Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie kablami 2017


Kaizen

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeden z kolegów miał rację. Może da się ograniczyć ilość sterowników?one jak sam wiesz robią połowę kwoty. Ja w stosunku do wyceny zrezygnowałem z 3. Może są jeszcze pomieszczenia, w których zamiast przewodów i sterownika można włożyć malutki grzejnik?

 

Koledzy, zostawmy proszę temat sterowników bo to mój świadomy wybór i mam na to budżet zapewniony. Po prostu lubię takie bajery.

Ewentualnie zostanę przy 3 szt Termostat DEVIreg Smart Wi-Fi czarny, pozostałe 5 DEVIreg Touch czarny, ale to jest kosz minus 800 PLN.

 

Właśnie dlatego tak podoba mi się ten system, każde pomieszczenie z inną temperaturą.

 

Salon: 22 st.

Sypialnia: 19 st.

Łazienka: 24 st.

WC: 22 st.

Pokój fitness: 18 st. (obecnie po godzinie na bieżni temperatura w małym pomieszczeniu podnosi się o 2 stopnie)

Pokój dla gości: 20 st.

Pralnia 22 st.

Wiatrołap 18 st. (teraz mam nie więcej)

 

Jak to na CO i CWU łącznie to gratulacje.

 

Pytanie czy mogę od tak zrobić kable i klimatyzację czyli PC PP.

Jeśli nie, jaką ścieżkę powinienem przejść by zrobić to na legalu?

 

Kable są już rozplanowane, wybrane, oferta przygotowana.

 

https://i.imgur.com/MZ3pA1S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że produkcja PV mocno wpływa na EP.

 

http://www.kregiewe.it.kielce.pl/wp-content/uploads/2014/03/spotkania-branzowe-prezentacja-3.pdf

 

31,3 x 3 x 0,7 = 65, więc spełniam nawet dla 2021, dobrze liczę?

 

[ATTACH=CONFIG]452764[/ATTACH]

 

Czyli niestety wyszło,że teoretyzujesz ;/

W zeszłym roku najpierw mój KB a później ja usłyszałem w urzędzie (byłem właśnie z tą tabelką do której ktoś tu linki dawał) że PV nie jest źródłem ciepła które oni mają w swoich papierach/tabelkach, bo jak je można brać pod uwagę. skoro nie wiadomo ile energii wyprodukują - tu pani miała pogodę na myśli.

Pozostaje więc liczyć, że ktoś nie zwróci uwagi albo ustawodawca da konkretny przepis, pozwalający na mix kable+PV.

 

A gdyby tak projektant na podstawie tej tabelki wpisał ogrzewanie kablami + PV..pewnie by urzędnik się nie zastanawiał?

 

I jeszcze jedno - skoro redakcja muratora również o PV wspomina w tym temacie, to może mają jakąś jasność w temacie przepisów? https://muratordom.pl/budowa/dom-energooszczedny/wskaznik-ep-jak-zmniejszyc-ep-budynku-aa-m7Vh-Ap2y-yBe7.html

 

"Dzięki energii elektrycznej pochodzącej z paneli fotowoltaicznychmożna zmniejszyć wartość EP o 20-100%"

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niestety wyszło,że teoretyzujesz ;/

W zeszłym roku najpierw mój KB a później ja usłyszałem w urzędzie (byłem właśnie z tą tabelką do której ktoś tu linki dawał) że PV nie jest źródłem ciepła które oni mają w swoich papierach/tabelkach, bo jak je można brać pod uwagę. skoro nie wiadomo ile energii wyprodukują - tu pani miała pogodę na myśli.

Pozostaje więc liczyć, że ktoś nie zwróci uwagi albo ustawodawca da konkretny przepis, pozwalający na mix kable+PV.

 

A gdyby tak projektant na podstawie tej tabelki wpisał ogrzewanie kablami + PV..pewnie by urzędnik się nie zastanawiał?

 

I jeszcze jedno - skoro redakcja muratora również o PV wspomina w tym temacie, to może mają jakąś jasność w temacie przepisów? https://muratordom.pl/budowa/dom-energooszczedny/wskaznik-ep-jak-zmniejszyc-ep-budynku-aa-m7Vh-Ap2y-yBe7.html

 

"Dzięki energii elektrycznej pochodzącej z paneli fotowoltaicznychmożna zmniejszyć wartość EP o 20-100%"

 

Oni mają takie same tabelki, notabene ta jest nieaktualna. W nowej podana jest energia słoneczna,równiez wiatrowa i inne. Co do sposoby liczenia brak jest szczegołowych wytycznych i dlatego kazdy interpretuje je po swojemu. Nawet w skrajnej interpretacji nie mozna załozyc ze czesc energii z PV nie jest zuzywana na biezaco bo jest. Ile tej energii jest zuzywane na biezaco do co i cwu to mozna obliczyc, dla takiej energii wsp. nakładu wynosi 0. Niestety co PINB to inna interpretacja ale nie znaczy to ze nie przyjmą zadnych obliczen. Poza tym nie weryfikują poprawnosci liczenia charakterystyki energetycznej, a przeciez przyjecie odpowiednich wsp. nakładu i odpowiednich procentowych udziałów poszczegolnych nosników energii jest integralną czescia liczenia tej charakterystyki. Jezeli PINB sie czepia wsp nakładu tzn ze charakterystyka jest sprawdzana o ile mozna to tak nazwac bardzo wyrywkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej, jakie konsekwencje mi grożą za montaz kabli i PV?

 

Patrząc po tym co się w okolicy buduje, gdzie się budynie i jak się buduje mogę chyba spać spokojnie.

 

Chociaż nie koniecznie, ja nie jestem lokalnym milionerem z koneksjami.

https://glogow.naszemiasto.pl/prawnik-wyjasnia-samowola-budowlana-i-jej-konsekwencje/ar/c1-7437237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mają takie same tabelki, notabene ta jest nieaktualna. W nowej podana jest energia słoneczna,równiez wiatrowa i inne. Co do sposoby liczenia brak jest szczegołowych wytycznych i dlatego kazdy interpretuje je po swojemu. Nawet w skrajnej interpretacji nie mozna załozyc ze czesc energii z PV nie jest zuzywana na biezaco bo jest. Ile tej energii jest zuzywane na biezaco do co i cwu to mozna obliczyc, dla takiej energii wsp. nakładu wynosi 0. Niestety co PINB to inna interpretacja ale nie znaczy to ze nie przyjmą zadnych obliczen. Poza tym nie weryfikują poprawnosci liczenia charakterystyki energetycznej, a przeciez przyjecie odpowiednich wsp. nakładu i odpowiednich procentowych udziałów poszczegolnych nosników energii jest integralną czescia liczenia tej charakterystyki. Jezeli PINB sie czepia wsp nakładu tzn ze charakterystyka jest sprawdzana o ile mozna to tak nazwac bardzo wyrywkowo.

 

Czyli jak wszędzie w urzędzie...totolotek. Gdyby więc projektant wpisał kable i PV ,dodał lawinę cyferek, to urzędnik by to zaakceptował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że produkcja PV mocno wpływa na EP.

 

http://www.kregiewe.it.kielce.pl/wp-content/uploads/2014/03/spotkania-branzowe-prezentacja-3.pdf

 

31,3 x 3 x 0,7 = 65, więc spełniam nawet dla 2021, dobrze liczę?

 

[ATTACH=CONFIG]452764[/ATTACH]

 

Archeolog?

 

0,7 dla PV to było w tym rozporządzeniu Jak widać uchylone 2014-10-03 - od tego czasu dla energii słonecznej jest 0,00000. Ale przecież PV nie grzeje - produkuje prąd (zero jest dla kolektorów - i konia z rzędem dla kogoś, kto udowodni, że PV ongrid grzeje mu CWU czy dom). A prąd (nie ważne, czy kupisz taryfę ekosuper naj 100% oze, czy 100% z węgla) ma współczynnik 3,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...