Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wyrzutnia na poddaszu


Recommended Posts

A co to za sztuka uzyskać na wyrzutni o 10 czy 20* wyższą temperaturę, niż na czerpni? Jaki znasz rekuperator, co tak nie potrafi (czyli wypluć 0* gdy na wejściu jest -10 czy -20*C)?

 

Cóż ja mam niestety jakiś wybrak :(

U mnie na wejściu max może być -1*C później wchodzi automatyka i układ spowalnia wentylator nawiewowy aby nie dochodziło do zamrożenia wymiennika który mógłby ulec uszkodzeniu. To dobre rozwiązanie bez nagrzewnicy wstępnej(niezależnie jaka miała by być)

 

Wykonałem samodzielnie GWC i uważam, że było to najrozsądniejsze rozwiązanie jakie poczyniłem i bardzo dobrze działa zarówno zimą jak i latem.

Kiedyś pokusiłem się o pomiar temperatury i wiem, że na wlocie z GWC było -1*C na wylocie do domu 18*C w domu było 21*C, a do garażu wdmuchiwane było powietrze +6*C. Potwierdziłem sobie tylko, że po co to ciepło miałoby się marnować skoro ogrzewa garaż.

 

Więc niezależnie co będziecie pisać i jakie przedstawiać argumenty nie dam wiary nikomu kto napisze, że jeśli na wlocie będzie - 20 a w domu +21 to powietrze wwiewane będzie w tej samej ilości i nagrzeje się do temperatury dodatniej - to jest niemożliwe bo każdy porządny rekuperator zatrzyma nawiew, aby nie doszło do jego uszkodzenia.

 

Pozdrawiam i nie będę się chyba wypowiadał w tym wątku, nie dlatego, że nie mam argumentów ale nie chcę komukolwiek nic udowadniać i przekładać wyższości jakiejkolwiek i kogokolwiek racji.

Powtórzę - ja mam wywiew do wnętrza domu, jestem zadowolony, nie stwarza mi to problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...