Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sugestie jak rozlokować pomieszczenia


pawele87

Recommended Posts

Elfirowska - nie wygłupiam się. Po prostu piszę, że swoją wszechobecnością zamulasz wiele wątków.

Nie możesz też napisać, że NIKOMU nie pomogłam żadną swoją odpowiedzią, bo tego po prostu nie wiesz. Ja też nie wiem.

Ja nie mam wobec ciebie złych intencji, tylko po prostu dla mnie jesteś irytująca.

Do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo w końcu widzę co piszesz na forum. Nic nie wnoszące komentarze i zaczepki.

W tym dziale udzielają się regularnie trzy-cztery osoby, wiec nic dziwnego, ze nasze odpowiedzi pojawiają się często.

To chyba lepsze niż pozostawienie postów z prośbą o pomoc bez jakiejkolwiek odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepsze niż pozostawienie postów z prośbą o pomoc bez jakiejkolwiek odpowiedzi.

Niekoniecznie, jeżeli chodzi o mieszanie ludziom w głowach, którzy to ludzie maja gotowy projekt domu. Oni proszą o ocenę projektu, a wy z Kinką wynajdujecie im tysiąćpińcet wad w takim, albo srakim aspekcie. Wy po prostu robicie świadomą destrukcję planów, które ktoś już zatwierdził. Wy się bawicie w przestawianie ścian, aranżację wnętrz i nie macie pojęcia, jak to tego człowieka boli, kiedy czyta te pierdoły, że ma korytarz zbyt wąski, albo za mały salon, czy cokolwiek. On wtedy myśli, że wybrał zły projekt, a wy - dwie trzpiotki - jeszcze go w tym upewniacie, rysując niestworzone rzeczy w Paint'cie.

Nie tędy droga w pomaganiu ludziom, moja droga. Nie tędy droga!

Jak chcesz komuś pomóc, to rób to albo charytatywnie, albo z zamysłem. Póki co, to robisz to tylko dla zabawy/dla własnego spełnienia swoich marzeń, jakobyś została architektem i więcej szkód wyrządzasz tym ludziom, aniżeli z tego pożytku.

Także nie zarzucaj mi, że ja nie pomagam, bo ja bynajmniej nie szkodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to robię charytatywnie. Przecież nikt nie płaci.

Osoba zadowolona z wybranego projektu nie umieszcza go na forum z pytaniem "co sadzicie?", "jak urządzić?" albo "co by tu zmienić?"

Osoba, którą stać na architekta wnętrz to po prostu do niego idzie a nie szuka pomocy na forum.

Osoba, która chce pomocy za darmo zdaje sobie sprawę, że pomagać jej będą amatorzy, bo specjaliście trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, ja nie piszę w odniesieniu tylko do tego działu.

Zastanów się, ilu ludziom w innych działach napisałaś, że ich dom jest źle ustawiony względem stron świata, że ma złe rozmieszczenie pomieszczeń itp.

Mam wyszukać wszystkie te twoje wpisy i pokazać ci to, o czym mówię? Wiesz ilu ludziom zaszkodziłaś, przez takie pisanie dla samego pisania?

Pięć to już znalazłam!

Edytowane przez Stanowska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam być szczera, to juz ten przedostatni projekt, bardziej mi sie podoba.

Pewnie powtórzę ale:

1. według mnie, tv masz za blisko narożnika

2. siedząc na kanapie, Ty i Twoi goście będziecie gapić się w ścianę zamiast podziwiać widoki za oknami

3. kwestię 2 łazienek na pewno macie przemyślaną. Osobiście wolałabym jedną ale większą (mieszkanie nie jest duże)

4. przesuń sobie drzwi do większej łazienki bardziej w lewo, bo wchodząc zaczepisz o kibelek

plan1.jpg

Edytowane przez Maciejka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym przypadku kanapa od telewizora jest jakieś 2 metry. Zauważ że pokój ma wymiary 6,5 na 5 metrów. Za chwilę usłysze w sklepie, że na taką odległość muszę kupić telewizor 80 cali. Nie jestem wariatem, żeby płacić za takie telewizory.

 

Macie jakieś pomysły co zrobić z tym drugim pomieszczeniem łazienka, pralnia, pomieszczenie gospodarczę. Jak wywalę te pomieszczenie to kuchnia staje się gigantyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanie za pomieszczeniem gospodarczym, dlatego ze mi tego brakuje w większości mieszkan. Wiadra, wózki, krzesełka, odkurzacze, mopy, miski? Gdzie to schowasz? Narzędzia, młotki? Popatrz na mieszkanie pod tym kątem. Ew. Z racji na miejsce tego pomieszczenia pasowalaby spiżarka, garderoba również, masz mały dosyć przedpokoj a wiem juz na swoim przykładzie ze jak cala rodzina się ubiera jest ciasno. Powiem Ci tak, sypialnia nie musi być wielka, szafa, łóżko, toaletka(❤ ), pokój dziecka wiekszy jak dla mnie. Przmyslalabym tez dobrze miejsce stołu do jedzenia, my lubimy spędzać przy nim dużo czasu, jemy odrabiamy lekcje, papierki wypełniamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jeszcze jeden projekt. Jakieś teraz uwagi, sugestię, wady takiego rozwiązania

 

http://www.wakacyjny.pl/graniczna/plan(12).png

 

ten kierunek wg mnie jest ok.

zmieniłabym ściąnę przy wejściu do sypialni z ukośnej na prostą (tak jak we wcześneijszej propozycji) i w miejscu małej łazienki zrobiłabym garderobę/schowek, za to poszukałabym rozwiązania na dwie mniejsze łazienki pomiędzy sypialnią a salonem, jeszcze nie wiem jak, ale myślę :)

 

czy druga łazienka może być dostępna tylko z z sypialni? musi być wanna? czy w łazience sypialnianej musi być toaleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...