Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy te? musicie sie odchudza? ? Dieta Dukana, Dieta kopenhaska


Anam

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

może ktoś zarzuci kilka sposobów na wieczorne podżeranie? :oops:

 

Sprobuj przygotowac sobie cos, co bedzie malo kaloryczne, np. owoce, owoce suszone. Ewentualnie zamiast jesc - pij :lol:

 

Daggulka, ja zamiast owoców (mają dużo cukru, więc raczej sa dobre na przedpołudnie) polecam raczej świeże warzywa - ja robię sobie taki talerz: na środku sałata lodowa, dookoła sałaty paseczki papryki, słupki ogórka, jakiś smakowity pomidorek pokrojony w ósemki (jesli byle jaki to odpuszczam), talarki marchewki, troszkę kukurydzy, talarki rzodkiewek. Można dorzucić pokrojoną w kostkę mozarellę albo ugotowane na twardo jajo pokrojone ósemki. Polać ulubionym sosem. Zapycha niesamowicie.

 

Jak już mi się nic nie chce robić, to wkładam do miseczki z 20 dkg kiszonej kapusty i wcinam na surowo:).

 

Podjadam też kalarepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zamiast jesc - pij :lol:

 

no przecież uskuteczniam ... Warka , Martini ... :roll: :wink: :lol:

 

a serio ....

dzięki , laski ....

warzywka - to jest to ... warzywka uwielbiam , kalarepke też ... z owoców najbardziej lubie jabłka :D

 

zaraz idę se kupic zapas na weekend ....

 

u mnie waga 68-69 ....

ale co się dziwić ... w ciągu dnia jeno kawa i jakiś dżogurt z braku czasu , po pracy o 18 zeżarlabym konia z kopytami ... no to zeżrę - w warzywach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zarzuci kilka sposobów na wieczorne podżeranie? :oops:

 

Kup sobie morele suszone, zjesz 3 szt. i ochota na jedzenie przejdzie.

Ja wieczorem jak mnie nachodzi zeby cos skubnac (przewaznie slodkie) to wymyslam sobie robote, jak sie namacham to od razu glupie mysli o jedzeniu mi przechodza. No, a teraz przed swietami jest co wymyslac :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pomalutku.2 tygodnie i -1kg.

moj maz od marca go konca listopada zrzucil 12kg. ograniczyl jedzenie. gotujemy wiecej warzyw.jemy wiecej owocow.pijemy mleko odtluszczone.uzywamy oliwy z oliwek.ograniczylismy sol i cukier. pijemy duzo wody mineralnej itp.on na poczatku duzo biegal.potem mniej. ja jakos leniwa zero ruchu.ja sie staralam mniej.wiecej slodkiego jadlam.pilam duzo kawy w pracy. teraz sie troche wzielam"w garsc".

zmienilismy wiele wiele rzeczy. chce tylko powiedziec ze u meza zmiana nawykow zywieniowych i troche ruchu dalo wiele pozytywnych efektow.mial zgage zwykle-teraz brak. cisnienie nie skacze-gdzie wczesniej bywalo baaardzo wysokie.i waga nadal spada.on czuje sie superr i wyglada lepiej.

ale jest stanowczy.ja niestety mniej :oops:

ale dam rade.

 

i tak podziwiam te kobietki, ktore waza 55-65 ze maja diety.

takie laski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podskakuję z radości, że straciłam 2.5 kg w ciągu miesiąca. Dostałam reprymendę od lekarza, że za dużo owoców i za dużo sera (3%) - ale to właśnie największy mój problem, ograniczyć ilość owoców, ponieważ przez 3/4 mojego życia mogę egzystować jedząc tylko owoce (jest chyba nazwa ovo.... coś tam). Mogę natomiast jeść "pomiędzy tymi czterema posiłkami" zupę, jako zapychacz - pomidorowa - ogórkowa - jarzynowa - kapuśniak (słodka/kwaśna) - ugotowane na kostkach knorra z łyżką jogurtu.

 

CAŁY mój problem to REGULARNOŚĆ. Pozostało mi 13.5 kg mam nadzieję, że do maja stracę.

 

W Święta MOŻNA po odrobince wszystkiego zjeść, kawałeczek ciasta też (ale nie kupne słodycze). Na talerz należy nałożyć odrazu wszystko co się chce zjeść, żeby TO widzieć.

 

Nie jest źle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety! Poratujcie grubasa! :cry: Ja jestem okropna! I sama sobie nie poradzę! :oops:

Od dawna nie jadam ziemniaków i pieczywa (wiem, że ryżyk i makaronik też powinnam odstawić - ale czy tak całkiem?) Nie piję gazowanego, słodzonego, alkoholu. Jem sporo warzyw i owoców. Ostatnio bardzo pilnuję, aby moje posiłki były regularne! :roll:

Zaczęłam dietę Dr Dunkana, ale... przebiałkowałam się!!! Czułam się źle, dostałam wysypki, okazało się że nadal mam skazę białkową. :evil:

Doszliśmy z mężem do wniosku, że odstawiamy mięcho - na jakiś czas. No może po za niedzielnym obiadkiem - bo to już by kara była taki totalny bezmięs!

Zaczęliśmy częściej jadać rybki, zupki, sałatki... Ale ja już nie mam siły! Brakuje mi pomysłów na dania! Mąż głodny, marudny - na kebaby jeździ drań po pracy! On chudnie, ja wcale! Czuję się źle, zaczynam popadać w coraz głębsze dołki! Na słodycze w sklepie już nie patrze - tylko kupuję i zjadam szybko w samochodzie :evil: :evil: :evil:

Może mi podpowiecie jak urozmaicić odżywianie? Co do ryżu i makaronu, żeby było light? Co na obiad i kolację, żeby nie było nudno? Co dla mnie lekkiego, coś dorzucić i dla męża jest już pożywne i sycące? Może macie jakieś przepisy na dietetyczne ciasta? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania klepka wolę chudnąć pomału żeby nie mieć obwisłych sysków, ziemniaki, ryż, makaron, kasza - muszą być obowiązkowo ważone surowe, tak samo jak chleb - 3 kromeczki z malej foremki żytni, razowy. graham tj ok 180 g

 

najważniejsze, że waga ruszyła.

 

 

aga1401 bo jak zauważyłaś ja poszłam do Instytutu odchudzania i robię wg wskazań lekarza. Na drugi miesiąc mam kolejne wytyczne na kilku kartkach.

 

 

TYLKO ZA DUŻO JEM OWOCÓW a ja je tak kocham :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, pilnujcie sie z tymi owocami ;) Wiem, ze sa pyszne, slodkie, soczyste i wspaniale, ale dostarczaja duzo weglowodanow i to zazwyczaj takich bez kontroli. Zawsze myslimy cukierek jest beee, ale pol kilograma sliwek to juz posilek bezkarny. Tak wcale nie jest!

Dietetycy zazwyczaj zalecaja (pisze zazwyczaj bo sa takie schorzenia jak np. cukrzyca i wtedy takich zalecen nie ma ;)) aby wrzywa i owoce jesc 5 razy dziennie - codziennie :-)

 

Trzeba tylko pamietac, ze taka porcja warzyw czy owocow ma sie zmiescic w Waszej dloni. Np. jedna porcja warzywna bedzie pomidor i np. troche cebulki do niego :-), a jedna porcja owocow np. 2 mandarynki, albo jedno jablko, albo 3 sliwki, albo pol filizanki malin.

Zazwyczaj codziennie powinno sie jesc 3 - 4 porcje warzyw i tylko jedna owocow. Pomyslcie o tym komponujac Wasze zestawy dietetyczne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , ludziska kofane ... 6 - go w niedziele zaczynamy licytację świąteczną dla Frania ... :roll:

 

wklejać, wklejać w wątku fantowym swoje fanty ...

 

http://forum.muratordom.pl/zdjecia-fantow-tu-mozna-wklejac,t175548.htm

 

kochani : zdjęcia , opisy ..... im więcej tym lepiej - żeby każdy forumowicz mógł znaleźć coś dla siebie i żeby było o co walczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłam się wczoraj - masakra. Efekt 2 tygodni urodzinowo - imieninowego szaleństwa jest taki, że 0,5 kg przytyłam. A może to sukces??? Bo w ciągu 2 tygodni - 4 razy były imprezki urodzinowe w pracy plus 5 imprezek w chatkach.

Za to pomiary centymetrowe lepsze - zgubiłam po 1 cm w biuście, talii i biodrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam się czym chwalić - 65 i stoi..ale sobotnia mikołajkowa impreza i niedzielny obiad z deserem (musialam przed świętami wypróbować przepis na sernik tofi) zrobiły swoje :wink:

Pod choinkę i na urodziny (mam 24 grudnia :wink: ) zażyczyłam sobie jednak sprzęt do cwiczeń, będzie rozbudowana ławeczka albo mały atlas - zobaczymy jak Mikołaj zadecyduje (pewnie tak, żeby sam mógł korzystać - oczywiście nie mam nic przeciwko ) 8) :wink:

 

No a przy okazji tejże sobotniej imprezy oglądliśmy zdjecia z młodzieńczych lat :lol: Noo i tak chcialabym znów wyglądać, albo chociaż podobnie :roll: :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...