program i sam zobacz ile miejsca zostaje:

2bc051f2ca575f31med.jpg

 

Ja bym zrobiła tak:

2d34f73ba519729cmed.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...