Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja łazienki, zmiany


Silverc

Recommended Posts

Witam,

 

Niedawno kupiłam mieszkanko od dewelopera. W piątek dowiedziałam się że mam czas do 17.04.14 na zgłoszenie pomysłów na zmiany aranżacyjne w nim, czyli tak naprawdę do piątku.

Od tego czasu myślę nad łazienką, proponowane ustawienie nie do końca mi odpowiada a samo pomieszczenie nie jest zbytnio ustawne.

 

Na ten moment widzę takie rozwiązania:

 

1. Wywalenie pralki do kuchni, toaletę przesunąć do rogu a na jej miejsce umywalkę. Tylko mam obawy czy pralka w aneksie znacznie nie zmniejszy komfortu przebywania tam.

2. Jak wyżej plus przesunięcie drzwi bardziej na środek i próba zmieszczenia pralki (pakowanej od góry) na węższym boku.

3. Zmianę wanny na prysznic, w tym wypadku przerobienie całości instalacji. Prysznic nie zmieści się w rogu przy pionie sanitarnym, a wolałabym szerszy niż 70 cm. Więc przeniesienie go na przeciwny róg i w jego miejsce pralka a reszta jak w pkt. 1.

 

Szczerze to mam dylemat czy chce pozbyć się wanny na rzecz prysznica, ale z wanną nie widzę sensownego ułożenia by wszystko zmieścić i było komfortowo.

 

Prosiłabym o jakieś sugestię. W załączniku rzut.

0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne rozwiązanie sprawia że nie mam wyboru i tylko wannę mogę postawić. Dodatkowo wydaje mi się że wystająca umywalka nie będzie zbyt dobrze wyglądać.

Przez dzień zmieniła mi się koncepcja po tym jak zaczęłam rozrysowywać rzut. Toaleta i pralka zostają tam gdzie były, za to umywalka i wanna/prysznic zmieniają miejsca. Drzwi o jakieś 10 cm bliżej środka.

 

Na rzucie są dwie możliwości - prysznic 90cm (opcjonalnie 80), oraz wanna asymetryczna - zwężająca się z 90 cm do 35 cm. (znalazłam taki model). Tylko teraz się zastanawiam czy przestrzeń między poszczególnymi elementami nie będzie za mała. :confused:

projekt-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co zyskasz wstawiając umywalkę w kat między kibelek a wannę (lub prysznic) bo nie wydaje mi się żeby tak miało być ładniej i wygodniej. Łazienka jest ustawna, układ oryginalny niezły - umieściłabym płytką pralkę(ok.45cm) pod blatem obok umywalki czyli drzwi trzeba by przesunąć o 16-20cm. Obok stelaża wc np. kosz na brudy lub niski regalik a nad nimi szafki albo przestrzeń obok i nad stelażem zabudowana na tę samą głębokość szafkami +mały brudownik przy drzwiach.

 

łaz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...