Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy te? musicie sie odchudza? ? Dieta Dukana, Dieta kopenhaska


Anam

Recommended Posts

Aerobik +sauna w środę od 19 w piątek aeroboxing też od 19. Czasami był poniedziałek -ale niestety powrót z pracy o 17-18 ,a aerobik o 19 rozbijał mnie do cna :oops: .A ćwiczenie w domu :roll: jakoś nie wychodzi :oops: jak nie zapłacę to nie ćwiczę :D :D

 

aaggaa, jesli cwiczenie w domu nie wychodzi, na wyjscia na silownie nie masz czasu, chcesz w diecie pozostawic slodycze, to wybacz ale nie masz wystarczajacej motywacji ... Najwazniejsza jest uczciwosc wobec siebie ... chcesz byc szuplejsza i bardziej fit, ale wciaz stoisz okrakiem miedzy swoimi 66kg a powiedzmy 55kg ... Osobiscie jestem zdania, ze albo cos robic dobrze, albo nie robic wcale ... Polsrodki i polefekty mnie nie interesuja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale jak zaczne nic nie robić będzie żle. Ja nie chcę zastosować zadnych drastycznych diet. Pokrótce powiem czemu. z 10 lat temu rzuciłam papieroski ,po jakimś czasie chciałam dalej ćwiczyć silną wolę -wyrzuciłam na okres postu cukier -totalnie. i co po tym czasie (wagę miałam coś w okolicach 52-55kg)przytyłam :evil: Dlatego nie chcę robić tak że nic do ust słodkiego ,ograniczam słodzenie ilosc słodyczy -ale przed okresem albo w czasie doła :o wcinam. Chcę wprowadzic te zasady w zycie -jedzenie przed treningiem po itp (bo należe do tych kobiet co po ćwiczeniach nie jedzą bo żal ćwiczeń)chce zdrowiej żyć .Chcę wiedziec jak powinno byc ,wtedy łatwiej mi powoli to wdrażać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaggaa to co napisała Ci AmberWind to najprawdziwsza prawda i nic tego faktu nie zmieni.

Właśnie wróciłam z siłowni, a ponieważ spędziłam tam trochę czasu, myślałam co Ci odpisać....... a tu proszę Amber mnie wyprzedziła :lol:

Zgadzam się z Nią w 100% . Nie jesteś jeszcze wystarczająco zmotywowana.

Przemyślałam sprawę i stwierdziłam, że jednak na nauczycielkę to ja się nie nadaję, bo za dużo Wam chyba na raz tej wiedzy przekazałam i boję się,że jednak stereotypy u Was wygrywają.

Aaggaa prawda jest taka, że jeśli nie będziesz trzymała diety i nie będziesz ćwiczyła to.... przysłowiowa dupa będzie. Zwolnisz metabolizm i będziesz kręciła się w kółko.

To jak masz jeść napisałam Ci już wcześniej, a o ile mnie pamięć nie myli to Amber pisała także kilka postów wcześniej co i jak je, więc proszę przestudiuj to i napisz mi co Ty wymyśliłaś.

Chciałam przeliczyć Ci ile białka, ww i tłuszczy powinnaś jeść, ale po tym co napisałaś, wiem, że na to w tej chwili nie jesteś po prostu gotowa. Ja stracę 2 godziny na obliczenia, a Ty na to tylko rzucisz okiem. Mylę się??

Zastanawiam się, na ile dokładnie czytasz to co Ci piszę, bo nie otrzymałam odpowiedzi co jest na tej kanapce co ją jesz rano.

Aaggaa czy możesz kupić piłkę (55 cm dla Twojego wzrostu) ???

Tylko, że jeżeli nie będziesz ćwiczyć w domu, to właściwie nie ma to sensu (a taki fajny trening mogłabym Ci podesłać).

 

 

Tak bardzo chcemy Wam pomóc.... naprawdę :D

 

 

Amber,mbz ,KiZ, pozdrawiam Was serdecznie :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba macie rację dziewczyny. Wierzę że chcecie nam pomóc. zrobimy tak - ja będę wracać do postów poprzednich i starac się przemeblować w głowie parę spraw(takie tam jak picie wody mineralnej 20 lat do tyłu :o wydawało się cudowaniem) .Bardzo chcę parę rzeczy zmienić ,nie tylko dla siebie dla rodzinki. to przemeblowanie ma być na "stałe". Staram sie zdrowo gotować ,i wdrożyć dzieciakom dobre nawyki.A teraz okazuję sie że dooopa blada to żle ,tamto też nie do końca tak. Człowiek się uczy przez całe życie. jestem prawdziwą blondynką wiem ,że dzwonią ale ..... . Niby coś wiem o żywieniu ,ale dokładnie nie chce słuchać bo nie :-? :oops: .w efekcie odkąd pamiętam nie jestem zadowolona z figury. Jak już jest ok bo starałam się na jakieś super wakacje-to po czasie odpuszczam sobie.Ale poza mną jest rodzinka i o ich odżywianiu muszę myśleć. Uczę się -powoli ale ucze :-? makaron od pół roku gości pełnoziarnisty,Ryż ciemny ma ciężko :oops: ,oliwa z oliwek króluje też od zeszłego roku,kurczak skórę ma zrywaną od paru lat.Wiem że to co ugotuję to zjedzą ,ale jak przyzwyczaję do zdrowego jedzenia to później to tłuste ,bardzo słodkie nikomu z nas nie smakuje :D .

i dlatego tu szukam wsparcia . Faktycznie na takie nie jestem gotowa jakie chciałyście mi zaoferować.ale nie wykluczone że nadchodzi moja godzina :D .Dziękuję Wam i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaggaa, no dobra ... czytaj i kombinuj :-) Zdrowy styl zycia, to nie jest zaden problem gdy staje sie "Twoim stylem zycia" :D Osobiscie nie wiem co to znaczy kupic do domu boczek, karkowke, schab, slodkie napoje, sklepowe, slodkie platki do mleka, kostki do zupy Knorra, smiatane, lody, piwo i wiele, wiele innych ...

Przy systematycznym jedzeniu co 3 - 4 godziny nawet jak ktos w redakcji wkracza z taca pachnacych paczkow nie odczuwam zadnej potrzeby aby po nie siegnac ...

Gdy nie moge zjesc zdrowego lunchu, mam zawsze ze soba robione w domu batony proteinowo-weglowodanowe :-) Zdrowa pychota, ktora wspaniale odzywia i syci :-) Takie zycie to nie kara i nie klasztor! Jemy czesto, kupujemy tylko dobre, zdrowe i nieprzetworzone produkty z ktorych przygotowujemy szybkie, przemyslane dania :-) Przygotowanie zdrowego sniadania to moze 3 - 4 minuty, obiadu jakies do 20 minut, przekaski robi sie mooooze w 5 minut. Taka kuchnia to oszczednosc czasu i ogromny plus dla zdrowia :-) Przyznam, ze ja zupelnie nie wiem ze mogloby byc jakos inaczej :roll:

 

No nic ... dosyc pisania, dzisiaj niedziela wiec godzina basenu, a potem 40 minut silowki a potem zdrowy obiadek ze Znajomymi :-)

 

buzia dla Wszystkich zmotywowanych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam, przyswajam, przetrawiam :)

 

Póki co mam poukładane żywienie tak, że w tygodniu jem zdrowo, tylko ciemne pieczywo, razowe klusku, filet z lurczaka, szynka drobiowa, warzywa.. ale w weekend :D

wówczas piekę szarlotkę, sernik, albo inne pyszności i zajadam :oops:

wczoraj po powrocie z siłowni najpierw odżywka (podkradłam mężowi, bo miała mniej ww) a potem sernik :p

 

Waga nie rośnie, ale może ta jakość ciała, jędrność byłaby lepsza gdyby nie te 2 dni rozpusty.

 

Jak poczuję się dostatecznie zmotywowana to poproszę o opracowanie planu żywienia amadi :)

ale zero cukru, chleba, ziemniaków... nie wyobrazam sobie, tym bardziej że przy moim obecnym jedzeniu nie tyję

 

Ps. wczoraj na siłce wyrobiłam się w półtorej godziny, 15 min rozgrzewka, 45 siłowych (12 cwiczeń) i 30 aerobów na koniec.

mam wrażenie że tricepsy ładnie mi się zaczynają rysować i w ogóle jakieś takie ciało fajniejsze się robi niż po samym aerobiku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ... laski ... śmiadanie zjadłam pierwszy raz od długiego czasu :oops:

dwie małe kromki chlebka z pełnymi ziarnami ... bez niczego - bo nie lubię jak mi coś zagłusza smak :oops: :lol:

własnie żłopię kawę z mlekiem light ...

na drugie sniadanie żech se jabłko kupiła .....

obiad zjem późno - kole 17 wracam z pracy , więc pewnie se warzywka z mrożonki rzucę na teflon ...

dziś ciężki dzień ... mama faworki upiekła i pewnie małż przytarga do domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak ja się cieszę :D

 

Stronki juz dodałam do ulubionych. Będę analizować w miarę możliwości czasowych.

Amber, czy korzystasz z zawartych tam przepisow???

Aż mi ślinka cieknie na przepis tygodnia 8)

uwielbiam wątróbkę

 

Daggulka, może się nie znam, ale brakuje mi tam białka :wink:

gdybyś dodała chudej wędlinki i może jakieś warzywko, to byłoby super

no ale nie od razu Kraków.... skoro to Twoje pierwsze śniadanie od dawna

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie w skrócie takie 10 przykazań, które powinniście zastosować swoim życiu :lol:

1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 - 3 h

2. Należy w każdym posiłku spożywać "pełne białko" (zawierające wszystkie aminokwasy)

3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców

4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko

5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G

6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1

7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)

8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.

9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.

10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców.

 

zródło sfd

 

 

kuleczka co tam robiłaś na tej siłowni .. napisz, ćwiczyłaś z wolnymi ciężarami czy na maszynach?

 

daggulka moja kochana, pięknie, że zjadłaś śniadanie........ szkoda, że nie było tam białka, no ale widzę, że się starasz. Pomalutku ...damy radę.

Ale dalej to katastrofa, masz dopiero zamiar zjeść o 17?? Właśnie w ten sposób zwalniasz metabolizm.

 

powodzenia w nowym tygodniu

Amadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze ... pożarłam jabłko , a za godzine lece na umówioną kawę .... więc i tak bedę dopiero po 16 wolna coby coś zszamać ... wcześniej nie ma szans :oops: :roll:

ale - jest postęp.... wieczorkiem możewskocze na stepper albo rowerek .... albo i to i to ... czyli co? min. 30 minut zapierniczania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amadi, mam ułożony plan przez trenera, więc jakby co to nie krzyczcie na mnie :)

Prosiłam o skupienie się na górnej cześci bo nóżki mam szczuplutkie i dość już umięśnione. W późniejszym etapie chciałabym rozbudować troche te moje chudzinki.

 

1.Otóż najpierw robię chyba grzbiet, dociągam taki szeroki drążek do karku w pozycji siedzącej 3x 12.

3.Potem w pozycji wioślarza przyciągam drążek do siebie.

4.Następnie hantelki i triceps, w pozycji stojącej za głową 3x12 na każdą rękę.

5.biceps z hantelkami 3x12 na każdą rekę.

6.triceps na maszynie 3x12

7.brzuch na maszynie, szybki spięcia z obciążeniem kończyn dolnych 3 x15

8.z hantelkami skłony boczne 3x15

9.brzuch skośny na maszynie 3x15

10.uda wewnętrzne na maszynie 3x12

11. uda zewn. na maszynie 3x12

12. pośladki na maszynie 3x12

 

na koniec 30 min biezni, orbitreka, czesto mieszam po 15 min bieżni potem orbitrek, który bardzej mnie męczy.

Mam nadzieję że w miarę jasno opisałam :wink:

 

Zjadłam dziś już 2 posiłki.

8.30 dwa plastry chudej szynki, ogórek kiszony, chleb razowy cienko posmarowany masłem

12.00 jajecznica z dwóch jaj z pomidoerm garścią natki i szczypioru plus kromka razowego

jestem nażarta bardzooooo

o 15 obiad i wątróbka

 

Dziś pracuję w domu, to zaleta wolnych zawodów, więc mam możliwość zdrowo jeść.

Jednak kiedy jestem poza domem zdarza mi się omijac posiłki z braku czasu, apetytu...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuleczka co do tego Twojego treningu... jakby to ująć delikatnie??

Czy na Twój siłowni faceci też ćwiczą na maszynach czy nie?

Widzisz, trenerzy na siłowniach jak tylko widzą kobietę, to je na maszyny wsadzają, a wiadomo, że jest to ruch ograniczony.

Inny jest zakres ruchu jakie wykona Twoje ciało na wolnych ciężarach.

 

Nie zrozumcie mnie źle... bardzo dobrze, że kuleczka ćwiczy i robi coś dla siebie,

ale ćwiczenia z wolnymi ciężarami są o niebo lepsze :D

 

I super, że jeszcze aeroby dokładasz po siłowni.

p.s. na śniadanie masz jakąś szynkę, przypuszczam, że kupną... staraj się ograniczać (sód, sól, konserwanty). Lepiej sobie zrób w domu taką w rękawie z przyprawami i kładź na chleb.

 

pozdrawiam

Amadi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...