Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w zaprojektowaniu układu pomieszczeń domu


loot

Recommended Posts

Garaż jest ciasny (choć na szerokość od biedy da radę). W przypadku dłuższego samochodu (4,6-5 m długości) będzie kłopot z otwarciem klapy bagażnika.

 

Dodatkowo brama garażowa powinna mieć położenie centralne na ścianie garażowej. Tak jest w tej chwili na rysunku, niewygodnie będzie wjechać jeżeli w środku już stoi jeden samochód.

 

Moje trzy grosze.

 

dzięki za pomysł z umieszczeniem bramy. co do wielkości garażu to nie wiem co zrobić. powiększyć go nie mogę, co najwyżej pomniejszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomysł z umieszczeniem bramy. co do wielkości garażu to nie wiem co zrobić. powiększyć go nie mogę, co najwyżej pomniejszyć...

 

Nie pomniejszaj, broń Boże:) Rozmiar garażu będzie problemem jeżeli masz np. auto typu SUV. Bo klasa kompaktowa spokojnie się zmieści.

 

U mnie jest tak, że mam autko typu cross-over ok. 4,5 m długości, a garaż ma 5,5 m długości. Na ścianie najazdowej stoi regał i jeżeli parkuję w garażu (bo zwykle tego nie robię), to mam jakieś 20 cm manewru na długość tak, aby móc otworzyć bagażnik. Także wg mnie 1 metr zapasu w długości to za mało na komfort.

 

Sugeruję dokonanie pomiarów samochodów (obecnych i planowanych) tak, aby mieć świadomość czy będziesz mógł je chować do garażu.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomniejszaj, broń Boże:) Rozmiar garażu będzie problemem jeżeli masz np. auto typu SUV. Bo klasa kompaktowa spokojnie się zmieści.

 

U mnie jest tak, że mam autko typu cross-over ok. 4,5 m długości, a garaż ma 5,5 m długości. Na ścianie najazdowej stoi regał i jeżeli parkuję w garażu (bo zwykle tego nie robię), to mam jakieś 20 cm manewru na długość tak, aby móc otworzyć bagażnik. Także wg mnie 1 metr zapasu w długości to za mało na komfort.

 

Sugeruję dokonanie pomiarów samochodów (obecnych i planowanych) tak, aby mieć świadomość czy będziesz mógł je chować do garażu.

 

obecnie mamy samochody 1,8 metra szerokości i 4,5 do 4,75 metra długości

 

docelowo mam nadzieję że to trochę spuchnie do 1,9 metra szerokości i 4,9 metra długości. będzie metr zapasu, więc o jakimś specjalnym komforcie nie mogę myśleć, ale też nie mam pomysłu jak mógłbym zwiekszyć garaż :(

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

dzięęęęęęęki!

 

Ciekaw bryła.

 

dzięki w imieniu projektanta.

 

Ściany nośne zostawiam w spokoju (nie zmieściły by się pełnowymiarowe drzwi). Zaproponuje coś takiego, a w pralni można okno dachowe zamontować.

 

33065962371_777d1fd22c_z.jpg

32378671623_32b0d2bb22_z.jpg

 

to jest OK, aczkolwiek zmniejsza to znacznie sypialnię, która ma być nasza czyli dwuosobowa. zastanawiam się jak jeszcze można byłoby łazienkę umieścić w miejsce pralni kosztem nieco sypialni - ale tutaj znów mamy kwestię ścian nośnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garderobę oddałabym dzieciom - z wejściem z holu, a w sypialni zrobiła własną - za łóżkiem. Teraz jest wielka przestrzeń sypialni zupełnie niewykorzystana, a w pokojach dzieci szaf zbyt wielkich nie ma. A gdzie mają trzymać ksiąki czy zabawki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm? jak dla mnie chyba OK!

 

http://i.imgur.com/0ikSbgW.png

 

i super

jedynie w łazience

- w miejsce wanny prysznic, głeboki przynajmniej na 100cm - taki na 2 osoby

- a na ścianę od pokoju podwójna umywalka

- zmiast prysznica wanna pośrodku ściany, za nią półka na świece, kwiaty, obraz, a po bokach mogą wylądować wysokie szafki, albo siedzisko z boku

 

zróbcie sobie salon kąpielowy :)

 

http://www.homefurnishings.com/assets/2011/10/12/cta_106-bathroomlightingdesign-9_after.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-VJfwhVUs0h0/Uok-7F2IyQI/AAAAAAAAFlQ/BMgYIrubi0w/s640/IMG_0541a.JPG

images?q=tbn:ANd9GcSNxka6-0_M4C8FrTZAbkNm7SVGfFqgjCPuZwFyf3x-I4VP639n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie :

na jakiej wysokości powinien być parapet, aby użytkownik mógł swobodnie korzystać z muszli ustępowej ( czy bidetu ) zlokalizowanego w świetle ( szerokości ) okna ? :)

 

na dowolnej, nie ma pod nim kaloryfera to parapet może być zakończony na równo, albo bardzo niewiele wystawać

33347828295_2cf7af18b8_z.jpg

na szafkę proszę mi się nie patrzeć, będzie inna

32505087334_6b361be34b_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garderobę oddałabym dzieciom - z wejściem z holu, a w sypialni zrobiła własną - za łóżkiem. Teraz jest wielka przestrzeń sypialni zupełnie niewykorzystana, a w pokojach dzieci szaf zbyt wielkich nie ma. A gdzie mają trzymać ksiąki czy zabawki?

nie chcemy mieć w sypialni garderoby, wstajemy o różnych porach i nie chcemy się budzić itd. garderoba będzie miała wejście z holu i będzie wspólna, z naciskiem na rodziców :)

 

zastanawiam się jeszcze na podmianą pralni (która w zasadzie ma być bardziej suszarnią) i garderoby miejscami. w pomieszczeniu pralni chyba musi być okno a w garderobie niekoniecznie. w pralni wystarczy mniej przestrzeni. prasowanie w jakim miejscu się odbywa? w garderobie? sam nie wiem, nie chciałbym tego robić w sypialni etc. :)

 

i super

jedynie w łazience

- w miejsce wanny prysznic, głeboki przynajmniej na 100cm - taki na 2 osoby

- a na ścianę od pokoju podwójna umywalka

- zmiast prysznica wanna pośrodku ściany, za nią półka na świece, kwiaty, obraz, a po bokach mogą wylądować wysokie szafki, albo siedzisko z boku

serio z tym prysznicem na dwie osoby? :)

 

czy na ściane do pokoju da sie wstawić umywalki, jeśli na poziomie niżej nie ma ściany w tym samym miejscu?

 

te propozycje o których piszesz to myślę, że omawia się na etapie projektowania instalacji prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

serio z tym prysznicem na dwie osoby? :)

 

 

czy na ściane do pokoju da sie wstawić umywalki, jeśli na poziomie niżej nie ma ściany w tym samym miejscu?

 

te propozycje o których piszesz to myślę, że omawia się na etapie projektowania instalacji prawda?

 

 

serio, serio :)

 

 

Projektowanie instalacji to podstawa. Przy takim ułożeniu będzie potrzebny dodatkowy pion, ale może warto. Szkoda takiego metrażu na zwykłą łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalację oczywiście projektujemy, ale pytanie kiedy to ma nastąpić - dopiero po zaprojektowaniu bryły, układu pomieszczeń itd?

- należy instalacje przewidywać na etapie koncepcji, zwłaszcza dot. kanalizacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej, czy lokalizacji i wielkości pomieszczenia technicznego / kotłowni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...