Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po pierwsze jak głupota, to już nie jest sprawa indywidualna, bo to Twój post traci na znaczeniu w takiej sytuacji.

Po drugie, chyba nie zakładasz, że na meble "dizajnerskie" z OSB nie nakłada się warstwy ochronne choćby i po to, żeby ewentualną chemię zablokować? Dobry lakier skutecznie odetnie dostęp do chemii.

 

Spoko. Ja wyraziłem swoją opinię i jak kogoś uraziłem to przepraszam :)

 

Jak dla mnie co innego jak ma być to "mebel tymczasowy" bo po prostu brak kasy a zostały płyty OSB i szkoda by ich nie wykorzystać do czegoś a co innego jak tak naprawdę ktoś decyduje się na meble z płyt OSB mimo że nie brakuje mu kasy i mógłby sobie zrobić meble z prawdziwego drewna czy nawet wysokiej jakości dedykowanych do mebli płyt meblowych ..

 

Nie rozumie po co później zabezpieczać takie płyty jakimiś lakierami i kombinować aby ograniczyć wpływ chemii w nich zawartych (inną chemią) jak można mieć coś gdzie nie trzeba nic kombinować ?

 

Ale każdy sam decyduje co chce i jak ktoś chce to jego wola i tyle , warto jedynie aby wiedział że takie płyty nie są do tego celu przeznaczone i stosowanie ich może mieć pewne konsekwencje (także zdrowotne) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale dyskusja.. żeby zaraz na noże nie poszło :) A ja tylko powiem, że "ładnie nie jest to co ładne, ale co się komu podoba" :) Mnie też się takie klimaty zbytnio nie podobają, ale jeśli annatulipanna, mentorka ma na forum tym twierdzi, że tymczosowo OSB jest OK to tak musi być :) I sam w ten weekend stałem się posiadaczem stylowej bramy garażowej :lol2:

 

48357403_635319260218911_2262712445116088320_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię dobijać :p al jakbyś zamontował ją od zewnątrz, to w środku tynkarze mogliby obrobić glify pod montaż docelowej bramy garażowej. ;)

Tak to u nas było https://forum.muratordom.pl/showthread.php?339904-Winter-is-coming-p%C5%82yta-reku-xps&p=7632890&viewfull=1#post7632890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikąd docenienia trudu ludu pracującego :( Nie no, żartuje ;) jak_to_możliwe, taki był plan :) Ale otwór ma 5 m szerokości, więc płyty które 125 cm ma jedna idealnie się zgrały z otworem :) Ztąd taka decyzyja :p Jak będzie tak daleko, ze pomyślimy o bramie to najprawdopodobniej będzie już lato, więc powinniśmy szybko ogarnąć temat tych glifów :) Poza tym u mnie ze względu na podciąg w dość nietypowym miejscu montaż bramy będzie nieco bardziej skomplikowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jak się wypowiem jako użytkownik mebli z OSB. Przez niecałe dwa lata pracowałam w biurze gdzie cała zabudowa była z OSB. Projekt i wykonanie za grubą kasę - chociaż przyznaję, jak weszłam tam pierwszy raz to myślałam, że to bieda magazyn. Kable od oświetlenia poprowadzone na wierzchu, ale ładnie zgrane i kolorowe. Lampy bezkloszowe, tylko żarówki na przysłowiowym drucie. Pomalowana posadzka betonowa.

Co do płyt - nic się nie strzępi, nie wbija w palec. Wszystko zależy od ilości warstw lakieru. Krawędzie ładnie wykończone stalowymi krawędziówkami. Z OSB wykonane były meble biurowe, socjalne, zabudowa kuchenna, drzwi i ościeżnice. Dla mnie sam blat biurka z OSB nie był najwygodniejszy, bo jednak struktura OSB pozostała i taka powierzchnia wymagała podkładki, żeby na tym ładnie pisać. Ale poza tym - taki styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, ale gorąca dyskusja o osb :)

na meble tymczasowe materiał dobry, wytrzymały, łatwo dostępny, w rożnych grubościach ... nie ma o co "kruszyć kopii", a czy ładny, czy brzydki, to już zupełnie osobny temat :)

 

schody - no właśnie, finiszujemy z podłogami (cały dom jeszcze zapylony, zdjęcia bedą po odpyleniu :)) i już widać problem z kolorem schodów. Na piętrze nie dopasujemy kolorem do podłogi, więc jest dylemat.

 

Robiłaś może jakieś wizki z białą deską pod barierką? Ostatni stopień i tak zostaje w kolorze schodów, więc będzie kolor biały, schodowy i podłogi - tak?

 

U nas jedna z opcji to drzwi w pokojach w kolorze okien (ciemny brąz) i wówczas schody pod kolor drzwi, a więc przy zestawieniu z podłogą będzie kontrast i unikniemy rożnych jasnych odcieni drewna koło siebie. Cały czas dumamy, bo pierwotnie planowaliśmy białe, a teraz koncepcja się sypie, trochę przez te kolory podłóg, a trochę przez jakość białej okleiny wybranych przez nas drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej ;)

O osb już chyba wszystko wiemy :p. Wypowiedzieli się zwolennicy, przeciwnicy, użytkownicy, a nawet planujący użytkowanie ;).

No i TeDy, podążający śladem "mentorki swej na forum tym" :D (dzięki za tak zacny tytuł ;)) , któremu serdecznie gratuluję SSZ i stylowej bramy garażowej ;).

 

 

Mamiku, z tymi schodami, ja też nie do końca mam pewność, czy dobrze kombinuję. Nie robiłam żadnej wizualizacji naszej klatki schodowej. Opieram się na własnej wyobraźni i aranżacjach z neta, co może być zgubne :p. Chociaż póki co, nie zawiodłam się na swojej intuicji. Te białe deski pod barierką i słupki, przyszły mi do głowy, ze względu na białe listwy przypodłogowe i białe drzwi, które planuję. Chociaż mój mąż nie jest przekonany do białych drzwi, no i tak jak piszesz, jakość okleiny (w tym tańszym standardzie) pozostawia wiele do życzenia. No ale jaki kolor drzwi wybrać do białej listwy przypodłogowej?? Jakoś listwy w kolorze paneli nie bardzo sobie wyobrażam :(. W sumie można te białe listwy pomalować w kolorze ścian i wtedy mogłyby być drzwi w innym kolorze.

Ale wracając do schodów, u mnie prawdopodobnie, póki co będą z paneli, więc byłyby w kolorze podłogi na piętrze. Pierwszy stopień będzie przedłużeniem podłogi piętra. Nie będzie biały, tylko "panelowy".

Wyobrażam to sobie (w dużym uproszczeniu) mniej więcej tak:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=423441

 

I tak, jak już pokazywałam:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=423442

 

Tylko znowu trzeba by przyciemnić sosnowe elementy, żeby były zbliżone odcieniem do koloru paneli. Ehhhhhh...... a może jaśniutka sosna będzie pasowała??

Może po Świętach rozłożę kilka paneli, ułożę te deski na klatce i zrobię jakieś zdjęcia. Na razie czasu brak na budowę. Są pierniki, sprzątanie którego końca nie widać (kiedy ja tak chatę zapuściłam :cry:). Część rzeczy wywozimy już do nowego domu (nawet pierwsza szafa i komoda już tam dotarły :D).

Dzisiaj może wpadną podkłady pod panele.

Dobra historia: Jak wiecie zwlekałam z tymi podkładami, aż wstyd się przyznać. No i nadal ich nie zamówiłam. Całe szczęście. Okazało się, że nasz kumpel od niedawna pracuje w podłogach. Załatwił nam maty kwarcowe za free :cool:. Jedyne uniedogodnienie, to fakt, że są to odpady, a nie całe 10-metrowe rolki. Będą ok 3-metrowe odcinki. Dla mnie spoko. I tak miałam w planie kupić tanie podkłady z xps, które są w niewielkich płytach. Także prezent na Święta nam się trafił.

Lecę prezenty pakować, póki dzieciaki w szkole :cool: :bye:

173021_abf9bb7b-a021-454c-a717-15e8a22274ac_max_900_1200_-hol-przedpokoj-styl-skandynawski.jpg

180157_c72513cd-83ca-4ed8-b97d-e0346a338766_max_900_1200_klatka-schodowa-schody-styl-skandynawsk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za dzień... Dobrze, że już się kończy :(.

Najpierw zepsuł się samochód teściowej, szybka akcja, laweta, wyjazd po ludków, którzy owym autem jechali (niestety prezenty jeszcze nie spakowane :(). Dobrze, że zepsuło się blisko warsztatu, w którym pracuje mój ojciec. Udało się jeszcze dzisiaj naprawić :cool:. Inaczej zostalibyśmy z jednym samochodem na Święta, na 3 rodziny :o. Zanim wyjechałam z teściową po odbiór auta do warsztatu, mój młodszy syn spadł ze schodów :cry:. Ja pierdzielę... chwila grozy, ale skończyło się tylko potężnym guzem. Jak wróciłam z tego warsztatu, w domu zastałam zalaną łazienkę, którą już ogarniała moja szwagierka :bash:.

Rozwaliło bojler, gorąca woda lała się górą zbiornika :wtf:.

Jutro z rana trzeba jechać po nowy zbiornik, a póki co jesteśmy bez ciepłej wody... Dobrze, że jest zimna ;)

Ogólnie, coś nie idą mi przygotowania do Świąt w tym roku. Ale już się nie spinam, bo szkoda nerwów. Czegoś najwyżej nie posprzątam, ale ciasta będą na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło panie... Współczuję i życzę synowi szybkiego powrotu do zdrowia. I Wam ciepłej wody.

 

To mi przypomina nasze wycinanie półek do spiżarni - Ola poślizgnęła się na OSB i tak upadła, że blisko było złamania uda, ale na szczęście skończyło się na siniaku, który teraz dopiero schodzi (3 tygodnie...). Mnie z kolei zgubiła "żarłoczność", bo chciałem zahaczyć o kuchnię po ciasteczko ;) ale zahaczyłem stopą o schody... gruchnęło... ale kości całe tylko dwa najmniejsze palce we krwi i kuśtykałem prawie 2 tygodnie, po których na te palce spadła mi paleta ;) ale dochodzę do siebie :D

Gdzieś tam w między czasie poderwany paznokieć, przytarte kostki, jakbym się co najmniej bił o życie (albo żonę :D). Już żartujemy, że jak przeżyjemy wykończeniówkę to będzie dobrze. I też odpuszczamy i zwalniamy, bo szkoda zdrowia i nerwów.

 

PS

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wojtku za słowa otuchy :hug:. Ludzie!!! To u Was też widzę grubo. Oczywiście współczuję tych wszystkich przygód, ale jak się pewnie domyślasz, rozbawiłeś mnie tą historią, bądź co bądź, pełną bólu. Wracajcie szybko do zdrowia! Również życzę Wam ZDROWYCH i Wesołych Świąt!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@annatulipanna poślę wam chyba mojego Anioła Stróża, żebyście cało wyszli z tych perypetii :hug: Wesołych Świąt :)

 

A na te schody to się rozmarzyłam... ehhh... :) Nie wiem jaki kolor drzwi (oprócz białych) bierzesz pod uwagę, ale mnie białe listwy przypodłogowe nie gryzą się z nie białymi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałaś o listwach nie białych, a bielonych ze strukturą drewna / okleiny jakie planujesz na drzwiach? Zawsze to takie nawiązanie i do białych listew przy schodach i nawiązanie do drewna / usłojenia do tego z czego będą wykonane drzwi. Nie wiem, jakby to wyglądało, ale zawsze to pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałaś o listwach nie białych, a bielonych ze strukturą drewna / okleiny jakie planujesz na drzwiach? Zawsze to takie nawiązanie i do białych listew przy schodach i nawiązanie do drewna / usłojenia do tego z czego będą wykonane drzwi. Nie wiem, jakby to wyglądało, ale zawsze to pomysł.

 

Myślałam ;) Właśnie łatwiej byłoby te deski sosnowe pobielić, niż malować na biało. W sumie listwy przypodłogowe i drzwi bielone też brałam pod uwagę, ale jakoś tak "eleganciej" wygląda czysta biel. Obawiałam się nieco tej wszechobecnej struktury drewna. Generalnie drzwi i listwy chyba chciałabym w jednym kolorze, stąd wybór padł na biel. Ale kto wie... przejrzę jeszcze może jakieś aranżacje wnętrz i poszukam czegoś ciekawego.

 

Ps. W domu chaos... 9 osób na kwadracie, kolejka do gara z ciepłą wodą, zamiast kolęd gra nam wiertarka udarowa (chłopaki montują nowy bojler). Wesoło, że hej!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schodów to się nie wypowiem - obie wersje mi się podobają (choć z przewagą jednak dla podstopnic drewnianych) i niestety to jest mój odwieczny problem - brak decyzyjności! Ale ja tu z czymś innym wpadłam, z życzeniami oczywiście bo czasami w niniejszym wątku się udzielam, a że akurat wszyscy z innych "obserwowanych" wątków też tu wpadli z wizytą, więc upiekę wiecej pieczeni na jednym ogniu.

Wesołych Świąt kochani, resetu i totalnego luzu budowlanego, zagojenia wszystkich ran psychicznych i fizycznych. I do Siego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak się świątecznie zrobiło w moim dzienniku, to jako gospodyni, składam wszystkim odwiedzającym, serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia :) Dużo spokoju, zdrowia i oddechu od budowlanego szaleństwa ;) Czasu, który poświęcimy tylko najbliższym.

A propos tego czasu dla rodziny, jutro przy Wigilii, musimy odebrać podkłady pod panele, bo kumpel wyjeżdża i wraca po Nowym Roku. Ale to jedyna sprawa związana z budową ;).

Poza tym, w budowlanym świecie cisza. Po awarii w obecnym domu, zajrzałam dzisiaj do nowego, upewnić się, czy wszystko w porządku ;). Reku chodzi, odżelaziacz działa, ciepło w domu, wszystko ok. A my skupiliśmy się na innych pracach:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=423606

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=423607

 

Kilka prezentów także udało nam się wykonać własnoręcznie. M.in. mój pierwszy pasek ;) (dla teścia):

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=423608

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=423609

 

 

Pozdrawiam Świątecznie :bye:

DSC02255a.jpg

DSC02259a.jpg

DSC02258a.jpg

DSC02266a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...