Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Indukcja vs tradycyjna kuchenka gazowa.


budowlany_laik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 635
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Śledziłem tu na forum 4 lata temu też temat indukcja vs. płyta gazowa. Najwięcej mieli do powiedzenia jak zwykle ci co nie mieli porównania. Ja dziś mam, po 4 latach użytkowania, wcześniej gazowa. Gazowa to syf, bo oparów w cholerę podczas gotowania, wolniej się doprowadza do wrzenia, nie wyczyścisz od razu jak ci coś wykipi, wygląd :(

Rachunki za prąd, nie mam porównania, bo tu dom, wcześniej mieszkanie, ale patrząc na rachunki rodziców (gotują na gazie), to ja za prąd w okresie letnim płacę 170zł a w zimowym 220zł (dochodzi CO, 3 pompy), oni średnio 160zł, jednak ja mam dom 120m2, a oni mieszkanie 60m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z bezwładnością kuchenki indukcyjnej?

Miąłem do czynienia tylko z gazem i zwykłą płytą ceramiczną z grzałkami... przy gazie reakcja natychmiastowa, ale zwykła płyta ceramiczna to :sick: jak coś zaczęło kipieć/przypalać to po zmniejszeniu mocy trzeba odczekać sporą chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z bezwładnością kuchenki indukcyjnej?

Miąłem do czynienia tylko z gazem i zwykłą płytą ceramiczną z grzałkami... przy gazie reakcja natychmiastowa, ale zwykła płyta ceramiczna to :sick: jak coś zaczęło kipieć/przypalać to po zmniejszeniu mocy trzeba odczekać sporą chwile.

 

Zawartość garnka grzana jest natychmiastowo i dużo szybciej niż na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jak ci wysiądą korki, to ani wody nie zagotujesz ani mleka dla dziecka, jak dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie i zostaję przy tradycyjnych modelach.

Jak wysiądą korki, to się je włącza ponownie. Jak ktoś nie umie, ew. na brak prądu, w garażu można trzymać taki "wynalazek" -> http://allegro.pl/kuchenka-gazowa-turystyczna-pk-190-kartusz-gratis-i6599694890.html Wodę sięzagotuje, i mleko, i zupę się nawet zrobi czy kurę usmaży. Ale trzymanie "tradycyjnych" modeli bo mogą wystąpić anomalie to jak kupowanie i strzelanie z armaty do przeszkadzającego spać komara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wysiądą korki, to ani wody nie zagotujesz ani mleka dla dziecka, jak dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie i zostaję przy tradycyjnych modelach.

 

To podobnie jak wielbiciele sławojek, tarki do prania, studni i balii do kąpieli :D

Bo może czasem na kilka godzin wyłączą wodę, gdy będzie remontowany wodociąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z trwałością płyt szklanych, zarysowania, pęknięcia, ewentualne awarie elektroniki ?

 

zarysowania - jakieś płytkie są, bo nie myję dedykowanym mleczkiem i specjalnie nie dbam - w końcu to sprzęt użytkowy a nie dzieło sztuki. Awarii na razie żadnej. Pęknięć także nie, mimo, że mam bezramkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...