Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry

 

Od pewnego czasu przeglądam to forum z zainteresowaniem - jest tutaj dużo naprawdę dużo bardzo kreatywnych ludzi :)

Dlatego też zwracam się z prośbą o rzucenie okiem na mój salonik.

 

Jest on dość niewygodny w urządzaniu, ponieważ okna i balkon nie znajdują się naprzeciwko siebie. Dodatkowo jest tam również kuchnia i (bardzo ładna) ścianka działowa, której położenia niestety nie mogę już zmienić,

 

Przygotowałem dwa rozwiązania, ale oba niestety posiadają jakieś wady.

 

W pierwszym są nimi: wyłączenie stołu z życia socjalnego (nikt nie chce tam siadać), zasłonięcie ścianki działowej kanapą oraz siedzenie tyłem do wejścia.

W drugim: przede wszystkim brak symetrii + siedzi się tam niezbyt komfortowo (nie do końca wiem dlaczego)

 

Wklejam rysunki poglądowe obu rozwiązań (proponuję otworzyć obraz w nowej karcie - będzie większy):

c386e81c1c.png

 

(Wymiary pokoju to 4,5 X 4,5m)

 

Drodzy forumowicze - bardzo proszę o jakieś sugestie. Sam nie mam już pomysłów, a żadna z moich aranżacji nie do końca mi się podoba. :(

 

Jeśli jest ktoś chętny do przerobienia rysunku - załączam plik DWG - można otworzyć go w dowolnym programie typu CAD.

 

https://www.dropbox.com/s/khv2jco93x1n88v/SalonDWG.dwg?dl=0

 

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

salon.jpg

Edytowane przez Purple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem stwierdzenia"...........wyłączenie stołu z życia socjalnego........" Tu jest tak mało miejsca,że będziesz się potykał o meble a ta ścianka to nieporozumienie.Elfir dobrze pisze,tv powinno być na tej ściance jeśli musi ona już zostać.

 

Myślę, że wyraziłem się dość jasno - stół umieszczony jest w rogu, bez [naturalnego] światła, przez co nieprzyjemnie się tam siedzi.

 

Załóżmy, że usunę to "nieporozumienie" - czy mogę w takim wypadku liczyć na jakieś propozycje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przedłuż ściankę (np dostawiając regał) i zamknij kuchnie bardziej..

f2f83e8baac20aa4gen.jpg

 

A ty widzisz, ile użytkowej przestrzeni jest zmarnowanej, poprzez postawienie tego stołu w prawym górnym rogu? Co tam po prawej stronie za tym stołem ma być - legowisko dla psa?

A do tego dostawiona ścianka? - toż ja bym się czuła tam, jak w jakimś labiryncie!

 

@Purple

Twój rysunek nr 2 (ten po prawo) jest chyba optymalny dla tego pomieszczenia. Nie idealny, ale optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rysunku nr 2 moim zdaniem Tv jest za daleko od kanapy (chyba, ze o jakiejś wielkiej przekątnej zastosować)

 

Dostawiona ścianka, bo purple nie podoba się widok na kuchnię, więc otwarta kuchnia na pokój jest niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Purple

Twój rysunek nr 2 (ten po prawo) jest chyba optymalny dla tego pomieszczenia. Nie idealny, ale optymalny.

 

Dziękuję za sugestię - ostatecznie chyba właśnie to rozwiązanie będę musiał wybrać. Stół świetnie się prezentuje na tle wytapetowanej ścianki, dodatkowo pozostaje całkiem sporo przestrzeni na środku pomieszczenia.

 

Czy mógłbym prosić jeszcze o opinię jakiego kształtu/wielkości dywan wybrać i gdzie go położyć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ma znaczenie gdzie będzie stał stół. Może sprawa wyglądałaby inaczej gdyby mieszkanie było w Los Angeles, a nie w Polsce gdzie słońce widzimy trzy razy do roku. Odległość między tv a kanapą jest ok. Nie rób też z tego pomieszczenia jakiejś strasznej klitki - to standardowy "duży pokój" w postkomunistycznym bloku z płyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...