Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Indukcja vs tradycyjna kuchenka gazowa.


budowlany_laik

Recommended Posts

Gość Konto usunięte_1*
Znalazłem na innych forach pojedyncze komentarze o wzroście rachunku za prąd - który był większy niż wcześniejsze koszty za gaz z butli.

 

Może jeszcze ktoś słyszał o takim porównaniu kosztów?

 

induukcją jest taniej , mieszkałem w bloku płaciłem za prąd około 150-170 zł /miesiąc a do tego butla z gazem za około wtedy 55 zł razem średnio 200-220zł teraz mieszkam w domu bez gazu i do tego płyta indukcyjna ,poza tym te same urządzenia plus pompki w kotłowni a za prąd płacę ok 110-140 zł , uważam że indukcja jest oszczędniejsza od gazu ale to są moje obserwacje nie obliczenia

zapomniałem dodać że miałem mgliste podejrzenie że sąsiad z dołu podbierał mi prąd ale nigdy nie drążyłem tematu bo kobitka owdowiała a ja się tak czy siak wyprowadzałem

Edytowane przez Konto usunięte_1*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 635
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie

 

Rożnie na ten temat wypowiadają się użytkownicy.

 

Czy koszty użytkowania płyty indukcyjnej (koszt prądu) będą wyższe od płyty gazowej podłączonej do gazu płynnego z własnego zbiornika?

Jeśli będą wyższe? To czy będzie to spora różnica czy bardzo niewielka?

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

 

Myślę że nie będziesz w stanie zauważyć różnicy.

 

jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawe opinii. U mnie butla 11kg starcza na ~3 miesiące. Przy obecnej cenie gazu gotowanie na miesiąc kosztuje mnie < 15zł

Mimo że w nowym domu rozważam indukcję to raczej wątpię że będzie mnie gotowanie tyle kosztować. Dodam że gotujemy codziennie dla 3 osób, weekendami wiadomo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawe opinii. U mnie butla 11kg starcza na ~3 miesiące. Przy obecnej cenie gazu gotowanie na miesiąc kosztuje mnie < 15zł

 

Mimo że w nowym domu rozważam indukcję to raczej wątpię że będzie mnie gotowanie tyle kosztować. Dodam że gotujemy codziennie dla 3 osób, weekendami wiadomo więcej.

 

W moim przypadku było do niedawna tak samo, butla na ok 3 miesiące. Tydzień temu przełączyłem się na ziemny i spalanie kuchenki oscyluje na poziomie 0,5 m3/dobę. Drożej jak na butli ale zawsze jest i nie lecę jak się skończy. Rodzina 4 osobowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz w butli może być bardziej kaloryczny od tego z sieci. Swego czasu miałam mocne podejrzenia względem PGNIG i tego jaka rzeczywiście mieszanka jest dostarczana, bo nagle zmienił się kolor płomienia na kuchence a i wodą dłużej gotowała się w czajniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir proszę .... .

Jesteś w stanie ocenić na podstawie koloru płomienia i czasu grzania litra wody w czajniku czy gaz ma 10,8 czy 11,2 kWh?

Kocioł kondensacyjny w tym czasie pracował bez zakłóceń?

 

Tak, propan jest bardziej kaloryczny /ok. 26 kWh/m3/ dlatego w kuchence stosuje się inne dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Elfir proszę .... .

Jesteś w stanie ocenić na podstawie koloru płomienia i czasu grzania litra wody w czajniku czy gaz ma 10,8 czy 11,2 kWh?

Kocioł kondensacyjny w tym czasie pracował bez zakłóceń?

 

Tak, propan jest bardziej kaloryczny /ok. 26 kWh/m3/ dlatego w kuchence stosuje się inne dysze.

 

ma rację , ba moja żona zawsze wiedziała kiedy jest ***** gaz w butli , jeden palił płomieniem niebieskim drugi pomarańczowym , jeden śmierdział jak diabli drugi nie , no i jednemu butla starczy na 3 miesiące a mojej żonie nigdy więcej jak miesiąc ale ona gotowała i gotuje dalej dwa dania , tylko teraz na indukcji chociaż wolała na gazie bo dokładniej szło sterować :lol2:

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma rację , ba moja żona zawsze wiedziała kiedy jest hujowy gaz w butli , jeden palił płomieniem niebieskim drugi pomarańczowym , jeden śmierdział jak diabli drugi nie , no i jednemu butla starczy na 3 miesiące a mojej żonie nigdy więcej jak miesiąc ale ona gotowała i gotuje dalej dwa dania , tylko teraz na indukcji chociaż wolała na gazie bo dokładniej szło sterować :lol2:

 

Elfir pisze o PGNiG, a nie o gazie z butli. Przynajmniej tak zrozumiałem.

 

.....Swego czasu miałam mocne podejrzenia względem PGNIG i tego jaka rzeczywiście mieszanka jest dostarczana, bo nagle zmienił się kolor płomienia na kuchence a i wodą dłużej gotowała się w czajniku.

 

Co dostajesz w butli wie tylko dostawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie znalazłem na stronie "czyste ogrzewanie" - zestawienie efektywności kuchennych źródeł ciepła z uwzględnieniem kosztów wytworzenia energii:

[ATTACH=CONFIG]381720[/ATTACH]

 

http://czysteogrzewanie.pl/2015/12/na-gotowanie-od-spodu-garnka-patrzac/

 

przemo1 - super że to znalazłeś

zerknąłem od razu do cen - porównując indukcję z gazem dla palnika 1500W

http://www.audytorzy.com/img/file/Badania%20AGD/Porownanie%20plyt%20grzewczych.pdf

 

koszt dla garnka odkrytego - gaz=5,67zł a indukcja=6,68zł

koszt dla garnka przykrytego gaz=5,13zł a indukcja=5,45zł

koszt energii wziętej do obliczeń, to 1kwh=0,5563zł a gazu 1m3=2,0756zł

 

jak wezmę pod uwagę moją cenę prądu, zdecydowanie niższą niż przyjęty do obliczeń, to pewnie wyjdzie że na indukcji jest taniej. (nie znam aktualnych cen gazu w okolicy)

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie ma o co kruszyć kopii.

Komfort korzystania z płyty indukcyjnej przebija ewentualne drobne róż

nice w kosztach.

Gwoli ścisłości. Są w sprzedaży płyty gazowe z palnikami 2 i 3 płomieniowymi, których sprawność przekracza 55%.

 

A widziałeś gaz pod szkłem? Trochę kosztuje ale warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...