Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy te? musicie sie odchudza? ? Dieta Dukana, Dieta kopenhaska


Anam

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bariatra to lekarz leczący otyłość. Poszukaj w swojej okolicy Przychodni która ma gabinet leczenie otyłości. Ja chodzę na fundusz do takiego gabinetu przy klinice chorób metabolicznychi Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziś się ważyłam. Od marca z 85 kg na 73, chociaż nie uważałam się za otyłą, to w ciąży za dużo przytyłam, przyplątała się cukrzyca i tak już zostałam w tej poradni.

Lekarka powiedziała że jak nie schudnę to zachoruję na cukrzycę. Trzustka nie radzi sobie z wytwarzaniem odpowiedniej ilości insuliny gdy tyjemy i tak rodzi się cukrzyca typu II. To mi wystarczyło na motywację.

Jeśli jesteś facetem to dostaniesz pewnie dietę 1400 kalorii. Da sie wytrzymać. Nie jest tak rygorystyczna jak kopenhaska i na pewno zdrowsza. Skoro już sie ograniczasz to dobrze. Będzie ci całkiem łatwo.

Ale musisz zrezygnować z:

 

- smażonych potraw

- zup

- dużej ilości cukrów prostych

itd

dowiesz się od dietetyka

Może dostaniesz leki "wspomagacze", tylko poproś o nie.

 

Jeśli masz 185 cm wzrostu to powinieneś schudnąć do 85 kg

 

Ja mam 169 cm wzrostu więc powinnam schudnąc do 69 kg.

 

Tylko pomału. Chudnięcie jest przyjemne i skuteczne jesli trwa długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze Cie zrozumiałem, że taka kuracja odchudzająca jest finansowana z NFZ?

Co do mojego odżywiania to ja zup w tygodniu w ogóle nie jem, zmieniaków też, odsmaże sobie co najwyzej jakiegos kotleta,.

Ja generalnie mógłbym żyć na kanapkach...Najgorsze jest niestety łasuchowanie, jak czegoś nie ugryzę codziennie, to bym się źle czuł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z NFZ. Za wizyty nie płacę, bo to jest publiczna przychodnia. Tylko lekarstwa rzecz jasna muszę wykupić. Dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego.

Łasuchowaniu i odsmażanym kotletom powiedz "NIE". Trzeba zmienić styl odżywiania. Warzywa możesz jeść bez ograniczeń, oprócz korzeniowych. Jak ci przyjdzie ochota na łasuchowanie to przegryź paprykę surową, albo ogórka. Ziemniaczki można 3 sztuki dziennie. 4-5 kromek na dzień i 6 małych posiłków

Pierożki - nie 20 tylko 5 szt.

Z owocami ostrożnie.

a wogóle polecam stronkę: http://www.zdroweodchudzanie.org

jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z odchudzaczek dawnych, znowu ja zostalam :roll: :-? :)

 

Ale zaczelam znowu walczyc, zeby ruszyc kolejne kilogramy :)

Jak moze pamietacie w ubieglym roku udalo sie mi sie w ciagu pol roku zejsc z 66kg do 60kg. Ale to 60 to wciaz duzo za duzo jak dla mnie, wiec znowu ruszam do walki :) Tym razem probuje z dieta Dukana, wlasnie skonczylam I faze "ataku". Zobaczymy, co bedzie dalej - trzymajcie kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, nie ma nikogo, to poodchudzam sie sama :( , chociaz przydalby sie ktos dla podtrzymania motywacji :)

Do diety dorzucilam tez polecana tutaj szostke Weidera - ale mnie brzuch boli! :o :lol: tak to jest, jak sie nie chcialo cwiczyc nigdy :roll: :wink:

Na razie po tygodniu diety ok. 2kg mniej, brzuszek mniej wypiety, faldki na plecach tez sie pochowaly :D - teraz dluga druga faza, czyli powolna utrata wagi, zobaczymy, ile potrwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Czy jest może ktoś oprócz mnie, kto wczoraj jadł stanowczo za dużo?

Może to faza księżyca, albo coś podobnego, a nie łakomstwo?

 

kofi :D

wiedziałam, że wcześniej, czy później pojawisz się tutaj 8)

 

a faza to wczoraj była, też ją miałam... :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak - faza jest taka, że w pokoju aż jasno bo księżyc wielki i tłusty jak pączek to i do obzarstwa zachęca :wink:

Ja właśnie wciagnełam 2 kolby gotowanej kukurudzy i pękam :oops:

A w międzyczasie czytam o diecie strukturalnej - teściowa dała mi dziś do spróbowania koktajl malinowy z otrębami i innymi cudami - pyyyycha :D i podobno zdrowy baardzo - chyba będę sobie przyrządzać zamiast kolacyjki ok 18.00 i czasem na drugie śniadanie :D

 

Hej elutek - jak zdrówko? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

arcobaleno :D zdrówko gut - bardzo zdrowo wyglądam 8)

/ale zdjęć nie będę już wklejać :wink: /

 

nie wiem jak można po 22. wciągać kolby kukurydziane :o i to pewnie już w łóżku :roll: :wink:

 

 

stuku :) a co stosujesz? ćwiczysz czy mniej jesz? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elutku ja tu będę obecna nieustannie, bo całe życie uważam, że powinnam się odchudzać. :)

Wczoraj chyba też była faza.

Od dzisiaj miałam nie jeśc słodyczy, ale odłozyłam to na jutro, bo dzisiaj mam jeszcze stres.

W ogóle to jak będę miała więcej czasu i zrobię prawo jazdy, to będę chodziła (lub jeździła :wink: ) na rollena - bo widzę niedaleko nas. O ile nie zamkną do tej pory. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
elutku ja tu będę obecna nieustannie, bo całe życie uważam, że powinnam się odchudzać. :)

Wczoraj chyba też była faza.

Od dzisiaj miałam nie jeśc słodyczy, ale odłozyłam to na jutro, bo dzisiaj mam jeszcze stres.

W ogóle to jak będę miała więcej czasu i zrobię prawo jazdy, to będę chodziła (lub jeździła :wink: ) na rollena - bo widzę niedaleko nas. O ile nie zamkną do tej pory. 8)

kofi - Ty to wiesz, jak poprawić humor :lol:

 

a tak szczerze to chyba nie powinnam tu nic pisać, bo są osoby, które NAPRAWDĘ

się odchudzają, a ja to tylko jakieś głupoty wypisuję... :oops:

gdybym rzeczywiście chciała schudnąć - już dawno by to nastąpiło, jestem tu 2 lata

i gdybym chudła tylko 1 dkg dziennie to... już by mnie nie było :roll:

 

/co mi tak czcionkę rozwaliło? :o /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłam sobie koktail strukturalny na mleku sojowym z brzoskiń, banana, kiwi, siemienia lnianego, nasion słonecznika i zarodków pszennych - rewelka !! Wypiłam dużą szklankę i czuję się pełna - druga cześc została na kolację - nie wiem czy mo to pomoze w odchudzaniu ale zdrowe na pewno jest !!

A.. i dzis pierwszy raz w życiu jadłam suszone żurawiny - pychota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował kiedyś głodówek sokowych albo nawet na samej wodzie?

 

próbowałem 5 dni i był wynik ale jak już ktoś napisał organizm to podobno cwana bestia. Później jak zaczyna się jeść nawet w mniejszych ilościach mniej zużywa na bieżące potrzeby a więcej odkłada.

Taka głodówka służy raczej do oczyszczenia organizmu a nie do odchudzania. Najlepszy skuteczny sposób na odchudzanie to trochę mniej jeść i więcej się ruszać. Odchudzanie takie trwa dłużej ale jest trwałe.[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...