Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka pod szafkami w kuchni - mostek cieplny


sover

Recommended Posts

Stolarze przykręcają dolne szafki do podłogi więc porób zdjęcia rozłożonej instalacji z rozłożoną miarą żeby potem nie przewiercili rurki.

 

A to ciekawe - szafki mocowane do podłogi, w jakim celu (może wyspa jedynie)? - jeszcze takiego rozwiązania nie widziałem, ale wszystko jest możliwe... U mnie stolarze postawili szafki na nóżkach regulowanych, wypoziomowali i założyli cokoły pomiędzy dołem szafki a podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam w kuchni wszędzie podłogówkę. Meble stoją na stopkach więc coś spod nich tej energii wyemigruje.

 

Oni tego nie kupią........."mam podłogówkę 100%". Głupotą jest robienie ciepłu usługę , czyli pod meblami.Podłogówka pod meblami nawet na stopkach to porażka.Kit ludziom sprzedajesz.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tego nie kupią........."mam podłogówkę 100%". Głupotą jest robienie ciepłu usługę , czyli pod meblami.Podłogówka pod meblami nawet na stopkach to porażka.Kit ludziom sprzedajesz.:yes::D

 

Policz, uzasadnij a potem krytykuj - nie odwrotnie :no::no:

Co niby z tym ciepłem pod meblami się stanie - wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj hydraulik był tak sprytny że nie dał podłogówki pod brodzikiem ("bo woda z syfonów wysycha"). A ja jeszcze nie wiedziałem że nie można hydraulików słuchać (właściwie większość hydraulików mówi wszystko na odwrót w stosunku do tego jak najlepiej zrobić)

 

W efekcie teraz korzystając z brodzika ceramicznego mam na stałe w kabinie matę izolującą na której muszę stawać bo brodzik piździ w pięty :)

 

Na szczęście wkuchni nie pominął szafek (tu zrobił dobrze).

No i ogólnie podłogówkę położył dość poprawnie i grzeje całą zimę na zasilaniu 30C i przy wszystkich pętlach otwartych wszędzie na równo mam w domu w miarę równą temperaturę wszędzie

 

Największym błędem było ominięcie wanny, brodzika i chyba jeszcze umywalki w łazience. takie rzeczy powodują zmniejszenie mocy grzewczej podłogi w pomieszczeniu a wiadomo czym to skutkuje

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. ucieknie przez słabą izolację do gruntu

 

Dokładne rzecz ujmując to moze będą faktycznie zwiekszone straty wynikające z faktu ze pod szafkami będzie lokalnie wyzsza temperatura moze o stopień moze dwa, globalnie to zwiekszenie strat dla całego budynku nie powinno przekroczyc promila całosci strat. Czy warto tak aptekarsku wyliczac tę róznica strat. Moze niektórych to interesuje ale zdecydowana wiekszosc inwestorów godzi sie na ten zwiekszony wydatek kilku czy kilkunastu zł w ciagu sezonu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak teoretycznie: czy pod szafką podłoga nie będzie cieplejsza? nie zwiększy to strat? Wiem, że to się rozejdzie po płycie ale może jednak?

 

Istotne straty mogły by wystąpić, kiedy opór cieplny nad posadzką byłby większy od oporu cieplnego posadzki i izolacji pod rurkami - a to raczej w nowym domu, gdzie grubość izolacji to min 10cm styropianu, nie jest możliwe.

W najgorszym wypadku, temp. w przestrzeni pod szafkami zrówna się z posadzką. Nadmiar ciepła odda reszta podłogi lub wróci ono rurkami powrotnymi do kotła.

Przy dużych przestrzeniach z szafkami niektórzy montują przewietrzanie w cokołach (np mini-kratki okrągłe do otworów w drzwiach).

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wysychaniem wody z syfonów to prawda - zwłaszcza z tych gdzie nie ma brodzika tylko odpływ liniowy (bo są szerokie ale niskie i wystarczy 2-3mm wyparowanej wody i już śmierdzi - sąsiad walczył dwa lata, po czyr rozkuł w cholerę i dał zwykły syfon - bo w zimę po 10h nieobecnosci w łazience już śmierdziało.. pod brodzik trzeba dać ale tylko pod obrys..

a pod szafkami czy meblami też bo większość na nóżkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wysychaniem wody z syfonów to prawda - zwłaszcza z tych gdzie nie ma brodzika tylko odpływ liniowy (bo są szerokie ale niskie i wystarczy 2-3mm wyparowanej wody i już śmierdzi - sąsiad walczył dwa lata, po czyr rozkuł w cholerę i dał zwykły syfon.

O, to cenna informacja, tnx. Ja też zamierzam dawać podłogówkę wszędzie, także pod szafkami w kuchni (naturalnie z wyłączeniem lodówki). Wolę mieć "przegrzane" (no bo ile tam więcej może być? 1-2sC?) pod szafkami, niż żeby mi tam ciepło wciągało, co spowoduje konieczność podniesienia temperatury na obiegu kuchennym aby wyrównać te "straty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wysychaniem wody z syfonów to prawda - zwłaszcza z tych gdzie nie ma brodzika tylko odpływ liniowy (bo są szerokie ale niskie i wystarczy 2-3mm wyparowanej wody i już śmierdzi - sąsiad walczył dwa lata, po czyr rozkuł w cholerę i dał zwykły syfon - bo w zimę po 10h nieobecnosci w łazience już śmierdziało.. pod brodzik trzeba dać ale tylko pod obrys..

a pod szafkami czy meblami też bo większość na nóżkach..

 

 

Jak mam pętle podłogówki rozpoczynające sie 20cm od odpływu liniowego i nic nie wysycha.

Ale prysznic użytkowany rano i wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam pętle podłogówki rozpoczynające sie 20cm od odpływu liniowego i nic nie wysycha.

Ale prysznic użytkowany rano i wieczorem

 

No właśnie, zależy jak często natrysk jest używany. W dużej łazience kabina używana 1-2x dziennie, nie ma żadnych problemów. Natomiast druga łazienka z kabiną użytkowaną okazjonalnie sprawiała problemy.

Pomogło wlanie oleju jadalnego do syfonu. Od tego czasu jest spokój.

A podłogówka w kabinie-bajka.

Co do podłogówki w kuchni, to mam wszędzie, nawet pod szafkami i lodówką. Nie ma żadnych kłopotów, energia w kosmos przecież nie ucieka. Kasze nie butwieją i cukier puder nie zbryla się:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
Witam , czy w 2022 przy niskotemperaturowych podłogówkach jest sens omijać szafki kuchenne czy wannę ?

 

Szafki kuchenne i tak masz na nóżkach - więc różnica w temperaturze w szafkach znikoma (gdyby chodziło o nie podgrzewanie zapasów w szafkach).

Pod wanną powiedziałbym, że podłogówka to zaleta (jak ktoś obawia się wysychania syfonu, to za rzadko korzysta z wanny - ale wtedy wystarczy zamykać odpływ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka może być moc takiej podłogówki pod szafkami w porównaniu z jej mocą na otwartej przestrzeni?Mam kuchnię o powierzchni 9m2 z czego 3,5m2 pokryte jest szafkami.Strata projektowa dla kuchni to ok 500W Układając podłogówkę pomijajac szafki powstaje deficyt mocy rzędu aż 200W Z uwagi na to że kuchnia jest otwarta na salon czyli teoretycznie można te pomieszczenia traktować jako jedno to mam nadzieje że ów "kuchenny deficyt"pokryje wyżaszą mocą OP w salonie.

Ale podstawowym pytaniem jest jak policzyć moc podłogi pod szafkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie lodówki ? Wiem że nie można stawiać blisko źródła ciepła ale to chyba producent ma na myśli grzejnik?

 

Szybciej okno od południa, piekarnik czy kuchenkę.

 

.Strata projektowa dla kuchni to ok 500W Układając podłogówkę pomijajac szafki powstaje deficyt mocy rzędu aż 200W

 

W kuchni grzeje sporo sprzętów. Do tego masz tam wywiew, więc powietrze wpada już ogrzane w innych pomieszczeniach - OZC tego nie uwzględnia (chyba, że trafiłeś na ogarniętego audytora, ale tacy w naturze nie występują i liczą wg norm, a nie rzeczywistości).

Ja w kuchni ogrzewanie miałem odpalone tylko na czas wygrzewania podłogówki (po zamieszkaniu nigdy podłogówka nie grzała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...