Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranzacja domu i mieszkania


doOh

Recommended Posts

Witam,

 

Jesteśmy (2+1) w trakcie projektowania/remontu/przebudowy domu i mieszkania + kawalerka. Mam już praktycznie wszystko ustalone ale chciałbym zaciągnąć opinii starych i nowych forumowych wyjadaczy :)

 

Mielibyście jakieś pomysły na aranżacje ? Bylibyśmy wielce wdzięczni na jakieś sugestie :)

 

Pierwsze to Dom - typowa kostka parter + piętro.

 

Drugie to kawalerka - parter i mieszkanie - piętro.

 

popr. piętro mieszk..jpg popr. parter mieszk..jpg

 

popr. piętro b.g..jpg popr. parter b.g..jpg

 

Wrzucam link do miejmy nadzieje normalnej wielkości rysunków :)

 

https://goo.gl/photos/MoJhjzoRmaT32NUH7

Edytowane przez doOh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem link do google photos ... Wiem ze wygląda tak "odstająca" ten piekarnik ale za nim ma być docelowo mała "koza" bo niestety tylko tam mam komin :)

 

na czerwono napisane były zmiany dla architekta/projektanta by poprawił moja koncepcje.

Edytowane przez doOh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koza w wąskim (bo obok jest barek) przejściu do kuchni? nie boicie się, że ktoś się oparzy?

 

W sumie, może faktycznie być za ciasno nawet na koze z mniejszych modeli ... Zastanawiałem się nad przebiciem z kominem na zewnątrz ale jakoś nie "trawie" kominów które idą przy zewnętrznej ścianie i jeszcze z 2 metry ponad wysokość okapu ...

 

Jakies pomysły co do aranżacji lub zmiany ścianek działowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 months później...

Wklej jakieś większe obrazki, najlepiej z wymiarami (link prowadzi do pustego folderu). Przydałoby się też info jakie zmiany można wprowadzić - nowe umiejscowienie wejść (otwory w ścianach nośnych), okien, przeniesienie kibelka na drugą ścianę itp. W łazience okno chyba ma być zwężone a w budynku gospodarczym to nie wiem - wykute nowe czy takie już są? Koza ma grzać dom czy dla klimatu?

 

Pierwsze propozycje (bez rewolucji):

D0v1) W kuchni wygospodarowana spiżarnia, barek (jeśli potrzebujesz) w przejściu do jadalni. Lubię jak okno jest na wprost wejścia dlatego taki układ w łazience - może być w odbiciu lustrzanym jeśli przeniesienie kibelka jest lepszą perspektywą niż przesunięcie okna.

D0v1.jpg

 

 

D1.1) W łazience na piętrze pralka pod blatem, wanna prostokątna pod oknem (wyrównanym do tego na parterze), bidet opcjonalnie.

D1v1.jpg

 

 

W mieszkaniach brak miejsca na szafę w przedpokoju.

 

Kv1) Skrócona łazienka - w poszerzonym przedpokoju szafa i komoda/szafka na buty. Zredukowałabym kuchnię do jednej ściany, lodówka podblatowa, płyta dwupalnikowa i brak ścianki od strony korytarza.

Kv1.jpg

 

Mv1) Również skrócona łazienka.

Mv1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Alicja ! Wrzuciłem zdjęcia najnowszych rysunków do folderu - nie wiem gdzie stare znikły ;o

 

Ścianki działowe to w sumie można dowolnie przesuwać :) Nośnych wolałbym nie tykać chyba ze wniosłyby naprawdę duże usprawnienie ale jestem otwarty na pomysły bo projekt jeszcze się "rysuje".

Podoba mi się ten pomysł z częściowym pomniejszeniem łazienki - w sumie od biedy można by było jaka cicha pralkę rzucić w zabudowę do kuchni w kawalerce i mieszkaniu ?

Niektóre okienka są już wykute a niektóre do przesunięcia/wybicia także jestem otwarty na pomysły :)

Myśleliśmy nad koza albo kominkiem - kominek musiałby być dość wąski niestety. Albo z płaszczem wodnym lub DGP - ogrzewanie główne planujemy gazowe ale to rożnie może w przyszłości być.

Kibelek wolilebysmy zostawić gdzie są jako ze piony będą w tym samym miejscu.

 

Szczerze to zaproponowałaś więcej niż architekt przez cala współpracę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak kiedyś budowali + jest to ze drzwi się otwierają do środka ! :) Cześć werandy jest do wyburzenia bo w tym miejscu będzie parking na dwa samochody do tego budynku z mieszkaniem i kawalerka - strasznie ciężko i ciasno zaplanowane budynki na działce ;/

 

 

Tak to mniej więcej będzie wyglądać po.

 

IN 21-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...