Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy Wy te? musicie sie odchudza? ? Dieta Dukana, Dieta kopenhaska


Anam

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No, u mnie jest półtora tygodnia przykręcania sobie śruby i półtora kilo mniej. Ale jak teraz wchodzę do sklepu, to już, rany boskie, nic tam dla mnie nie ma do kupienia: kawy nie, alkoholu prawie też nie, śmieciowe żarcie oczywiście nie, mięsa nie, słodyczy nie, pieczywa nie (drożdżowka jakaś może, a chleb sam sobie mogę upiec), z serów to tylko chudy twaróg, soki owocowe nie bo to też głównie junk food... Jakby tak wszyscy robili to by gospodarka padła :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber - moje wazenie i mierzenie jutro, więc mam nadzieję, ze choc mały sukcesik odnotuję...chociaż dzis na sniadanie zjadłam małą drożdżową bułeczkę w twarogiem własnoręcznie przez babcię upieczoną...wciaskali mi poprzedniego wieczora, opychając sie ciepłymi na moich oczach, ale ja grzecznie podziękowałam, zapakowałam sobie w woreczek i wzięłam do domu - zjedzona rano narobi mniejszych szkód :roll: :wink:

 

Sialalalaaaaa niedlugo wiosnaaaa !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moze byc ... nikt sie niczym nie chwali??? :o 8) Jeszcze miesiac z malym hakiem i pewnie, czego Wam i sobie zycze, ciepla Wielkanoc :D

 

no dobra -1,7 kg :lol:

codziennie 20 min orbitka i brzuszki :roll:

staram sie jesc... rozsądnie ale zdazaja sie wpadki :oops: jakis serniczek :oops:

 

dzisiaj jeszcze było 2 godziny basenu :lol:

 

a i mam pytanie czy lepiej ćwiczyc 3-4 razy w tygodniu po 45 min do godziny czy lepiej codziennie tak po 20-30 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i mam pytanie czy lepiej ćwiczyc 3-4 razy w tygodniu po 45 min do godziny czy lepiej codziennie tak po 20-30 min

 

najlepiej 4 - 5 razy w tygodniu po godzinie :-) Pilnuj tetna. Na orbitreku masz miec taki wysilek, aby moc prowadzic ewentualna rozmowe z wyczuwalnym wysilkiem ... To nie moze byc trening "na lenia". Musi byc pot ... i lzy ;)

 

Gratuluje wagi!!!! Super!!!

 

arco, Tobie rowniez ... w pierwszym podaniu buleczce nie uleglas ... :-) To juz duzo. Ja tez trzymam sie zasady, czego w domu nie ma nie kusi! Nastepnym razem bedac "w gosciach" wychodzimy z PUSTYMI rekoma :-)

 

BTW no to znamy sie juz jakis czas ... wiemy co kto cwiczy, albo czego nie cwiczy, wiec czas na wymiane pomyslow jakie zmiany wprowadzacie do treningu, aby zniesc stagnacje wynikajac z adaptacji naszego organizmu do obranego planu treningowego ...

 

chyba jasno napisalam :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Amber - toś zapodała 8)

Ja ostatnio zmieniłam cieżarki w atlasie z jednego na dwa :lol: ale z tymi dwoma robię na razie (bo to od dwóch treningów dopiero ta zmiana) połowę mniej powórzeń - czyli 30 zamiast 50...ale spoko - jeszcze troche i dam rade..

aerobów nie zmienie bo nie mam jak - 40 min orbitreka zostaje, dodatkowo na wiosne dorzucam niedzielny "żywy" rower :wink: (trasa 40 min).

 

A jak Ty bys proponowała??

Przypominam, ze cały czas jestem na redukcji - czyli cel, zrzucenie tłuszczu i wymodelowanie sylwetki - nie lubię widocznych mięśni u kobiet.. :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie pomału leci.

Cały tydzien wyjazdowy, to i z dietą różnie /obiadki z caterinku / :oops:

 

Ale zakupiłem coś takiego , jeszcze nie mam .

Może będzie działało;

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/001929316/thumbnails.jpg

http://www.allegro.pl/item934783483_profesionalny_pulsometr_md_15151_srebrny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Amber - toś zapodała 8)

Ja ostatnio zmieniłam cieżarki w atlasie z jednego na dwa :lol: ale z tymi dwoma robię na razie (bo to od dwóch treningów dopiero ta zmiana) połowę mniej powórzeń - czyli 30 zamiast 50...ale spoko - jeszcze troche i dam rade..

aerobów nie zmienie bo nie mam jak - 40 min orbitreka zostaje, dodatkowo na wiosne dorzucam niedzielny "żywy" rower :wink: (trasa 40 min).

 

A jak Ty bys proponowała??

Przypominam, ze cały czas jestem na redukcji - czyli cel, zrzucenie tłuszczu i wymodelowanie sylwetki - nie lubię widocznych mięśni u kobiet.. :roll: :wink:

 

arco, po pierwsze to zadna modyfikacja Twojego treningu nie uczyni z Ciebie kobiete o widocznych miesniach ... no nie ma mowy, nawet gdybys cala swoja wole i sile wytezyla, aby sztangi po 50kg przerzucac :wink:

 

Caly czas pokutuje mylne przekonanie, ze jak kobiety cwicza silowo, to od razu beda wygladac jak te z kulturystyki klasycznej ...

I jeszcze raz, ale ostatni przypomne ze do budowy masy miesniowej (tej widocznej), potrzebny jest mocno dodatni bilans kaloryczny, wlasciwa dieta, bardzo wlasciwy trening a wszystkie te zmienne powinny doprowadzic do 10 - 12% fatu w organizmie (a czesto 4 - 8%).

O calej masie suplementow nawet nie wspomne ...

 

Tak ze arco ... nie masz szans na rozbudowe, no chyba ze pofolgujesz sobie w diecie i zlapiesz pare dodatkowych centymetrow w obwodach ;)

 

Co do treningu silowego to co 6 - 8 treningow rzeczywoscie nalezy wprowadzic jakie modyfikacje. Ilosc serii, wielkosc ciezaru (wcale niekoniecznie na plus), kolejnosc cwiczen lub zupelnie zmienic cwiczenia na dane partie miesniowe.

 

Ludzki organizm wyjatkowo latwo adaptuje sie tez do cwiczen aerobowych ... Calkiem szybko nadchodzi moment kiedy aby osiagac to samo co na poczatku, powinnismy cwiczyc dluzej i dluzej i dluzej ... Dlatego dobrze klasyczny aerob przeplatac HIIT, oraz treningiem trekkingowym wykonywanym na biezni, rowerze czy nawet orbitreku :-)

Zbysiu, a moze jak ich ladnie poprosisz to oddadza Ci te 40 zeta??? Za ta kwote zakup twarogu i kury przyniesie Ci wiecej pozytku niz posiadanie tego plastiku ... Zbysiu, za wlasna kase kupiles sobie dramatyczne badziewie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie też średnio na jeża - waga drgnęła w dół minimalnie niecałe pół kg od ostatniego tygodnia :roll: ale jestemw trakcie kobiecych dni :wink: więc może to też ma jakiś wpływ...

Wymiary...górna częśc ciała (talia, brzuch, boczki :wink: )owszem coś tam w dól (1-2 cm) czyli tam gdzie podczas ciąży najszybciej przybrało to teraz najszybciej spada...za to dolne cześci niewzruszone :evil: zaczynam powoli tracic nadzieję, na w miarę szczupłe nogi :roll: :-?

 

Amber jakie cwiczenia poleciłabyś na WYSMUKLENIE nóg???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber jakie cwiczenia poleciłabyś na WYSMUKLENIE nóg???

 

Musze Cie zmartwic ... wbrew temu co czsami pisza w gazetkach typu Claudia, Tina i Poradnik Domowy ;) nie ma cwiczen, ktore dzialaj tylko selektywnie.

Trzeba byc cierpliwym, prowadzic regularne treningi aerobowe i HIIT, a do tego silowe i efekty przyjda ...

Zawsze jest tak, ze najszybciej chudniemy tam gdzie najpozniej przybieramy na wadze, a najdluzej tam, gdzie najszybciej lapiemy kilogramy.

 

Jesli masz budowe gruszki, to niestety Twoje biodra, uda, lydki beda chudnac o wiele wolniej, niz plecy, barki, biust (niestety tez) i rece.

 

U kobiety jablka, nogi widocznie szczupleja jako pierwsze, a plecy, rece, brzuch duzo, duzo pozniej.

 

Tak czy siak, nalezy regularnie cwiczyc na kazda partie miesniowa, aby w koncu wypracowac harmonijna, jedrna sylwetke :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra....jak wpleśc HIIT w codzienne moje treningi? Wyczytałam ze optymalna jego długość to 15-20 min, mogę wykonywac go w dni aerobowe na orbitreku?

Przed aerobowym czy po? Jak długo aeroby wtedy? Normalnie pedałuję 40 min( w dni aerobowe) a w dni siłowe po 30-40 siłowego jeszcze 20 min orbitreka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra....jak wpleśc HIIT w codzienne moje treningi? Wyczytałam ze optymalna jego długość to 15-20 min, mogę wykonywac go w dni aerobowe na orbitreku?

Przed aerobowym czy po? Jak długo aeroby wtedy? Normalnie pedałuję 40 min( w dni aerobowe) a w dni siłowe po 30-40 siłowego jeszcze 20 min orbitreka..

 

arco, no dobra powiem ... ale wisisz mi koktajl bialkowy jak sie spotkamy :lol:

 

HIIT albo sam, albo PO treningu silowym. HIIT wykonujesz w co drugi dzien. W dni bez HIIT mozesz robic aerob.

 

Zacznij od 17 minut HIIT.

3 minuty rozgrzewki, a potem 30 sek ostrego sprintu, albo pedalowania, ale takiego aby wykrecic jakies 85% max tetna. Nastepnie 2 - 2,5 minuty odpoczynku w truchcie. Zrob 4 - 5 takich interwalow i koniec!

 

Z kazdym treningiem albo dodajesz interwal, albo wydluzasz faze sprintu, albo skracasz odpoczynek. Do wyboru do koloru :-) Wazne aby nudno nie bylo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...