Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłączenie warsztatu z domu


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym wykonać przyłącze warsztatu, z domu.

W domu mam przyłącze/instalacje (czy jakoś tak) 3fazowa.

W piwnicy jest hydrofor i tam jest 3faza i z tego miejsca chciałbym pociągnać kabel zasilający do warsztatu.

W warsztacie normalne oświetlenie ledowe, czasem kątówka, wiertarka, jakaś szlifierka mimośrodowa, czy oscylacyjna, ew kompresor.

Oczywiście w warsztacie chciałbym mieć gniazdko siły.

I teraz tu moje pytanie, jakie przewód główny mam pociągnąć do warsztatu, a następnie wykonam normalną instalacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o takie założenia chodziło przecież.

 

Wobec tego kilka pytań odnośnie projektu :

- jaki układ zasilający występuje w domu

- jaki kabel (rodzaj, przekrój, ilość żył) do zasilania warsztatu

- jakie zabezpieczenie na zasilaniu tego kabla

- jaka rozdzielnica w warsztacie

- jakie elementy zabezpieczające w warsztacie

- szczegóły odnośnie samej instalacji j. w.

- itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że z głównej rozdzielni, która jest w wiatrołapie uda mi się to jakoś zrobić. Tylko wtedy jak ?

Jaki kabel ?

By cokolwiek napisać w odpowiedzi na Twoje pytania musisz najpierw odpowiedzieć przynajmniej na kilka z #4 a aby na nie odpowiedzieć potrzeba przynajmniej mininimalnej wiedzy z czym może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie o takie założenia chodziło przecież.

 

Wobec tego kilka pytań odnośnie projektu :

- jaki układ zasilający występuje w domu

- jaki kabel (rodzaj, przekrój, ilość żył) do zasilania warsztatu

- jakie zabezpieczenie na zasilaniu tego kabla

- jaka rozdzielnica w warsztacie

- jakie elementy zabezpieczające w warsztacie

- szczegóły odnośnie samej instalacji j. w.

- itd. itd.

 

Układ trójfazowy

Co do kabla,to tu proszę o rade, kabel będzie w ziemi

Jakie zabezpieczenie, rozumiem że chodzi o bezpiecznik w skrzynce rozdzielczej ? Tu też proszę o rade

Rozdzielnica w w warsztacie, normalna z 1 gniazdem siły i od tego poprowadzone oświetlenie i gniazdka

Jakie elementy zabezpieczające, no chyba bezpieczniki :) odpowiednie do instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten warsztat to pod działalność czy warsztacik majsterkowicza?

Jeśli pod działalność to dalsza dyskusja nie ma sensu, będziesz miał osobny licznik i od niego zasilasz warsztat.

Jeśli to takie grzebanie hobbystyczne to najlepiej zasilać z rozdzielni głównej.

 

Jaki przewód zasila budynek (tablice główną)?

Jakie masz zabezpieczenia główne (licznikowe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten warsztat to pod działalność czy warsztacik majsterkowicza?

Jeśli pod działalność to dalsza dyskusja nie ma sensu, będziesz miał osobny licznik i od niego zasilasz warsztat.

Jeśli to takie grzebanie hobbystyczne to najlepiej zasilać z rozdzielni głównej.

 

Jaki przewód zasila budynek (tablice główną)?

Jakie masz zabezpieczenia główne (licznikowe)?

A co pod działalność nie można mieć zasilania z domu ? Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem aby energetyka to kontrolowała. Ja prowadzę warsztat zasilanie mam z domu niebawem będę miał bezpośrednio ze skrzynki bo doszły prądożerne narzędzia i nie chce przesilać instalacji domowej. Mało kto pod działalność robi osobne przyłącze po cholerę płacić wyższe rachunki za prąd. Tak naprawdę jeszcze nie spotkałem się żeby ktoś z moich znajomych robił osobny licznik pod warsztat przy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu, kolego bladyy78, do czasu. Jak się skarbówka i życzliwi sąsiedzi dowiedzą, inaczej spojrzysz na kwestię.

Oczywiście, jako prowadzący działalność gospodarczą odliczasz wszystko, co tylko możliwe i wrzucasz w koszty, prawda ?

 

PS. Coś mi się wydaje, że posty znikają, no no.

Edytowane przez elpapiotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...