Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy te? musicie sie odchudza? ? Dieta Dukana, Dieta kopenhaska


Anam

Recommended Posts

Iwonko, według nauk medycznych masz tylko 1 kg nadwagi.

Czym tu się martwić?

 

Ja już o tym kilka ray pisałam na tym forum:

 

Ćwiczysz - dobrze że ćwiczysz, ćwicz dalej, a przy tym odżywiaj się zdrowo -kilka razy dziennie małymi porcjami. Pogryzaj surowe jarzynki - dobre na stres i na odchudzenie się. Ale nie owoce! Warzywa! : sałata, rzodkiewka, surowa machew, papryka.

 

Głodzenie i fitness się wykluczają. Jakiś instruktor aerobiku mówił kiedyś że głodówka właśnie pobudza oganizm do odkładania materiałów zapasowych w tkance tłuszczowej.

Organizm "myśli" : jest źle, trzeba się zabezpieczyć bo idą gorsze czasy i wszystko co człowiek zje zamienia w tłuszcz. A im częściej ćwiczysz i mniej jesz tym bardziej się odkłada.

 

Więc nie tyle stoimy w miejscu, co wręcz tyjemy.

 

Napisz co jesz, jak radzi KiZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale sie rozpisaliscie :roll: , ale to dobrze, bo lubie czytac ten watek :p .

Ja przez 3 tygodnie zmieniajac nawyki zywieniowe ale w zadnym wypadku nie gloduje schudlam 1,5 kg no i czuje sie lepiej, nie jestem juz ciagle zmeczona i nie miewam bolu glowy. Przez 3 tygodnie zjadlam tabliczke 100 g czekolady gorzkiej 70% kakao (chyba zle napisalam), tej czekolady moge zjesc na raz max 2 kostki i mam dosc, bo jest strasznie gorzka. Nadal niczego nie slodze, zero sokow i napoi i duzo owocow.

Kofi ja tez jestem, a moze bylam (wypowiem sie za kilka miesiecy) uzalezniona od slodyczy, moglam nie zjesc nic cieplego w ciagu dnia ale slodkie musialam.

 

Co do odchudzania to moglabym ksiazke napisac :p ! Ostatni raz odchudzalam sie 4 lata temu i w 3,5 msc schudlam 25 kg jedzac wszystko ale nie przekraczalam 1000kcl. Wszystko mierzylam i wazylam, a schudlam tak szybko, bo ja na 1000 kcl dziennie chudne miesiecznie 7-9 kg (nie cwiczylam, bo jestem za leniwa.

No ale nieststy w ciagu 3 lat wrocily do mnie spowrotem te kg :evil: jak przestalam pilnowac diety. Na szczescie nie widac po mnie mojej masy ciala, bo tluszczyk mam zbity, jak przed zabiegiem pani anestezjolog spytala mnie o wage i jej powiedzialam to patrzyla jak na wariatke i stwierdzila, ze z 12 kg by mi mniej dala (do wagi sie nie przyznam, bo wstyd :oops: ).

 

Elutak ja jak schudlam to bylam bardzo szczupla no ale brzuszek pozostal, za diabla nie chcial zrobic sie plaski.

 

Powiem Wam, ze teraz majac swiadomosc iz musze poprawic wyniki badan, a nie odchudzajac sie na sile nie odczowam glodu. A zawsze jak sie odchudzalam to ciagle bylam glodna i zasypiajac i sie budzac ciagle myslalam o jedzeniu.

Za tydzien robie wyniki na cukier, wiec sie okaze czy sama dieta pomaga czy musze jednak brac tabletki. Mam tez klopoty z cholesterolem ale to juz inna bajka, bo mam wrodzona chiperchoresterolemie i bez tabletek ani rusz i nawet jak bylam szczupla to cholesterol byz bez lekow byl kosmiczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

tak troszkę odbiegnę od tematu, o łydkę mi chodzi :)

chcę sobie kupić kozaczki, zmierzyłam wczoraj kilka par - no i przyciasne są -

w tej łydce właśnie, a wcale takiej grubej nie mam /chyba :roll: /

w najszerszym miejscu 38,5 cm

ile Wy macie? niech no któraś zmierzy i napisze, proszę... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

kamień z serca mi spadł, a już myślałam, że tak długo nie odpisujecie, bo dobrze

wychowane jesteście i nie chcecie mnie w kompleksy łydkowe wpędzać 8)

w Deichmannie nie byłam

kofi - skąd Ty te nowe nałogi bierzesz? starych Ci mało? :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odchudzających...Niestety ja także zaliczam się do tego zacnego grona osób stale odchudzających się . Niestety w ciąży przybyło mi prawie 30 kg!!!!! :evil: :evil: :evil: ( no to niestety moja wina...wchodząc do sklepu wrzucałam wszystko co było pod ręką i na co miałam w danej chwili ochote...a potem pochłaniałam to wszystko..oczywiście leżąc w łóżku i oglądając tv). Oczywiście tłumaczyłam sobie że po urodzeniu bobasa szybko wróce do formy ale niestety nie jest to takie proste :(

Gdy dieta nie skutkowała sięgnęłam po Meridie ( przy konsultacji z lekarzem ) niestety choć waga spadła to czułam sie fatalnie. Brak snu, zwiększona potliwość, kołatanie serca to tylko niektóre skutki uboczne tego leku.

Po odstawieniu meridii w krótkim czasie szybko odzyskałam stracone kilogramy i to z nawiązką. Zapisałam się więc na aerobic różnego typu...i pokazały się efekty. Schudłam 8 kg bez większych wyżeczeń....ale....przyszły wakacje, na ćwiczenia nie chciało się chodzić, tu grilek tam piwko...no i znów 8kg plus.... :evil: :evil:

 

Teraz znów zaczynam( mam motywacje, w grudniu kuzynka ma ślub i nie chce aby znów zadawali mi pytania w stylu " czy spodziewam się dzidziusia " ). Biore się za siebie na poważnie. W aptece poradzili mi nowe tabletki FORMOLINE ponoc wiążą tłuszcze czy coś...Oprócz tego znów biegam na aerobic, mniej jem ( zero słodyczy!!!!!) i dziennie robie po 400 brzuszków. Narazie efekt mało imponujący bo w 6 dni ubyło mi 1,5 kg, ale nie zrażam się....Do grudnia mam jeszcze trochę czasu , jak spadnie mi z 8 kg to bedę szczęśliwa!!!!!!

 

Sorki za długi wywód....ale to tylko tak z racji wstępu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

violett 400 brzuszków? :o

Rany, podziwiam.

Ale z tabletkami to bym uważała. Najwyżej ocet jabłkowy w tabl. Kiedyś schudłam 10 kg przez jedne wakacje bez specjalnych wyrzeczeń, ale jadłam pewnie1/3 tego co zwykle, na śniadanie 2 kromki Wasy z pomidorem i jajko, np. Minimum tłuszczu, minimum cukru, ale np. lody jadłam, czekoladę też, tyle, że w ilościach minimalnych. Bardzo się wtedy pilnowałam. Teraz mi brakuje takiej dyscypliny niestety. No, właśnie idę coś zjeść (mam kanapkę z razowca własnego z serem żółtym i papryką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

violet - uważam że dobrze znaleźć sobie konkretny cel tak jak Ty ślub i mieć motywację - do grudnia musze trzymać dyscyplinę - z drrugiej strony po grudniu możesz się wyluzować i stwierdzić no to już uff odchudziłam się. Z trzeciej :wink: strony jak do grudnia zobaczysz fajny efekt to będziesz chciała to utrzymać.

 

Raz się strasznie zawstydziałm w autobusie jak mi pani chciała ustąpić miejsce.. no jak nic chodziło o mój wystający brzuch sugerujący że to może być ciąża ( a oczywiście to moje naturalne gabaryty) :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kofi - dzisiaj jak narazie brzuszków 0 ale wieczór jeszcze młody więc dam rade nadrobić. Dziecko śpi, mąż na meczu więc nikt nie będzie mi przeszkadzał. Nawet wyciągnęłam sobie piłke taką dużą ( podobną używamy na zajęciach z body ball) więc pewnie jeszcze inne ćwiczonka wykonam :lol:

Jeśli chodzi o jaka ścisłą diete to raczej u mnie ciężko - rodzina domaga się normalnych posiłków a mi osobno dla siebie nie chce się gotować. Na szczęście wszystkim smakuje obiadek robiony na parze, a filety z kurczaka lub podobne mięsko i tak dusze w folii w piekarniku więc chociaż to jest dobre :D

 

Iwonko27 - jeśli chodzi o tabletki to nigdy żadnych nie stosowałam bez porozumienia z lekarzem i w tym przypadku też zadzwoniłam do swojej lekarki aby wyraziła swoją opinie. Kazała tylko kategorycznie je odłożyć jeśli będe się żle po nich czuła, na szczęście narazie wszystko jest ok.

Jeśli chodzi o znalezienie motywacji to zawsze jakieś takie wydarzenie jest dobrym bodżcem aby zacząć coś ze sobą robić co nie oznacza że po weselu spoczne na laurach.....jak pisałam to jest taki bodziec aby zacząć walkę z nadwagą.

 

Co dziwne nie przeszkadzają mi moje bioderka, pupa i uda ale brzuch mnie dobija....normalnie 5 miesiąc ciąży :evil: :evil: :evil:

 

Pozdrawiam was dziewczyny i powodzenia :p

 

Idę ćwiczyć bo nie daj boże póżniej mi się odechce..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale znow :)

jestem na diecie Dukana od 6 tygodni i 6 kg mniej! Waze teraz 56kg - nie wazylam tyle od jakichs 6,7 lat!!! Wchodze w ubrania sprzed lat, a co wiecej zaczelam nosic krotkie spodniczki, bo przypomnialam sobie, ze mam nogi :lol: O wymiarach napisze pozniej, bo mam je w zeszyciku skrupulatnie prowadzone, ale efekty sa niezle :)

A co najlepsze na tej diecie naprawde super sie czuje, nic mi nie dolega, mimo ze od 6 tygodni praktycznie bez cukrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale znow :)

jestem na diecie Dukana od 6 tygodni i 6 kg mniej! Waze teraz 56kg - nie wazylam tyle od jakichs 6,7 lat!!! Wchodze w ubrania sprzed lat, a co wiecej zaczelam nosic krotkie spodniczki, bo przypomnialam sobie, ze mam nogi :lol: O wymiarach napisze pozniej, bo mam je w zeszyciku skrupulatnie prowadzone, ale efekty sa niezle :)

A co najlepsze na tej diecie naprawde super sie czuje, nic mi nie dolega, mimo ze od 6 tygodni praktycznie bez cukrow.

 

Hej ja jutro zaczynam ta dietke .Własnie koncze czytac książke rd dukana i jestem bardzi cikawa efektów :)

Napisz coś wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale znow :)

jestem na diecie Dukana od 6 tygodni i 6 kg mniej! Waze teraz 56kg - nie wazylam tyle od jakichs 6,7 lat!!! Wchodze w ubrania sprzed lat, a co wiecej zaczelam nosic krotkie spodniczki, bo przypomnialam sobie, ze mam nogi :lol: O wymiarach napisze pozniej, bo mam je w zeszyciku skrupulatnie prowadzone, ale efekty sa niezle :)

A co najlepsze na tej diecie naprawde super sie czuje, nic mi nie dolega, mimo ze od 6 tygodni praktycznie bez cukrow.

 

Hej ja jutro zaczynam ta dietke .Własnie koncze czytac książke rd dukana i jestem bardzi cikawa efektów :)

Napisz coś wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale znow :)

jestem na diecie Dukana od 6 tygodni i 6 kg mniej! Waze teraz 56kg - nie wazylam tyle od jakichs 6,7 lat!!! Wchodze w ubrania sprzed lat, a co wiecej zaczelam nosic krotkie spodniczki, bo przypomnialam sobie, ze mam nogi :lol: O wymiarach napisze pozniej, bo mam je w zeszyciku skrupulatnie prowadzone, ale efekty sa niezle :)

A co najlepsze na tej diecie naprawde super sie czuje, nic mi nie dolega, mimo ze od 6 tygodni praktycznie bez cukrow.

 

Hej ja jutro zaczynam ta dietke .Własnie koncze czytac książke dr dukana i jestem bardzi ciekawa efektów :)

Napisz coś wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...