Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak pozbyć się błota na podjeździe i przed wejściem


Recommended Posts

Witam

Mam taki problem, nie mam kostki i nie mam utwardzonego podjazdu ani dojścia do drzwi. Wcześniej sporadycznie ktoś tak chodził i jeździł, jak już coś to latem i problemu nie było. Teraz po prowadzeniu, kopali wodę później internet do tego auta dwa i codzienne chodzenia doprowadziły do kolein z błota a wiosenne roztopy, deszcz do tego, ze jest błoto po kostki

Mamy zamiar nawieść klińca, ale mam pytanie+ czy jak wysypie warstwę tego klińca, to czy on nie wejdzie w tą miękka ziemię i błoto pojawi się znowu . Jak to zrobić zęby pozbyć się błota , jaka ta warstwa musi być , czy ją trzeba zagęścić >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąć cały humus, różnie to będzie na różnych terenach. 0,5 metra będzie pewno OK. Niektórzy proponują piasek na dno, że tańszy jak trzeba nieco podnieść teren, ale ja na dno dałem frakcję 32-62 mm ok 30 cm, na to 0-32 też 30 cm i to była już podbudowa pod kostkę granitową kupioną u mojego przedmówcy :) Mierząc odległość od dna furtki widzę, że w zimie chodnik się podnosi około 2 cm, więc tak trzeba osadzać furtki i bramy, żeby uniknąć ewentualnego ocierania w zimie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kop na 0.5m potem zasyp kruszywem granitowym lub innym o granulacji 0-63 do wysokości około 30cm . jak w przyszłości będziesz mieć fundusze na kostkę granitową to wystarczy tylko podsypać drobnym kruszywem i można układać kamień.

 

 

A nie bedzie problemu jeśli ta pierwsza cześć będzie poniżej poziomu i utworzy się niecka zanim zrobi się podbudowę pod kostkę? Pytam, bo sam mam ten dylemat czy robić częściowo, czy odpuścić i za jakiś czas zrobić na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bedzie problemu jeśli ta pierwsza cześć będzie poniżej poziomu i utworzy się niecka zanim zrobi się podbudowę pod kostkę? Pytam, bo sam mam ten dylemat czy robić częściowo, czy odpuścić i za jakiś czas zrobić na gotowo.

 

Zanim ułożyłem u siebie kostkę właśnie tak miałem zrobione. Nasyp grubego kruszywa a drobniejsze to bezpośrednio przed układaniem kostki.

kruszywo na podjezd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ułożyłem u siebie kostkę właśnie tak miałem zrobione. Nasyp grubego kruszywa a drobniejsze to bezpośrednio przed układaniem kostki.

 

Dokładnie tak samo miałem przez pewien czas. I nie bawcie się we włókniny, w drogownictwie gdzie ma za zadanie separować warstwy podłoża, przy wielotonowych naciskach, ale na podjeździe na 2 auta ....:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ułożyłem u siebie kostkę właśnie tak miałem zrobione. Nasyp grubego kruszywa a drobniejsze to bezpośrednio przed układaniem kostki.

 

Dzięki, a krawężnik z kostki granitowej grubej zostawić na później? Jak zaplanować podjazd do garażu, mam go do podniesienia o ok 40cm względem poziomem obecnym gruntu. Myślałem wymurować murek oporowy na fundamencie i na to później krawężnik z kostki granitowej 11cm. Będę miał też do obłożenia schody płytami granitowymi,(kiedyś o nich pisaliśmy) robić w momencie sypania grubym kruszywem, czy też przy docelowym układaniu kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a krawężnik z kostki granitowej grubej zostawić na później? Jak zaplanować podjazd do garażu, mam go do podniesienia o ok 40cm względem poziomem obecnym gruntu. Myślałem wymurować murek oporowy na fundamencie i na to później krawężnik z kostki granitowej 11cm. Będę miał też do obłożenia schody płytami granitowymi,(kiedyś o nich pisaliśmy) robić w momencie sypania grubym kruszywem, czy też przy docelowym układaniu kostki.

 

Obrzeża zrobisz przy układaniu kostki, podjazd usyp z kruszywa potem układacze i tak go rozkopią żeby połapać sobie poziomy. Murek oporowy zrób solidnie , układacze ubijają kostkę płytą 500kg i murek musi to wytrzymać. Schody możesz robić tylko podczas wibrowania kostki trzeba uważać żeby ich nie potłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...