Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komniek z obudową pół szamotowa, pół z płyt gk


ostryga

Recommended Posts

Chodzi mi o to ,żeby dół był z szamotu ( do wysokości gdzie kończy się wkład kominkowy), góra obudowy zaś z płyt gk, gdyż góra obudowy będzie szersza niż dół .Rury z rozprowadzenia ciepła nie są idealnie nad kominkiem, tylko trochę przesunięte. Chcemy jednak oszczędzić powierzchnię podłogi, wiec będzie wnęka. Obawiam się, ze szamot jest ciężkim materiałem i nie dałoby się z niego wykonać takiej konstrukcji. Poza tym pokój , w którym jest kominek jest mały 16m2 i już jak się pali we wkładzie, który jest nieobudowany w pokoju jest gorąco i obawiam się przegrzania. Mamy mały domek szkieletowy i jest to nasze główne źródło ogrzewania, a z akumulacja kiepsko. Myślę więc, ze lepiej może tyle szamotu niż nic. Czy ma sens takie połączenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ,żeby dół był z szamotu ( do wysokości gdzie kończy się wkład kominkowy), góra obudowy zaś z płyt gk, gdyż góra obudowy będzie szersza niż dół .Rury z rozprowadzenia ciepła nie są idealnie nad kominkiem, tylko trochę przesunięte. Chcemy jednak oszczędzić powierzchnię podłogi, wiec będzie wnęka. Obawiam się, ze szamot jest ciężkim materiałem i nie dałoby się z niego wykonać takiej konstrukcji. Poza tym pokój , w którym jest kominek jest mały 16m2 i już jak się pali we wkładzie, który jest nieobudowany w pokoju jest gorąco i obawiam się przegrzania. Mamy mały domek szkieletowy i jest to nasze główne źródło ogrzewania, a z akumulacja kiepsko. Myślę więc, ze lepiej może tyle szamotu niż nic. Czy ma sens takie połączenie?
Gdzie budujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam firme******Producent wyrobów betonowych.

Firma ******zajmuje się produkcją różnego rodzaju wyrobów i asortymentu z betonu. Jesteśmy prężnie działająca firmą, która jest otwarta na potrzeby klienta oraz współpracę. Ze swojej strony zapewniamy fachowość, rzetelność i konkurencyjność. Cechuje nas indywidualne podejście do klienta, doradztwo, wizja przed montażem, która pozwala na uniknięcie niepotrzebnych problemów. Zapewniamy własny transport specjalistyczny oraz posiadamy kontakty z firmami, które przygotowują wykopy pod zbiorniki. Stosujemy najwyższej klasy beton B35 z dodatkiem płynów, które poprawiają wodoszczelność.

Zamawiam 2 m3 B35 bez dodatków! Edytowane przez Tomaszs131
Reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze bez dodatków no co TY, wodoszczelny beton na kominek jak znalazł;-)

 

A do z płaszczem wodnym to już koniecznie.

 

 

Ostryga, zawsze lepiej dać trochę (szamotu) niż nic.

Takie konstrukcje się zdarzają.

Góra - czopuch - lepiej z płyt krzemianowych.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wojtek_796
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...