Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy te? musicie sie odchudza? ? Dieta Dukana, Dieta kopenhaska


Anam

Recommended Posts

dzieki, laski ... zwazyłam sie dziś ... 1,5 kg mniej .... oczywiście zdaje sobie sprawe , że to nie w cudowny sposób wyparował mi tłuszcz ino woda z organizmu zeszła :wink:

 

rozpoczynam trzeci dzień ...

 

mbz - dziś nawiedze jakiś duży market (nienawidze w nich robić zakupów - pół dnia w doopie , ale sie przemogę :roll: ) ... i kupie na zapas odtłuszczonych jogurtów .... budynie bez cukru i mleko 0% ... bo mi wczoraj młoda wyżłopała ... już jej się nie podoba żółte ino niebieskie :o :lol:

a dziś - zaraz zmykam z roboty, robie se dzień wolny (kolezanka w biurze posiedzi) ... a ja wykorzystując ostatnie dni ładnej pogody se ponaginam w ogrodzie ... przyjemne z pożytecznym - spale nieco sadełka na klęczkach :lol:

 

ania klepka - powodzenia , kciuki trzymam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może gdzies tu jest już taka informacja, ale wklejam. Mi to pomogło przetrwac chwile załamania, kiedy to waga nie chciała drgnac ani o deko.

 

WSKAZANIE WAGI A REAKCJA ORGANIZMU

 

waga lekko spada

przy ograniczeniu pokarmu i spożywaniu większej

ilości warzyw, przyśpieszających perystaltykę jelit

przewód pokarmowy jest prawie pusty, co

natychmiast uwidacznia sie na wadze.

 

waga stoi

trzymamy dietę, kiszki marsza rżną a mimo to ciężar

sie nie zmienia - organizm chroni magazyn tłuszczowy

 

waga lekko spada

organizm zaczyna czerpać zapasy z "magazynu" czyli

tkanki tłuszczowej

 

waga znów stoi

pełna mobilizacja organizmu który przestawia sie na

oszczędne spalanie energii. Wszystkie mechanizmy

obronne działają na pełnych obrotach

 

waga skokiem spada organizm zaakceptował kryzysowa aprowizacje. czerpie

energie z zapasów

 

waga stoi kryzys kryzysem ale wszystko ma swoje granice. włącza

sie alarm - przestawiamy sie na jeszcze oszczędniejsze

gospodarowanie energia

 

waga stoi

organizm przyzwyczaja sie do nowej wagi

 

waga skokowo spada

organizm sięga jednak po zapasy tkanki tłuszczowej

 

waga stoi

organizm przyzwyczaja sie do nowej wagi - uznaje ja za cos

normalnego. akceptuje tez zmniejszone zapasy magazynów

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tylko od czasu do czasu jadam , w zasadzie jadałam mięso - przeważnie drób , i tak zostało :roll:

 

teraz bazą są dla mnie ryby , sery białe chude odtłuszczone , jogurty i kefiry 0%, wędlina w plasterkach z indyczka lub kurczaczka , z mięs : udka kurczaka i pierś i podroby drobiowe...

 

dziś aż mnie skręcało - pełna spiżarka słodyczy a mnie się chciało słodkiego jak jasssna cholera ... :evil:

ale się nie dałam : wzięłam twaróg chudy , wkruszyłam dwie tabletki słodzika , nawaliłam cynamonu .... pożarłam, przeszło ...ufffff..... :lol:

 

zrobiłam zakupy ... w lodówce zapas proteinek na tydzień :D

 

dziś pochłonęłam:

- udko z kuraka bez skóry w ziołach pieczone w rękawie

- dwa kawałki wątróbki

- kefir pitny 0% tłuszczu 400g

- twaróg chudy z cynamonem i słodzikiem - 250g

wieczorkiem -pewnie kawałek makrelki wędzonej lub szprotki wędzone

cola zero , woda , kawa z mlekiem 0% i słodzikiem ...

 

zważę się dopiero pojutrze ....

 

Ania ... jak tam sobie radzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze .... ja tez jestem raczej zielonożerna .... uwielbiam warzywa ....raczej nie lubię mięsa ...

ale - musiałam sie przemóc , bo dieta białkowa nie pozwala chodzić głodnym ...wiecznie masz zapchany żołądek i nie chce się podżerać ...

a na diecie 1000kcal z warzywami , owocami wiecznie chodziłabym głodna i skończyłoby się na wieczorze przy misce chipsów :lol: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze .... ja tez jestem raczej zielonożerna .... uwielbiam warzywa ....raczej nie lubię mięsa ...

ale - musiałam sie przemóc , bo dieta białkowa nie pozwala chodzić głodnym ...wiecznie masz zapchany żołądek i nie chce się podżerać ...

a na diecie 1000kcal z warzywami , owocami wiecznie chodziłabym głodna i skończyłoby się na wieczorze przy misce chipsów :lol: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daggulka, Ania - trzymajcie się.

Na pocieszenie, po paru dniach apetyt na słodycze powinien jesli nie minąć, to przynajmniej się zmniejszyć. Ja od tygodnia ani razu nie pomyślałam o paluszkach, czy chipsach i krakersach. A jak miałam ochotę na słodkie zjadłam kostkę gorzkiej czekolady (ponad 70% kakao) i wystarczyło.

Powodzenia! Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czwarty dzień....

dzień w pracy , potem paznokcie i fryzjer ... w domu bede kole 20 :roll:

 

kupiłam se po drodze twaróg odtłuszczony , cynamon ... bede szamać zaraz śniadanko ... na razie kawę wypiłam ino ...

potem pójdę do sklepu ...odkryłam coś takiego , co sie u nas nazywa "kąski piwne" ....

połówki udek kurczaka wędzone ... normalnie wygodne toto -nie trza pichcić i na obiad w pracy w sam raz ... :lol:

a na wieczór jakąs rybke albo jogurt ....

 

nie wytrzymałam laski - sie zważyłam rano .... 2 kilo mniej na zadku :D

startowałam z 70 kilo - teraz jest 68 ... pryznam się , a co mi tam ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satinkaa, to czekamy na wiadomości:)

daggulka, trzymam kciuki - dasz radę.

Ja juz po obiedzie. A jako, że w pracy to były warzywa - lodowa, papryka, pomidor, ogórek, do tego jajo na twardo, pierś z kurczaka i sos. Pycha, ale najadłam się jak bąk. Zjadłam godzinę temu i ciągle jestem pełna.

teraz zrobię sobię zielona herbatkę, bo musimy dużo, dużo pić.

No i dzisiaj mój aerobik, juz nie mogę się doczekać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...