Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy te? musicie sie odchudza? ? Dieta Dukana, Dieta kopenhaska


Anam

Recommended Posts

hrhr i jak samopoczucie na TP ?

 

Na poczatku byla niezla jazda. :wink: Usiedziec nie moglam :wink: i szukalam okazji do konfrontacji, delikatnie rzecz ujmujac. Po mniej wiecej 2 tygodniach chyba wszystko wrocilo do normy. Ale efekt odchudzania, przy minimalnym wysilku, imponujacy - 9 kg w ciagu 6 tygodni.

 

jejku, a co to jest??? Moze jakiis blizszy opis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja się właśnie mobilizuję do przedwiosennego odchudzania. Nie wiem, czy wybrać metodę bardziej drastyczną, ale drastycznie krótką (dieta kopenhaska) czy też odchudzać się rozsądnie i powoli? Opcja pierwsza trwa 13 dni. Opcja druga - szacuję, że pół roku.

 

Madzia - muszę się niestety dołączyć. Tylko znowu się pokusiłam na meridię ... kupiłam taniej na allegro i mam zamiar dodać do tego dietę 13 dniową - jak się nie wykończę to może "zjadę" do wiosny. A to ponoć już w kwietniu ma być +30C... i jak tu się odsłonić :(.

Po przeprowadzce złapałam totalnego lenia i tak tyję od 3 miesięcy.

Chyba czas znowu coś zbudować!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pokajać.Muszę przeprosić wszystkich,których moje posty mogły wyprowadzić z równowagi.

Tragiczna konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością....

Wczoraj opowiadam mojej żonce co tam na forum i wdepnąłem w odchudzanie.Ja mówiłem,ona bladła,oczy robiły się jej okrągłe i zakrzyknęła wielkim głosem:

-Ja nie ważę 54 kg! Coś Ty ludziom naopowiadał!

-Ważę 55,5!

 

Moje życie legło w gruzach :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hrhr i jak samopoczucie na TP ?

 

Na poczatku byla niezla jazda. :wink: Usiedziec nie moglam :wink: i szukalam okazji do konfrontacji, delikatnie rzecz ujmujac. Po mniej wiecej 2 tygodniach chyba wszystko wrocilo do normy. Ale efekt odchudzania, przy minimalnym wysilku, imponujacy - 9 kg w ciagu 6 tygodni.

 

ja ten sam efekt osiągnęłam intensywnie spacerując z wózkiem i karmiąc dziecko - w takim samym czasie

a potem przez 4 miesiące jakieś 5 następnych kg

 

jestem zdania że odchudzanie jest bardzo proste - pattaya ma rację - zmiana wielkości porcji, wyeliminowanie słodyczy chipsów i innego dziadostwa może przynieść rewelacyjne efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz..czy kupowanie leków (np. Meridi) na aukcji jest w ogóle dozwolone? chyba nie bo o ile wiem ten lek jest na recepte, a po drugie skad pewnosc ze to nie jest jakieś placebo? i czy w ogóle czy zrzucanie kg za każdym razem gdy sie pofolguje takimi lekami jak Meridia (one wpływają na nasz system nerwowy) jest chyba po jakimś czasie mało dla nas korzystne..

no nie wiem nie jestem lekarzem..ale wiem tyle ze takie leki stosuje sie pod opieka lekarza i na pewno ma to jakiś cykl a nie jednarazowe branie ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani wpadam tak w środku tematu i nie wiem od czego zacząć.Zacznę może od początku ,czyli od samego siebie.Ja swoją przygodę z odchudzaniem zacząłem 10 lat temu kiedy to moja waga przekroczyła setkę przy 1,8 m wzrostu.Zacząłem po prostu biegać.Przez niecały rok zrzuciłem 15 kg.Obecnie ważę około 90kg,ale spowodowane jest to rozwinięciem się muskularnej budowy ciała.Wiadomo,że tłuszcz mniej waży,ale objętościowo jest go więcej.Odchudzanie powoli stało się moim sposobem na życie.Jeżdżę sobie teraz na różne imprezy biegowe typu maraton warszawski i.t.p.Ostatnio biegałem w półmaratonie we Wiązownej.21 km i 100 m przebiegłem w 1 godzinę i 26 minut.Chciałbym się z wami podzielić kilkoma uwagami,bo mówiąc trochę nieskromnie jestem już doświadczonym sportowcem-amatorem(jestem w klubie biegowym).Pierwsza sprawa to L-karnityna.Stosowałem ją i mogę ją polecić z czystym sumieniem,ale jest jedna uwaga.Żeby mogla ona zadziałać musi być dłuższy wysiłek fizyczny i raczej nie siłownia.Przez pierwsze pół godziny wysiłku spalamy cukry i dopiero potem organizm dobiera się do tłuszczów.Na przyrządach nie osiągniemy odpowiednio dużego wysiłku,chyba że będzie to np.bieżnia,wioślarz,stepter i.t.p.Najlepszy jest trucht,czy nawet szybki marsz.Jest jeszcze jedna sprawa,mianowicie spalanie tłuszczów odbywa się w odpowiedniej strefie wysiłku.Można wylać wiadro potu i wcale nie schudnąć.Ja np. biegam z pulsometrem,takim zegarkiem ,który pokazuje mi aktualne tętno.Mam w nim strefę wysiłkową,która zwie się "strefą spalania tłuszczu".Dlatego biegnąc kontroluję tempo by moje tętno mieściło się w tej cudownej strefie.Korzystam z tego zwłaszcza na wiosnę,gdy po zimie przypałęta się parę kilo.Oczywiście polecam każdą formę wysiłku.Na siłowni np. nie spalimy może i zbyt dużo sadła,ale ćwicząc górne partie ciała,chociażby i mięśnie brzucha spowodujemy,że będą one bardziej naciągnięte w efekcie czego mniej nam się będzie chciało jeść.Wiem to po sobie.Kończąc mam jeszcze jedną uwagę odchudzanie to nie jednorazowa akcja.Kto utył to raczej dalej będzie miał skłonności w tym kierunku,dlatego musi to być stała praca,która z czasem stanie się prawdziwą przyjemnością!Wierzci mi,że tak jest.Pozdrawiam wszystkich, tymczasowych mam nadzieję,grubasków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja ten sam efekt osiągnęłam intensywnie spacerując z wózkiem i karmiąc dziecko - w takim samym czasie

a potem przez 4 miesiące jakieś 5 następnych kg

 

 

Ale Lidunia może co najwyżej intensywnie spacerować z ... pustym wózkiem

 

Czy mam sobie taki sprawić? Zamiast rowerka? Brak niemowlaczka nie powinien niekorzystnie wpłynąć na skuteczność takich działań, bo w końcu, ile taka kruszynka może ważyć

 

Tylko co będzie, kiedy ludzie zacznął mi zaglądać do tego wózka? :-?

 

 

A co do karmienia, to faktycznie słyszałam, że działa ono doskonale. Właściwie to nawet widziałam - moje dwie psaipsiólki już w 2, 3 miesiące po porodzie wyglądały wspaniale

 

No, ale niestety nie jest to pomysł dla wszystkich - na wstępie widzę pewne przeszkody (możnaby nawet powiedzieć: braki), których znaczenie trudno zlekceważyć

 

ale te spacery ...

 

:wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz..czy kupowanie leków (np. Meridi) na aukcji jest w ogóle dozwolone? chyba nie bo o ile wiem ten lek jest na recepte, a po drugie skad pewnosc ze to nie jest jakieś placebo? i czy w ogóle czy zrzucanie kg za każdym razem gdy sie pofolguje takimi lekami jak Meridia (one wpływają na nasz system nerwowy) jest chyba po jakimś czasie mało dla nas korzystne..

no nie wiem nie jestem lekarzem..ale wiem tyle ze takie leki stosuje sie pod opieka lekarza i na pewno ma to jakiś cykl a nie jednarazowe branie ich

wszystko prawda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko co będzie, kiedy ludzie zacznął mi zaglądać do tego wózka? :-?

 

 

:lol: :lol: :lol:

 

No, ale niestety nie jest to pomysł dla wszystkich - na wstępie widzę pewne przeszkody (możnaby nawet powiedzieć: braki), których znaczenie trudno zlekceważyć

 

 

Faktycznie, pewną przeszkodą może być np płeć - facetom znacznie trudniej zajść w ciążę niż kobietom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wreszcie się zmobilizowałam!!!! i poszłam do lekarza z Instytutu Zywności i Żywienia..Pani doktor najpierw mnie dokładnie przebadała, i zrobiła wywiad, potem wyjaśniła mi diete, kóra mam sosować i stały kontakt telefoniczny do siebie w razie jakichkolwiek pytań. Otrzymałam również lek farmakologiczne (Meridie, o kórej juz tutaj słyszałam), ale mam ją wykupić po 7 dniach diety w przypadku, gdyby nie było widać rezultaty po 7 dniach albo miała napady apetytu..

za miesiac kontrola..niezły doping aby schudnać ..Pani doktor sama ma dzwonic i zapytać o efekty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...