Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Indukcja vs tradycyjna kuchenka gazowa.


budowlany_laik

Recommended Posts

Przy okazji tematu okapu/pochłaniacza kuchennego (to się czymś różni?) i wentylacji mechanicznej zapytam, czy warto podłączać okap kuchenny do WM z rekuperacją? Czy lepiej wyprowadzić okap bezpośrednio na zewnątrz (tylko wtedy trzeba by pamiętać o jego włączaniu). Spotkałem się z dwoma rozbieżnymi opiniami:

1) warto podpiąć okap do WM z rekuperacją, bo daje spory odzysk ciepła z gotowania

2) nie warto, bo łatwo i szybko można zasyfić wymiennik

Jakie jest Wasze zdanie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 635
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy okazji tematu okapu/pochłaniacza kuchennego (to się czymś różni?) i wentylacji mechanicznej zapytam, czy warto podłączać okap kuchenny do WM z rekuperacją? Czy lepiej wyprowadzić okap bezpośrednio na zewnątrz (tylko wtedy trzeba by pamiętać o jego włączaniu). Spotkałem się z dwoma rozbieżnymi opiniami:

1) warto podpiąć okap do WM z rekuperacją, bo daje spory odzysk ciepła z gotowania

2) nie warto, bo łatwo i szybko można zasyfić wymiennik

Jakie jest Wasze zdanie? ;)

 

Nie jestem fanem spinania z reku. Najlepiej oddzielnie a okap obowiązkowo ze szczelnym zaworem zwrotnym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam indukcje na 2 mieszkaniu i jest tanio. tzn nie widzę , żadnego zwiększenia rachunków. Płacę na nowym mieszkaniu 200 zł co 2 miechy i w tej chwili po roku jestem 600 kW na plusie. W tej chwili szykuje sie do postawienia malutkiego domku(do 90m2) i bez względu czy bedę miał gaz (raczej nie - tania działka) żona mi zapowiedziała, żebym nie rezygnował z indukcji. Plusy zostały tu kilka razy powiedziane.

Oczywiście także okap. Tani i bardzo cichy można kupić w Casto. Nie wyobrażam sobie piec placki czy rybę bez włączonego wywiewu. Będę miał tylko grawitacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w restauracjach markowych nie gotuje się na indukcji tylko na gazie i często na węglu drzewnym .Może to kwestia smaku potraw ?

 

Lubię gotować. Najlepsze efekty smakowe są kiedy gotujemy na fajerce najzwyklejszej kuchni kaflowej, moi rodzice maja taką w letniaku. Ogólnie gotowanie na ogniu jest o wiele smaczniejsze niż na prądzie, o wszelkich auto klawach nie wspomnę. Kucharze wiedzą o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię gotować. Najlepsze efekty smakowe są kiedy gotujemy na fajerce najzwyklejszej kuchni kaflowej, moi rodzice maja taką w letniaku. Ogólnie gotowanie na ogniu jest o wiele smaczniejsze niż na prądzie, o wszelkich auto klawach nie wspomnę. Kucharze wiedzą o co biega.

Zdecydowanie to 'inne' ciepło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia gazowa jest niezaprzeczlanie bardziej dynamiczna i sterowalna. Te odpowiedz uzyskalem od kolegi, szefa kuchni. W domu ma indukcje.

Przede wszystkim oferuje większą moc chwilową, co pozwala przygotować produkty szybciej. To ma znaczenie w barkuchniach. I tam są wydajne wyciągi, poza tym nikt się tam nie przejmuje co się dzieje z zapachem czy gdzie leci tłuszcz, czy się przypala (szczególnie że często się "przypala" celowo). ;)

 

W domu jest to kompletnie zbyteczne, podobnie jak możliwość pichcenia w woku, czy posiadania pieca do pizzy opalanego drewnem. Się chce zjeść coś fajnego, choćby pizzę z pieca, to się idzie do restauracji, tak po prostu -- a nie wywala kupę kasy żeby raz w miesiącu (albo i rzadziej) zjeść potrawę, by potem się chwalić na forum swoim "wyrafinowanym podniebieniem", a w międzyczasie męczyć się z danym rozwiązaniem które na co dzień syfi na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna przewaga gazu nad indukcją, to możliwość przyrządzania azjatyckich potraw w woku. Jeśli ktoś nie lubi gotować chińszczyzny, to lepsza będzie indukcja. Gotowałem na gazie , teraz gotuję na indukcji i nie chcę powrotu do gazu. A chińszczyznę od czasu do czasu zjem w restauracji, tyle przeżyję.

Nie mam żadnego okapu i nie potrzebuję go. W kuchni wokół palników, nie mam żadnych tłustych osadów i zbrązowień. Trudno poznać po latach użytkowania, że tam się gotuje. I to dość często.

W kuchni mam wywiew i czujnik jakości powietrza. Przy jakimś gotowaniu, smażeniu czujka włącza reku na najwyższe obroty, chroniąc dom przed zadymieniem. Nie muszą przed gotowaniem chodzić do reku/ sterownika przestawiać wydatku powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj upichcić coś w dużym woku na indukcji. Życzę powodzenia. Jeśli nie widzisz różnicy po przejsciu na indukcję, dowodzi to temu, że nie jadłeś jeszcze np konkretnego bigosu albo blinów.

 

A Ty jadłeś bigos, czy bliny z indukcji ?

I co stwierdziłeś ?

 

Bo ja stwierdzam, że potrawy pichcone przez ta samą kucharkę nie zmieniły smaku po przejściu z gazu na indukcję.

W przeciwieństwie do ciebie mam kilkunastoletnie doświadczenia związane z gazem i kilkuletnie z indukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jadłeś bigos, czy bliny z indukcji ?

I co stwierdziłeś ?

 

 

Bo ja stwierdzam, że potrawy pichcone przez ta samą kucharkę nie zmieniły smaku po przejściu z gazu na indukcję.

W przeciwieństwie do ciebie mam kilkunastoletnie doświadczenia związane z gazem i kilkuletnie z indukcją.

 

Jadłem - smak do bani, w zasadzie brak smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni mam wywiew i czujnik jakości powietrza. Przy jakimś gotowaniu, smażeniu czujka włącza reku na najwyższe obroty, chroniąc dom przed zadymieniem. Nie muszą przed gotowaniem chodzić do reku/ sterownika przestawiać wydatku powietrza.

Gdzieś o tym patencie można poczytać? :)

 

 

Jadłem - smak do bani, w zasadzie brak smaku.

Podobnie jak ciepło z kominka (szczególnie to pompowane przez PW w podłogówkę) jest inne niż z innych źródeł. Litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś o tym patencie można poczytać? :)

 

 

 

Podobnie jak ciepło z kominka (szczególnie to pompowane przez PW w podłogówkę) jest inne niż z innych źródeł. Litości.

 

Patent to trochę mocno powiedziane, proste urządzenie elektroniczne dla niektórych, dla mnie bardziej skomplikowane. Po prostu czujka jakości powietrza zamontowana w kuchni nad indukcją, jest połączona kablem ze sterownikiem reku. Jeśli czujka wychwyci dym czy większą ilość pary, przekazuje sygnał sterownikowi, a ten wrzuca reku na najwyższy wydatek.

Proste, tanie i skuteczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończ sie ośmieszać....

 

 

To tak, jak ciepło w podłogówce od kominka jest inne od tego z PC, prawda ?

Masz wyjątkowy talent, do pisania wierutnych bzdur....

 

Jak Ty porównujesz ciepło w podłogówce do przygotowywania potraw na indukcji bądź na ogniu to w zasadzie nie mam o czym z Tobą rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ciepło z kominka (szczególnie to pompowane przez PW w podłogówkę) jest inne niż z innych źródeł. Litości.

Jeszcze duzoy zalezy od drewna jakim palisz :D Musisz zapytac jakie jest najlepsze wg39070, bo on na pewno uzywa tego najlepszego!

 

Myjk, jeszcze niczego nie wybudowałeś a już jesteś fachowcem w każdej dziedzinie.

Typowy idiotyczny post jak juz nawet te durne argumenty sie skonczyly.

 

Co post to lepszy :D

Edytowane przez Busters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...