Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy te? musicie sie odchudza? ? Dieta Dukana, Dieta kopenhaska


Anam

Recommended Posts

Samuel

1. Białko dostarczamy po to, by mięśnie mogły się zregenerować po wysiłku.

Białko jest paliwem dla mięśni, im więcej mięśni tym większy metabolizm i tym większe spalanie tkanki tłuszczowej.

2. Przed treningiem jemy białko i węglowodany (o niskim IG)

3 Po treningu jemy białko i węglowodany (o wysokim IG)

4. Posiłek przed treningowy należy zjeść ok. 2 h przed treningiem.

5. Bezpośrednio po treningu odżywkę białkową lub posiłek do 1h po wysiłku.

 

Białko znajdziemy m.in. w mięsie,mleku, rybach, jajkach,nabiale, warzywach strączkowych.

Twaróg najlepiej na noc, bo to białko wolno wchłanialne (możesz półtłusty).

 

Ten link już tu podawałam, ale poczytaj .... nie ma znaczenia, że artykuł kierowany jest do kobiet... zasady są takie same:

http://dobrydietetyk.pl/czytel/11/rola_bialka_w_zywieniu_aktywnych_kobiet/

 

 

Mam nadzieję, ze napisałam w miarę prosto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i jestem w górach. Szusuję po stokach. Jest bosko.

Ale :roll: no właśnie :oops: ....utrzymanie reżimu jedzeniowego w takich warunkach jest dla mnie póki co niewykonalne :-?

Jak tu zdrowo jeść kiedy wszyscy wokół kiełbaski, kapuchy i golonki.

Tutaj nawet filet z grilla ocieka tłuszczem a surówka to kapusta zasmażana albo buraczki.

Nic to, staram się jeść na tyle zdrowo, na ile jest to możliwe w tych ekstremalnych warunkach :)

Pocieszam się, że to tylko kilka dni, no i spalam też sporo na stoku :p

Po powrocie wracam na dawne tory :D 8)

Pozdrowienia z Krynicy!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka, wszystkiego dobrego i szybko do nas wracaj :-)

 

Mam dla Ciebie (i innych) modyfikacje sernika :lol: Wyprobowana, skonsumowana i zaakecptowana jako pychota :-)

 

600g chudego twarogu (jak pisze chudy, to chudy czyli 0% fatu :lol: )

2 cale jaja

odrobina aromatu pomaraczowego

25g skorki pomaranczowej

slodzik w plynie lub stevia do smaku

100g platkow owsianych (ale nie blyskawicznych)

 

Pierwsze trzy skladniki oraz slodzik lub stevie dokladnie wyrabiamy mikserem. Pod koniec wyrabiania dodajemy skorke pomaranczowa i platki. Krotko wyrabiamy i calosc wykladamy na blache wylozona papierem.

 

Nastepnie piekarniczek 175 st, i po ok. 30 minutach gotowe.

 

Rewelacyjny na sniadanko, pyszny na przekaske, wspanily jako posilek przed 20.00 ;) ... a do kawki to juz calkiem wymiata :-)

 

Absolutnie fit 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki :) Mięsa nie jadam, więc od razu mi połowa wymienionych tam rzeczy odpada, ale chudy twaróg bardzo lubię :)

Uff... po wczorajszych trzech godzinach aikido czuję się jakbym już spalił co najmniej połowę całej tkanki tłuszczowej, a dzisiaj jeszcze jakieś pompki i brzuszki. Ratunku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki :) Mięsa nie jadam, więc od razu mi połowa wymienionych tam rzeczy odpada, ale chudy twaróg bardzo lubię :)

Uff... po wczorajszych trzech godzinach aikido czuję się jakbym już spalił co najmniej połowę całej tkanki tłuszczowej, a dzisiaj jeszcze jakieś pompki i brzuszki. Ratunku :o

 

Masz może nazwę producentadobrego chudego twarogu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te całkiem zerowe są podobno najmocniej przetworzone....ale ja i tak kupuję - najcześciej z piątnicy.

 

arco, idac tym tokiem pomysl ile szynki jest w szynce, albo co tak naprawde znajduje sie w kurczaku, jajach, zoltym serze, czy warzywach ... nie dajmy sie zwariowac ;)

 

BTW albo takie jogurciki z owocami ... hmmm ... czy aby napewno z owocami??? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za Wasze zdanie :roll:

Ja naprawdę się pytałam bo nie wiem czy może być stosowany w Dukanie :roll:

 

Miko nie wiem nic na ten temat wiec trudno cos radzic. Osobiście staram się unikać wszelkich takich substytutów i z dwojga złego siegnęłabym albo po cukier trzcinowy, albo po brazowy. Ja wszystko pijam gorzkie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p dzięki za odpowiedź dziewczyny :p

Tak jestem na Dukanie . Od początku stycznia zaczęłam sama się odchudzać - mniej jeść i ćwiczyć , schudłam i stanęło mimo , że wszystko robiłam tak jak poprzednio , nic się nie dało zrobić ale zrzuciłam to na tego wcześniej wspomnianego japońca , który mi hamuje przemianę :evil: .

Kilka dni temu ktoś na mnie wpłynął :oops: :lol: bo sama byłam gotowa pogodzić się z tym co mam :roll: . Powiem szczerze, że wcześniej o niej słyszałam ale nie podchodziłam do niej poważnie :roll: wydawało mi się to trochę nienaturalne , jedzenia mięsa i przede wszystkim mięsa :roll: Ale zaryzykowałam bo w końcu co mi zależy :roll: i słuchajcie rozczarowałam się ale pozytywnie bo po pierwsze nie byłam głodna :o , wcale nie ciągnęło mnie do warzyw :o owoców :o a jak przyszła ochota na słodkie to jogurt, kilka kropel zapachu rumowego, otręby owsiane i słodzik (dlatego pytanie o ksylitol) i już byłam zadowolona :D .

Jestem na początku swojej drogi , jutro ostatni dzień pierwszej fazy i zeszło ze mnie prawie 2 kg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...