Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Indukcja vs tradycyjna kuchenka gazowa.


budowlany_laik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 635
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to taki skrót myslowy IMHO

brud będzie, ale kwestia czyszczenia - bez porównania. Nigdy więcej kuchni gazowej!

 

Jak Ci garnek wykipi czy to z zupą czy mlekiem, jednakowo trzeba czyścić czy to indukcję czy cokolwiek innego. Z tym "brudnym" gazem to już zakrawa na kabaret i szukanie dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci garnek wykipi czy to z zupą czy mlekiem, jednakowo trzeba czyścić czy to indukcję czy cokolwiek innego. Z tym "brudnym" gazem to już zakrawa na kabaret i szukanie dziury w całym.

 

naprawdę nie widzisz różnicy w czyszczeniu

pomiędzy np.

http://f01.esfr.pl/foto/0/7248052/whirlpool-akm-526-na-c,7248052_7.jpg

a

http://f01.esfr.pl/foto/3/4062059277/7d5cf478768ceebf318a315b1ce25ef6/samsung-nz64f3nm1ab,4062059277_7.jpg

????

:eek:

no, chyba że ktoś tylko wodę gotuje, to faktycznie nie widać różnicy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę nie widzisz różnicy w czyszczeniu

pomiędzy np.

http://f01.esfr.pl/foto/0/7248052/whirlpool-akm-526-na-c,7248052_7.jpg

a

http://f01.esfr.pl/foto/3/4062059277/7d5cf478768ceebf318a315b1ce25ef6/samsung-nz64f3nm1ab,4062059277_7.jpg

????

:eek:

no, chyba że ktoś tylko wodę gotuje, to faktycznie nie widać różnicy :p

 

A wiesz, że te ruszta się zdejmuje, palniki też? Mam sprzęty kuchenne wykończone stalą Inox, nie widziałem płyty indukcyjnej z taka powierzchnią. Zresztą każdy ma to co dla niego najlepsze i co mu najbardziej pasuje. W tej materii żadne dyskusje sensu najmniejszego nie mają. Poza tym płyta, którą tu prezentujesz to już żaden krzyk techniki, widziałem indukcję gdzie garnek stawiamy "gdzie popadnie", bez zaznaczonych pól i takie coś by mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem płyty indukcyjnej z taka powierzchnią.

To chyba jednak nie miałeś indukcji.

W ogóle, to pisz po polsku, Ty o inox, ja o szkle. JTKirk pokazał Ci indukcję. Jej powierzchnia jest 'szklana'. Łatwiej czyścić inox czy szkło?

Edytowane przez budowlany_laik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że te ruszta się zdejmuje, palniki też? Mam sprzęty kuchenne wykończone stalą Inox, nie widziałem płyty indukcyjnej z taka powierzchnią. Zresztą każdy ma to co dla niego najlepsze i co mu najbardziej pasuje. W tej materii żadne dyskusje sensu najmniejszego nie mają. Poza tym płyta, którą tu prezentujesz to już żaden krzyk techniki, widziałem indukcję gdzie garnek stawiamy "gdzie popadnie", bez zaznaczonych pól i takie coś by mi się podobało.

Stal INOX to akurat też najgorszy syf jaki może być (do utrzymania w czystości). Chwila moment nieuwagi i powierzchnia porysowana, do tego zacieki, plamy wnet nie wytarte i przypalone ciężko usunąć (nawet pomimo zdejmowalnych rusztów). Ruszty zresztą też się syfią na potęgę a tych nawet szczotą drucianą się nie domyje dobrze. Po 10 latach moja kuchenka INOX wygląda jak żal. Całe szczęście, że zlew chociaż kupiłem kompozytowy i nie musiałem się z nim użerać. W nowym domu kuchenka i zlew będą ceramiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że te ruszta się zdejmuje, palniki też? Mam sprzęty kuchenne wykończone stalą Inox, nie widziałem płyty indukcyjnej z taka powierzchnią. Zresztą każdy ma to co dla niego najlepsze i co mu najbardziej pasuje. W tej materii żadne dyskusje sensu najmniejszego nie mają. Poza tym płyta, którą tu prezentujesz to już żaden krzyk techniki, widziałem indukcję gdzie garnek stawiamy "gdzie popadnie", bez zaznaczonych pól i takie coś by mi się podobało.

 

widzisz, gdybyś w domu trochę więcej gotował - i potem sprzątał po sobie, to byś rozumiał różnicę. Przez 5 lat używałem w mieszkaniu płyty gazowej (tak, ze sciąganym rusztem,palnikami) - w domu od samego początku mam indukcję. Zdjęcia są przykladowe, pierwsze z brzegu. Wiem jaka jest różnica w sprzątaniu po sobie np. po smażeniu w jednym i drugim przypadku (a to ja w domu gotuję!) - więc nigdy więcej nie wrócę do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal INOX to akurat też najgorszy syf jaki może być (do utrzymania w czystości). Chwila moment nieuwagi i powierzchnia porysowana, do tego zacieki, plamy wnet nie wytarte i przypalone ciężko usunąć (nawet pomimo zdejmowalnych rusztów). Ruszty zresztą też się syfią na potęgę a tych nawet szczotą drucianą się nie domyje dobrze. Po 10 latach moja kuchenka INOX wygląda jak żal. Całe szczęście, że zlew chociaż kupiłem kompozytowy i nie musiałem się z nim użerać. W nowym domu kuchenka i zlew będą ceramiczne.

 

W sumie jakiej odpowiedzi z Twojej strony mogłem się spodziewać jak nie negującej. Co do zlewozmywaka to mam firmy Franke właśnie Inox i po kilkunastu latach wygląda bardzo ładnie. O wszystko trzeba czasem zadbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentujesz podobnie wysoką klasę w obrażaniu jak wkłady kominkowe, które wymieniłem. Poza tym jak już wybudujesz i zamieszkasz, wtedy podziel się spostrzeżeniami bo na razie tylko teoretyzujesz. Teoria nijak nie ma się do praktyki.

W przeciwieństwie do ciebie klasę mam i w przeciwieństwie do ciebie banów co chwilę "za prawdę" nie zarywam. Ponad to nie tobie decydować kiedy i o czym będę się wypowiadać -- szczególnie dam upust jak będziesz próbował wpuszczać inwestorów w maliny swoimi dziwnymi przekonaniami, które z ekonomią i czystością mają tyle wspólnego co wkłady kominkowe które wymieniłeś. Czyli nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, gdybyś w domu trochę więcej gotował - i potem sprzątał po sobie, to byś rozumiał różnicę. Przez 5 lat używałem w mieszkaniu płyty gazowej (tak, ze sciąganym rusztem,palnikami) - w domu od samego początku mam indukcję. Zdjęcia są przykladowe, pierwsze z brzegu. Wiem jaka jest różnica w sprzątaniu po sobie np. po smażeniu w jednym i drugim przypadku (a to ja w domu gotuję!) - więc nigdy więcej nie wrócę do gazu.

 

Nigdzie na forum się tym nie chwaliłem ale jestem pasjonatem gotowania i kuchnia jak i sprzęty w niej zainstalowane nie są mi obce. Gotuję ale też czyszczę po sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakiej odpowiedzi z Twojej strony mogłem się spodziewać jak nie negującej. Co do zlewozmywaka to mam firmy Franke właśnie Inox i po kilkunastu latach wygląda bardzo ładnie. O wszystko trzeba czasem zadbać.

Odpowiedź jest negująca słabe/złe rozwiązania, a nie ciebie -- także się nie poczuwaj tak bardzo. Można wybrać takie rozwiązanie, żeby trzeba było dbać jak najmniej. I takim rozwiązaniem są sprzęty nie ze stali INOX (inna sprawa, że to już jest passe). Są w końcu inne ciekawe rzeczy do zrobienia niż ciągłe sprzątanie czy palenie w kominku dla oszczędności. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...