Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płyta indukcyjna - jaką firmę chwalicie


sekretarka

Recommended Posts

Dzisiaj pojechałam do Media Markt, żeby w realu je sobie obejrzeć i Elektrolux miał moim zdaniem gorszą tą ceramikę, niektóre firmy miały taką błyszczącą taflę. Wiem, że to nie najważniesze, ale dziś na to zwróciłam uwagę.

Dylemat niemały mam też ze zmywarką, rozważam Hotpoint i Bosch, tu link do tego Hotpointa ma dobre parametry, http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/hotpoint-ariston-ltf-11h132-eu.bhtml Chcąc kupić Boscha z takimi parametrami musiała bym zapłacić powyżej 2700 zł.

Ma ktoś z Was tego Hotpointa ? Wart zakupu ? Czy lepiej Bosch z gorszymi parametrami, ale Bosch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Błyszcząca jest ładna na wystawie , w kuchni trudniej jest utrzymać czystość :)

Płyta ELECTROLUX EHO8840FOG ma takie linie (paski)

http://www.electrolux.pl/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/eho8840fog/#&gid=null&pid=1

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmywarek to najlepsze robi chyba Bosch, Elektrolux, Siemens, zmywarki beko i Hotpoint nawet sprzedawcy w sklepach mi odradzali. W zmywarce liczy się jakość zmywania i programy zmywania najważniejsze żeby nie były zbyt długie. Już 3 lata temu w niektórych super oszczędnych zmywarkach był problem z domywaniem naczyń, niektóre zmywarki min beko która mi się bardzo podobała i nawet taką zamówiłem zużywała 9 litrów wody z czego kilka litrów przetrzymywała do następnego uruchomienia. Na szczęście zmywaka przyszła do mnie uszkodzona w transporcie i dostałem zwrot gotówki. Ciekaw jestem czy taka woda się nie zasmierdzi po kilku dniach nieużywania zmywarki. Takie oszczędności mnie nie przekonują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam płytę Bosch i jak do tej pory nie było z nią żadnych problemów, a kupiłem ją chyba ze trzy lata temu
chyba się zdecyduję na ten model http://www.bosch-home.pl/produkty/gotowanie-i-pieczenie/plyty-grzewcze/PVS651FC1E.html, wydaje się być całkiem sensowna. Electrolux może ma wygodniejsze to sterowanie, muszę to gdzieś w praktyce sprawdzić, ale ta mi się bardziej wizualnie podoba ;).

 

A z tą zmywarką, to mnie jeszcze czeka długie czytanie, narazie na 90 % jestem za Hotpointem A+++ . Bladyy78 sprzedawców w sklepie za bardzo nie ma co słuchać, oni i tak nie mają styczności z reklamacjami i zepsutym sprzętem, to załatwia serwis, a jak zadzwoniłam do mojego zaprzyjaźnionego mechanika AGD, to mi powiedział, że teraz wszytko to jedno g...o, powiedział, że teraz to zależy więcej od szczęścia, nie od firmy, na jaki egzemplarz się trafi, głowa boli, w jakim kierunku ten świat zmierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie wody w zmywarce czy pralce, ma duże znaczenie im jest mniejsze tym środki zmywające muszą być lepszej jakości: muszą łatwiej się rozpuścić i łatwiej się muszą wypłukiwać. A mniejsze zużycie wody nie przyniesie nam żadnych oszczędności. Chyba że zmywarkę mamy w przyczepie kempingowej, ale w domu nie widzę sensu aby zmywarki czy pralki były aż tak oszczędne bo to odbije się na jakości prania czy zmywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 6 months później...
Ja zainwestowałam w płytę indukcyjną moderowano. Wcześniej mieliśmy kuchenkę gazową, ale po remoncie kuchni i wymienieniu praktycznie wszystkiego zdecydowaliśmy się na indukcję. Nie chcieliśmy wydawać zbyt dużo, ale w ostatnich latach ceny płyt indukcyjnych i tak poszybowały w dół, więc mogliśmy sobie pozwolić na ten wydatek. Zupełnie inny komfort gotowania i bezpieczenstwa. Edytowane przez Tomaszs131
Lokowanie produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Może tu się ktoś odezwie , szukam informacji o trwałości płyt indukcyjnych. Ile czasu używacie bez awarii ? Jakie marki ?

Mój Mastercook odmówił posłuszeństwa na dwóch polach po 7 latach. Po naprawie usterka wystąpiła ponownie .

Mam na oku Sharpa , firma znana i długo już na rynku , ale nie z płyt chyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

U mnie sprawa skończyła się na wymianie płyty na nową , przesiadka na Electroluxa EIV835 , po 4 miesiącach użytkowania mogę napisać tak

 

 

+ szerokość 90cm

+ 5 pól grzejnych

+ sterowanie okapem po wifi

+ ustawiona na timer wyłącza się chwilę wcześniej i wykorzystuje jeszcze nagrzanie pola

+ ciche chłodzenie

+ czyszczenie

 

 

- sterowanie suwakami(slider) kiepskie , nie zawsze się trafia w to co się chce włączyć . Na szczęscię sterowanie ma osobno dla każdego pola .

- timer, ustawianie w jednym miejscu wszystkich pól . Najpierw wybieramy pole potem czas i tak dla każdego

- pola oznaczone X , czasem nie widać czy garnek stoi na środku

- troszkę głośna praca przy grzaniu

- cena

 

 

 

 

 

 

Mastercook ID 84 S nieprodukowana już

 

+ szerokość 90cm

+ oznaczenie pól kółkiem 'O' łatwo trafić w środek

+ sterowanie każdym polem z osobna za pomocą 3 preustawień mocy

+ sterowanie mocą pól za pomoca +/-

+ sterowanie timerem przy każdym z pól + rozmieszczenie pól

+ czyszczenie

 

 

- troszke głośne chłodzenie

- cena jak na tamte czasy

 

Ostatecznie przez przypadek znalazłem nowy moduł mocy do Mastercook'a i płyta nadal sprawna, leży sobie i czeka na lepsze czasy .

 

 

 

 

 

:stirthepot:

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...