Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy to prawda z tą podłogówką?


Klaudia86

Recommended Posts

A i parowanie na veluxach to nie jest do konca wina wentylacji. Bo niestety ruch powietrza w nich z racji wneki jest utrudniony a jakby nie bylo to jest mostek termiczny i wychodzi punkt rosy. Przy grzejnikach powietrze oplywa okno i wymusza cyrkulacje. Oczywiscie WM minimalizuje to zjawisko ale znowu tam wilgotnosc spada do 20-30procent co nie jest do konca dobre dla nas. Juz wole miec grzejnik i delikatne skraplanie przy duzych mrozach niz za suche powietrze. Jeszcze 2 sprawa np. W salonie mam duze okno panoramiczne. Mam tam akurat OP oraz grzejnik. No i niestety przy duzych mrozach oprocz OP wlaczam tez grzejnik bo inaczej bije od niego takim chlodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli nie zostało odebrane ze źródła ciepła, to jakie mogą być oszczędności? Podłe, firmowe pranie mózgu.

Tak po chłopsku: jeśli rurki zasyfione (choć nie wiem jak to może się stać), to po prostu woda wraca do kotła o wyższej temp. Potrzeba mniej energii do jej ponownego ogrzania. Energia CO zawsze się zbilansuje, nie uleci w kosmos.

Ano takie oszczędności że spada sprawność układu, żeby uzyskać temperaturę w pomieszczeniach musisz dłużej grzać lub zwiększyć parametry źródła by przekazać odpowiednią ilość energii, zaszlamiona woda gorzej odbiera ciepło. Z resztą fachowcem od podłogówki nie jestem ja ... niech się fachowcy wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podłogi drewniane pytaliśmy jedną firmę wykonawczą, mówili że posadzkę się długo wygrzewa, do wilgotności koło 5% chyba i wtedy można kłaść drewno bez obaw.

 

Rzadko spotykany wykonawca podłogi. Zazwyczaj nie chca układac bo boja sie odpowiedzialności. Moj też marudził ale nakazałem układać i "wziąłem na siebie" jeśli się porozsycha.

 

Podłoga drewniana super się sprawuje no i własnie dużo lepiej się sprawuje (deski dębowe) od parkietu z buku który miał szpary w cyklu lato-zima bez ogrzewania.

Zimą w domu jest sucho a latem wigotno. Drewno pracuje i to równeiż wtedy gdy grzejemy kaloryferami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem 2 parkiety debowe gdzie jest podlogowka (temp wody ok 28st ) i porobily sie szpary. Wiec w teorii to sie wszystko da a w praktyce to roznie wychodzi. Zaraz bedzie ze fachowcy do d... moze i tak ale bez OP nie ma tego ryzyka. U mnie sie nic nie dzieje oprocz miejsca pod grzejnikiem(szpary) wiec dobrze widac jak klepka reaguje na cieplo

 

A zakład że jest?

 

No właśnie, i te szpary pod grzejnikami z temperaturą 60 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano takie oszczędności że spada sprawność układu, żeby uzyskać temperaturę w pomieszczeniach musisz dłużej grzać lub zwiększyć parametry źródła by przekazać odpowiednią ilość energii, zaszlamiona woda gorzej odbiera ciepło. Z resztą fachowcem od podłogówki nie jestem ja ... niech się fachowcy wypowiedzą

 

Jedynie co się może stać, to mogą się zwiększyć opory.

 

Trzeba kogoś z długim stażem z podłogówką z tego forum namówić na takie płukanie, jestem ciekaw wyników, bo ten film wygląda na mocno reklamowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano takie oszczędności że spada sprawność układu, żeby uzyskać temperaturę w pomieszczeniach musisz dłużej grzać lub zwiększyć parametry źródła by przekazać odpowiednią ilość energii, zaszlamiona woda gorzej odbiera ciepło.

 

Gdzie się podziała energia?

 

Podłogówka nie odbiera ciepła? Podłogówka jest w stanie oddać tyle ciepła że kocioł nie jest w stanie dostarczyć. Albo jeśli dostarczy to w domu się ugotujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano takie oszczędności że spada sprawność układu, żeby uzyskać temperaturę w pomieszczeniach musisz dłużej grzać lub zwiększyć parametry źródła by przekazać odpowiednią ilość energii, zaszlamiona woda gorzej odbiera ciepło. Z resztą fachowcem od podłogówki nie jestem ja ... niech się fachowcy wypowiedzą

 

Przy OP nie musisz dłużej grzać, bo grzejesz cały czas, mówimy o PRAWIDŁOWO ZAPROJEKTOWANEJ I WYKONANEJ podłogówce.

Jeśli nawet zwiększysz temperaturę zasilania, to skutkiem będzie wyższa temp powrotu. OP odbierze tylko tyle energii ile może. A jeśli będzie jej za dużo, to będziesz miał za gorąco w domu i będziesz musiał obniżyć temp. Wyższa temp zasilania nie oznacza wyższych wydatków na paliwo, energii pójdzie dokładnie tyle samo, liczy się deltaT.

A szlam skąd miałby się tam wziąć w zamkniętym obiegu? Namnożą się tam jakieś robaki i będą wydalać? co tam miałyby jeść i jak żyć?

Powielasz jakieś legendy wygenerowane przez firmę świadczącą usługi czyszczenia instalacji!

Wymyślili sobie jakieś kosmiczne usługi, by żerować na naiwnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie WM minimalizuje to zjawisko ale znowu tam wilgotnosc spada do 20-30procent.

 

Co Ty nie powiesz.... Dokłądasz następny mit

 

Mam WM i w srogie mrozy mam 41%

Mógłbym mieć oczywiście i 30%, mógłbym mieć 50.

Ale optymalnie jest 40

 

Jak mieszkałem w dużym, niezbyt szczelnym domu ze ścianą z Porothermu 44cm, to miałem 30%, choć była tam WG... I nic z tym nie mogłem zrobić....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szlam skąd miałby się tam wziąć w zamkniętym obiegu? Namnożą się tam jakieś robaki i będą wydalać? co tam miałyby jeść i jak żyć?

Powielasz jakieś legendy wygenerowane przez firmę świadczącą usługi czyszczenia instalacji!

Wymyślili sobie jakieś kosmiczne usługi, by żerować na naiwnych!

 

a ten film z pompą obiegową, wyraźnie widać zabrudzenia wirnika, gdyby woda była czysta to i wirnik byłby czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem parkiet bukowy w którym porobiły się szpary na 2mm a były kaloryfery (w swoim mieszkaniu)

Widzę też parkiet dębowy pod OP i nic się nie dzieje

Więcej zależy od zastosowanego drewna, jego wilgotności, kleju, sposoby położenia, chemii, warunków w domu etc a nie od tego czy jest OP czy go nie ma.

 

A ktoś kto mowił ze miał 28C wody to ściemniał bo taką temperaturą nie ogrzeje domu przez zimę.

 

Ogólnie mity są powtarzane na forach... I przez hydraulików...

 

O jakich mitach mowisz? Ja nie mowie ze sie nie da zrobic. Mowie ze jest trudniej to zrobic dobrze. A o dobrych fachowcow ciezko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nie powiesz.... Dokłądasz następny mit

 

Mam WM i w srogie mrozy mam 41%

Mógłbym mieć oczywiście i 30%, mógłbym mieć 50.

Ale optymalnie jest 40

 

Jak mieszkałem w dużym, niezbyt szczelnym domu ze ścianą z Porothermu 44cm, to miałem 30%, choć była tam WG... I nic z tym nie mogłem zrobić....

 

Masz 40 pr i przy -20st nie skrapla sie woda na oknach dachowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja pisalem ze jak ktos ma okna dachowe to zeby nie wystepowalo skraplanie grzejnik zdecydowanie zmniejsza ten problem. A przy 40 i - 20st i standardowych oknach dachowych ryzyko jest duze. I to jest plus grzejnikow czy wam sie to podoba czy nie:) i warto o tym mowic osobom ktore szukaja plusow i minusow kazdego rozwiazan. Kolezanka zadajac to pytanie nie wspominala ze bedzie miala went. mech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...