Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aranżacja domku dla 4 osobowej rodziny


kingvince

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Po raz drugi zwracam się do was o pomoc. Przy aranżacji pierwszego mieszkania okazaliście się wielkim wsparciem. Służyliście mi swoją wiedzą i głównie na waszym doświadczeniu powstały projekty a później realizacje mojej kuchni i łazienki.

Również tym razem przy aranżacji domu chciałem prosić was o pomoc. Jestem właśnie w trakcie zakupu bliźniaka, który będzie gotowy w przyszłym roku. Obecnie mogę wprowadzić różnego rodzaju modyfikacje. Począwszy od zmiany lokalizacji ścian działowe, modyfikacji wielkości pomieszczeń ich usytuowaniu itd. Kończąc na zmianach w instalacji energetycznej, kanalizacyjnej itd.

W związku z powyższym proszę was o pomoc w aranżacji przestrzeli aby była przyjazna i funkcjonalna w życiu codziennym.

 

Poniżej załączam rzuty poszczególnych pięter lokalu.

zdjęcie parter.jpg

Untitled.jpg

 

 

Co chciałbym osiągnąć:

- myślę nad zmianą usytuowania pralki, obecnie parter aby w jej miejsce zainstalować prysznic

- pomieszczenie gospodarcze na dole, w celu wstawienia pralki, alternatywa mało realna bo nie ma pomysłu

- garderoba na górze

- rozmieszczenie urządzeń(umywalka, wanna, prysznic, toaleta) w łazienkach

 

Z góry dziękuje za każdą rade, pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziękuje wam za każdy wpis w temacie.

 

Zmiany zaproponowane przez Elfin są tak daleko idące iż wiążą się z kompletną przebudową. Co jest dla nas na tym etapie po prostu za drogie. Rozwiązania są kuszące, jak chociażby wyodrębniona łazienka z garderobą. Jednakże w chwili obecnej przy znacznym wkładzie finansowym na dom, plus jego przyszłe wykończenie niestety nierealne.

Wspomnę tylko, że dom nie kupujemy na kredyt więc musimy liczyć każdą złotówkę dwa razy. Developer bardzo chętnie wykona każdą zmianą w lokalu, jak również za każdą z nich pobierze opłatę.

Wobec tego, obecnie szukamy udogodnień, przeróbek kosmetycznych, które w mniejszym stopniu ingerują w pierwotny projekt. Raczej mając na celu poprawić funkcjonowanie lokalu i które będą w naszym zasięgu finansowym. Ponieważ zamiast wydawać znaczącą kwotę na przebudowę wolimy przeznaczyć je chociażby na dodatkowe ogrzewanie podłogowe w łazience na piętrze.

W temacie pralki chciałem uzyskać info. jakie usytuowanie pralki jest bardziej praktyczne i korzystne do używania przez domowników - parter czy piętro. Jak również w pierwszym zamyśle przeniesienie pralki do góry miało wygospodarować przestrzeń pod prysznic w łazience na dole(mam w domu trzy kobiety).

Ja widzę następujące plusy i minusy rozwiązań. Parter, w okresie letnim bliskość tarasu i wywieszania prania na zewnątrz oraz więcej miejsca w górnej łazience. Minusy, brudna odzież musiałaby być przetrzymywana w toalecie odwiedzanej przez gości, brak możliwości instalacji prysznica. Piętro, odpada nam problem z skrytym przechowywaniem odzieży ponieważ jest to łazienka użytkowana wyłącznie przez domowników. Plusem jest również bliskość do pralki z każdego pokoju. Minusem jest znoszenie prania w okresie letnim na taras oraz zabranie przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale napisałeś o modyfikacjach instalacji i ścian działowych, więc pomodyfikowałam :D

 

Łazienka na poddaszu jest naprawdę wielka i dobrze byłoby ją podzielić na dwie mniejsze.

Albo przenieść piec grzewczy na górę. Bo na parterze jest mało miejsca i na łazienkę z pełnym programem - czyli sedes + prysznic, i piec (bez zasobnika?) i szafę w wiatrołapie.

 

Na pewno można wykorzystać miejsce pod schodami jako schowek na odkurzacz, szczotkę, wiadro, szufelkę i mini-spiżarkę. I to nie będzie kosztowna zmiana. Skoro deweloper liczy sobie zbyt drogo przeróbki, to ściankę i drzwi możesz sobie wstawić po wybudowaniu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, po Twoich pierwszych postach Elfin zorientowałem się, że opisałem sprawę za mało precyzyjnie. Jak najbardziej możemy modyfikować wszystko, tylko im bardziej odbiega to od pierwotnego projektu tym wyższe koszty.

Na początku przyjmijmy najmniej kosztowne rozwiązanie, jakbyś je rozplanowała? Czyli mała łazienka z sedesem, umywalka, prysznicem. Wymiary pomieszczenia to 120x 217. Prysznic 90x90 w miejscu pralki, czy na całą ścianę.

Duża łazienka z prysznicem, wanną, umywalką, pralką, sedesem bez pieca.

Co do pieca, developer zakłada lokalizację albo w wiatrołapie jak w załączonym rysunku albo w małej łazience nad sedesem.

Jak najbardziej przestrzeń pod schodami planujemy zabudować i podzielić ja pomiędzy mini spiżarnią a schowkiem na rzadziej potrzebne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uda wam się podzielić tę przestrzeń pod schodami na dwa schowki. U siebie też myślałam, że pod schodami będę miała większą przestrzeń na wysoką szafę gospodarczą i spiżarkę. Weszła tylko spiżarka oraz jest nieco miejsca o wysokości 0,2- 1,2 m na jakieś szuflady zabudowane pod schodami.

Tylko u ciebie na planie schody oddziela gruba ściana, która nie wygląda na działową ale na nośną?

 

Jak będziecie mieć piec w wiatrołapie, to w zasadzie nie bardzo jest gdzie trzymać kurtki, buty, szaliki dla czteroosobowej rodziny.

Piec będzie przepływowy bez zasobnika? Czyli albo zmywanie, albo kąpiel?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przyjmijmy najmniej kosztowne rozwiązanie, jakbyś je rozplanowała? Czyli mała łazienka z sedesem, umywalka, prysznicem. Wymiary pomieszczenia to 120x 217. Prysznic 90x90 w miejscu pralki, czy na całą ścianę.

Duża łazienka z prysznicem, wanną, umywalką, pralką, sedesem bez pieca.

Masz jakiś pomysł na układ?

Piec Brotje PWHC tylko nie wiem jaki dokładnie model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...