Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Teraz odczujecie jak jest szczelnie i ciepło nie ucieka a latem gorąco nie grzeje dachem.

 

Już odczułam różnicę :yes:

 

Ogrzewanie elektryczne odpaliliśmy 27 listopada 2017 ;) (właśnie przyszedł rachunek za prąd, ale o tym później).

Zacznę trochę nie po kolei, ale w nawiązaniu do piany, ogrzewanie na poddaszu wyłączyłam po ok. 2 tyg. grzania, bo i tak było zimno. Planując izolację dachu, włączyłam ogrzewanie na górze ponownie, jakieś 3 tyg temu (trochę strzelam, bo kompletnie nie pamiętam ;)) Oczywiście grzanie tylko w taniej strefie (22.00-06.00). Nastawiłam zadaną temperaturę 20`C. Maksymalna temperatura, jaką udało się uzyskać na poddaszu, to było 12,5`C. W czasie mrozów, max 7`C.

Do tego te zacieki pod podbitką.

 

Po zaizolowaniu poddasza, zmieniłam nastawy sterowników na górze, na 12`C. Po pierwszej nocy grzania w całkowicie zaizolowanym budynku, taka temperatura utrzymywała się na poddaszu:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=406591

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=406592

 

Ogrzewanie wyłączyło się teoretycznie o 6:00 (ale mogło to być dużo szybciej, ponieważ w trakcie izolacji temperatura poddasza skoczyła do prawie 14`C).

Zdjęcia sterowników robione w południe. Także trzyma ciepło, trzyma ;)

IMG_3501.jpg

IMG_3502.jpg

Edytowane przez annatulipanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze ten pierwszy rachunek za prąd, po odpaleniu ogrzewania:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=406607

 

Liczyłam, że będzie w tysiączkach, ale i tak trochę boli ;)

 

Idealnie się zbiegło w czasie odpalenie ogrzewania i zmiana liczników, także startowaliśmy od "prawie" zera na liczniku ;)

 

Ogrzewanie uruchomione w poniedziałek 27.11.2017 po południu.

Pierwsze dwa dni grzane całą dobę, dół i góra.

 

Odczyty:

28.11.2017 - wtorek, godz. 16:07;

 

T1 - 88,9 kWh

T2 - 87,4 kWh,

 

Sterowniki ustawione przypadkowo, byle grzały całą dobę (podłączyli elektrycy, ja po dwóch dniach regulowałam wszystkie nastawy)

 

29.11.2017 - środa, godz. 13:40;

 

T1 - 165 kWh

T2 - 152 kWh,

 

30.11.2017 - czwartek, godz.13:08;

 

T1 - 198,6 kWh

T2 - 273,8 kWh,

 

Jak widać, zmieniłam nastawy grzania, tylko na II taryfę. W pierwszej prąd był zużywany na wykańczanie łazienki i częściowo na pochłaniacz wilgoci.

 

01.12.2017 - piątek, godz. 14:20;

 

T1 - 210,6 kWh

T2 - 391,9 kWh,

 

 

02.12.2017 - sobota, godz. 16:45;

 

T1 - 211,5 kWh

T2 - 504 kWh,

 

Kolejny odczyt po miesiącu;

 

03.01.2018:

 

T1 - 224,2 kWh

T2 - 2721,9 kWh

 

I ostatni odczyt na rachunku (zdjęcie powyżej) ;)

 

Tak to wyglądało przed izolacją dachu. Znowu fajnie się zbiegło w czasie, bo nowy rachunek, będzie już z izolacją (kilka dni zahaczyło jeszcze bez, ale dramatu nie będzie ;)).

Zobaczymy za dwa miechy ;)

 

Ogólnie ogrzewanie fajnie sobie hula. Straszyli mnie, że płyta będzie się rozpędzała tydzień, albo dwa. W końcu 20 cm betonu do wygrzania. Tymczasem już na drugi dzień, po odpaleniu ogrzewania temperatura w najcieplejszym pomieszczeniu wynosiła 14`C. Ustawiając sterowniki, po dwóch dniach całodobowego grzania, nastawiłam grzanie do 13-16`C (na dole) i tak zostawiłam.

Teraz wszędzie (góra - dół) ustawiłam 12`C.

Enea styczeń 2018.jpg

Edytowane przez annatulipanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje to poddasze nieużytkowe zapianowane. Też rozmyślam żeby tak zrobić. Jaka jest cena w przybliżeniu (materiał z robocizną)? Jak to się w ogóle rozlicza? za m3?

 

Cena 60 zł/m2 materiał z robocizną. Założona grubość 20cm ;) Ja liczyłam, że z 200 metrów mi wyjdzie. Wyszło 182 m2 :wiggle: i chyba nieco grubiej ;)

Edytowane przez annatulipanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - na fotkach nie widać, ale zwróć uwagę na dokładne wypełnienie wokół okien, to potencjalne punkty roszenia przy niepełnym ociepleniu.

 

Zwrócę uwagę ;) Choć wokół okien jest grubo :cool:

Mam jeszcze z 30 sztuk piany Soudal 0,035, także będzie czym pianować ubytki. Przez te nieszczęsne stelaże, nie dało się uniknąć miejsc do uzupełnienia. Ale oglądaliśmy je, chłopaki pokazywali miejsca, które mogę poprawić, także pewnie to zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, ładna ta nowa lampka, możesz napisać co to?

 

Mogę ;)

 

QUARTZ SENSOR 7016 Nowodvorski

 

 

 

Jaka piana? Jakiej firmy i kto natryskiwał:) takie kompendium wiedzy proszę:) i czemu akurat ta piana

 

 

Ludzie, jaki wywiad :o Mam się bać?? :p

 

Już Ci mówię:

 

Piana PUREX NG-0808NF-B2 W, producent - Polychem Systems, natryskiwał fachowiec ;) - jeden z moich ulubionych.

Czemu taka?? Bo na takiej pracuje zaufany człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.D. Do 2 razy sztuka... żeby Wojakowi nie zaśmiecać ;)

 

(...)Czyszczenie rur, to dzisiaj żaden problem. Jak Cię bardzo pokusi, to zamówisz sobię ekipę do czyszczenia za 10 lat i spokój. Tylko ciekawa jestem, czemu temat czyszczenia rur od WM czy OC wywołuje tyle emocji?? Czy ktoś czyści kominy od WG, albo od zwykłego odkurzacza pokojowego?? Nie słyszałam o takich przypadkach. To czemu tak się upierać przy czyszczeniu kanałów WM, czy OC, skoro na wlotach są filtry, na anemostatach są filrty. Że nie wspomnę o OC, w którym powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku, a nie tuż za odkurzaną powierzchnią.(...)

Cześć, jestem boratom i regularnie czyszczę swój odkurzacz :bye:

Po każdym użyciu opróżniam i czyszczę pojemnik i filtr cyklonowy; regularnie myję pozostałe filtry; kilka razy w roku myję rury i ssawki od odkurzacza; raz w roku rozkręcam i myję cały odkurzacz :p mój mąż przyzwyczaił się już do moich dziwactw, i wiedział, że jeśli chce mnie przekonać do odkurzacza centralnego, to musi przynieść odpowiednie prospektu i ulotki... i znalazł takie, w których pisze że:

  • Urządzenie do sprzątania suchych i mokrych powierzchni. Idealnie nadaje się do sprzątania powierzchni mokrych w kuchni, restauracji, ściągania wody wokół basenów itp.
  • Konieczność podłączenia jednostki do instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
  • Bezobsługowy -brak worków do opróżniania i konieczność czyszczenia filtra.
  • Samoistne opróżnienie zbiornika z zanieczyszczeń.
  • Maksymalne bezpieczeństwo czystej instalacji - możliwość przepłukania i dezynfekcji rurociągu.

I wiecie co oczyma wyobraźni zobaczyłam jak przeczytałam te wytłuszczone na czarno? Jak wyciągam wodę ze środkiem dezynfekującym z wiadra do naszego odkurzacza centralnego... ciekawe czy on to wytrzyma :D

 

Anka, miło patrzeć na to Twoje poddasze... właśnie zaczynam etap dokształcania się z ocieplenia, izolacji, wentylacji - zbieram informacje... :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj boratom ;)

Bardzo fajnie, że tak skrupulatnie czyścisz swój odkurzacz. Każdy ma jakieś "dziwactwa", jak to sama ładnie określiłaś :rolleyes:

 

A tak na poważnie, to rzeczywiście, przy sprzętach pracujących również na mokro, to zupełnie inna sytuacja. Tutaj nie wymieniasz worka, tylko myjesz zbiornik i filtry. A skoro rury są narażone na przepływ płynnych różności, to również wymagają czyszczenia. To jest dla mnie oczywiste.

Ja brałam pod uwagę zwykłe odkurzacze, co to po wciągnięciu przez teściową rozlanego mleka, nie nadają się do ponownego użycia ;)

 

Jeszcze się pilnie nie rozglądam za jednostką centralną, ale skoro już zarzuciłaś temat, to uchyl, proszę, rąbka tajemnicy i powiedz, co to za odkurzacz posiadasz, co takie cuda potrafi?

 

Powodzenia w nabywaniu wiedzy z tematu izolacji i wentylacji ;) Dla mnie, to były najmniej kłopotliwe wybory, w całym tym budowlanym szale ;) :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, znalazłam jednostkę, o której pisała boratom :cool:

Zerknij tutaj. Ja nie planuję odkurzacza z możliwością pracy na mokro, ale popatrzeć można, co tam nowego wymyślają ;)

Znalazłam przypadkiem, ponieważ sama rozważam jednostkę Husky.

Dzięki, ale dżizas, jaka cena. :p Mimo tego nadal nie widzę wciągania na potęgę wody do instalacji OC. IMO wcześniej czy później taka instalacja będzie śmierdzieć (w końcu tam nie ma ciągłego wyciągu i po zaprzestaniu ciągu będzie to szło do domu, choćby nawet przy otwieraniu klapki i podłączaniu węża)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wcześniej czy później taka instalacja będzie śmierdzieć (w końcu tam nie ma ciągłego wyciągu i po zaprzestaniu ciągu będzie to szło do domu, choćby nawet przy otwieraniu klapki i podłączaniu węża)...

Zgadzam się z myjkiem. Szczególnie jak już ta przysłowiowa teściowa wciągnie mleko, czy jakiś sok, to zacznie się tam kompostować... I smród będzie nieziemski :yes:

Annatulipanna uważam, że to ocieplenie nieużytkowego poddasza to naprawdę dobry pomysł. Też to planujemy, tylko wełną w płytach.

Edytowane przez mrufka_bum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...