Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie kablami 2017


Kaizen

Recommended Posts

W całym wątku brakuje mi tematu obciążalności termostatów.

Będę miał kable w PF i chcę wrzucić Devibasic 20s o mocy 4565 W.

Jest też opcja z napięciem 400 V !?

 

Orientujecie się czym sterować takimi kablami?

 

Opcja I - 230V

Opcja II- 400V

 

 

Co do typowych mocy to devireg smart jest ciekawą opcją, 5 stref czasowych na dobę temperatury ustawianej komfortowej, sterowanie czujnikiem podłogowym + powietrza, licznik pobranej energii oraz apka na tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie nie. Te tanie to pokrętełko. Te troszkę droższe jeszcze wyświetlają temperaturę i ikonkę, czy grzeje. Tylko fizycznie nim kręcąc możesz zmienić temperaturę.

Te, które znalazłem, co dają sie zaprogramować to tak od 250zł wzwyż. Oczywiście interesuje mnie sterowanie wyłącznie temperaturą podłogi (jako zabezpieczenie przed przegrzaniem) bo chodzi o ciepłą podłogę, a nie powietrze. Dlatego podaj mi plizz jaki znalazłeś z takimi możliwościami za 130zł.

 

Co prawda parę dni minęło ale masz

http://allegro.pl/termostat-dotykowy-pokojowy-regulator-temperatury-i6571376175.html

Edytowane przez J&D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym wątku brakuje mi tematu obciążalności termostatów.

 

Najczęściej 16A. Bywa 10A. Ale trzeba uważać, bo są też wersje do wodnej podłogówki czy innych zastosowań z 3A.

Jak chcesz więcej, to przez przekaźnik o większej obciążalności trzeba przepuścić.

 

Co prawda parę dni minęło ale masz http://klikl

 

Link nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej 16A. Bywa 10A. Ale trzeba uważać, bo są też wersje do wodnej podłogówki czy innych zastosowań z 3A.

Jak chcesz więcej, to przez przekaźnik o większej obciążalności trzeba przepuścić.

 

 

 

Link nie działa.

 

Jest poniżej

 

http://allegro.pl/termostat-dotykowy-pokojowy-regulator-temperatury-i6571376175.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponujesz mi ubogiego chińczyka z histerezą 1* za 170zł (bo trzeba czujkę podłogową jeszcze dorzucić i przesyłkę) zamiast chińczyka na wypasie z WiFi za 120zł z przesyłką?

 

Miał mieć histerezę mniejszą chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponujesz mi ubogiego chińczyka z histerezą 1* za 170zł (bo trzeba czujkę podłogową jeszcze dorzucić i przesyłkę) zamiast chińczyka na wypasie z WiFi za 120zł z przesyłką?

 

Miał mieć histerezę mniejszą chyba?

 

I ma 0,5'.

Prosty i skuteczny, raz ustawiony robi swoje. U mnie jeden taki zarządza na całych 146m2 tj parter i piętro i to skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesteś pewien, że z opisanej na Allegro domyślnej wartości histerezy 1* można zmieniać w dół?

 

Histereza minimalna 0,5*...

To znaczy np nastawa 22* powoduje załączenie ogrzewania przy 21,5* a wyłączenie przy 22,5*...

 

We wszystkich tych sterownikach ciepło generowane przez stycznik wewnątrz obudowy powoduje kantowanie wskazań i problemy ze stabilnością temperatury w pomieszczeniach ...

Badziewie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza minimalna 0,5*...

To znaczy np nastawa 22* powoduje załączenie ogrzewania przy 21,5* a wyłączenie przy 22,5*...

 

We wszystkich tych sterownikach ciepło generowane przez stycznik wewnątrz obudowy powoduje kantowanie wskazań i problemy ze stabilnością temperatury w pomieszczeniach ...

Badziewie...

 

Zgadza się, nie jest najwyższych lotów, czujnik powietrza robi błąd (chyba M.A.G. je przerabiał). Ma też kalibrację czujnika temperatury.

Ja mam to wpięte pod zewnętrzny (w posadzce) i tu dokładność wskazań jest ok. Ważne ze działa tak jak chcę. Tu nie są potrzebne wodotryski, co mi po tym że mam podgląd w ustawienia jak wprowadzone zmiany dopiero się ujawnią za 12-24h może dłużej... im prościej tym lepiej.

Edytowane przez J&D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tu nie są potrzebne wodotryski, co mi po tym że mam podgląd w ustawienia jak wprowadzone zmiany dopiero się ujawnią za 12-24h może dłużej... im prościej tym lepiej.

Nieliczny świadomy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu nasuwa się pytanie po ch...Wam jakieś sterowniki skoro reakcja domu na nie nawet o 0,5st.C będzie dopiero za kilkanaście godzin ?

 

To jest atrakcyjna opcja dla tych, którzy przy okazji sterowania ( jakie by nie było dokładne) lubią wiedzieć na bierząco jaka jest aktualna temp. w określonych pomieszczeniach/strefach.

Z poziomu telefonu ( czyt. w każdej chwili).

 

Bajer bajerem ale wifi to wygoda a że nie musi to kosztować za dużo a dostępność aplikacji łatwa to w czym problem?

 

Samo sterowanie nie musi być kosmiczną technologią ale należy korzystać z dostępnych rozwiązań z indywidualnych powodów a kazdy może mieć inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest atrakcyjna opcja dla tych, którzy przy okazji sterowania ( jakie by nie było dokładne) lubią wiedzieć na bierząco jaka jest aktualna temp. w określonych pomieszczeniach/strefach.

Z poziomu telefonu ( czyt. w każdej chwili).

 

Bajer bajerem ale wifi to wygoda a że nie musi to kosztować za dużo a dostępność aplikacji łatwa to w czym problem?

 

Samo sterowanie nie musi być kosmiczną technologią ale należy korzystać z dostępnych rozwiązań z indywidualnych powodów a kazdy może mieć inny.

 

Gorzej jak będziesz mieć jakiegoś negatywnego sąsiada lub wielbiciela i z hakuje ci system a pod andkiem to nietrudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zrobi?

Podejrzy temperature?

To zmieni hasło i po zabawie.

 

Tylko że oprócz podglądu temperatury masz też funkcję zmień, włącz, wyłącz, itp. Nie jestem przeciwnikiem postępu, ale trochę rozsądku w tym szaleństwie, tym bardziej że przy systemach akumulacyjnych wszelkie zmiany maja swój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...