Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@annatulipanna kleisz na kerakollu h40? Ile Ci schodzi na m2?

 

Kupiłam klej Keraflex Extra S1. Zamówiłam 20 worków po 25 kg. Zostało 7 worków i już kazali mi dokupić kolejne 5 worków. Idzie tego dużo. Powierzchnia podłogi to 65m2.

 

Ps. Widziałam dzisiaj Kerakoll w LM. Jest tańszy od Keraflex ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kupiłam klej Keraflex Extra S1. Zamówiłam 20 worków po 25 kg. Zostało 7 worków i już kazali mi dokupić kolejne 5 worków. Idzie tego dużo. Powierzchnia podłogi to 65m2.

 

Ps. Widziałam dzisiaj Kerakoll w LM. Jest tańszy od Keraflex ;)

 

Dzięki :) Właśnie Lerle Merle brałam pod uwagę , ale cena nie jest najbardziej atrakcyjna Gdziekolwiek w necie, przy cenie 43-47zł za worek dochodzi cena palety i teraz zależy ile tych worków potrzeba. Przy 20-30 workach zaczyna się opłacać brać z netu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Właśnie Lerle Merle brałam pod uwagę , ale cena nie jest najbardziej atrakcyjna Gdziekolwiek w necie, przy cenie 43-47zł za worek dochodzi cena palety i teraz zależy ile tych worków potrzeba. Przy 20-30 workach zaczyna się opłacać brać z netu ;)

 

Dokładnie tak :yes: Ja nie brałam pod uwagę lokalnych sklepów, bo cena zaporowa. Dla porównania mój klej w LM kosztuje 60 zł. Ja zapłaciłam 46 zł z transportem ;) Ale żeby się opłacało, trzeba brać duże ilości, bo płacisz za paletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi H40 zeszło 3,25 kg/m2. Producent podaje 2,5-4 kg/m2.

Fuga w zimnym kolorze. Cieple "wychodzą" do przodu. Ja kupilem czarne, ale stchórzyłem i wymieniłem na antracyt do drewnopodobnych płytek. Jest OK.

tu troche fotek

 

Dokładniej to producent podaje 1,25kg/m2 przy grubości 1mm. Nie wiem jak wysoka będzie spoina. Jak liczyłam sobie na oko, wysokość grzebienia 5mm, to wychodzi mi 5*1,25*0,5 = 3,125kg/m2. I skoro mam ok 78m2 do wypłytkowania to daje 244kg czyli 10 worków. Ale jak czytam taką @annatulipanna, która na 65m2 zużyje 25 worków, to już nie wiem co myśleć. Przy 10 workach nie opłaca mi się zamawiać dostawy z netu, bo wychodzi drożej niż Lerle Merle. Ale jak zabraknie i wyjdzie że jednak potrzebuję tych 20-25 worków, to się zdenerwuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to producent podaje 1,25kg/m2 przy grubości 1mm. Nie wiem jak wysoka będzie spoina.

 

Tu podaje 2,5-4kg/m2 na gotowo

 

Jak liczyłam sobie na oko, wysokość grzebienia 5mm, to wychodzi mi 5*1,25*0,5 = 3,125kg/m2.

 

Pacy nie trzymasz prostopadle do powierzchni klejonej. Więc "górki" są sporo niższe, niże na pacy. Mi 3,25 poszło przy zębie 8mm i przy mocnym dociskaniu. Warstwa kleju jest cienka i kleiłem prościutkie płytki kwadratowe. I IMO mniej ciężko zużyć nawet na równym podłożu. Przy drewnopodobnych pójdzie więcej, bo one zawsze są bananowate - więc na końcach wyjdzie tyle kleju, co u mnie, ale środkiem więcej. Liczyłbym ze 4kg/m2.

 

Przy 10 workach nie opłaca mi się zamawiać dostawy z netu, bo wychodzi drożej niż Lerle Merle. Ale jak zabraknie i wyjdzie że jednak potrzebuję tych 20-25 worków, to się zdenerwuję ;)

 

Poszukaj lokalnego sprzedawcy i ponegocjuj. Nie wiem jak akurat Kerakoll, od kilku wykonawców słyszałem, że w sieciówkach ten sam towar, tak samo opakowany a inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda podłoga. Nieźle się prace posuwają. Gratuluje.

 

Dziękuję pięknie ;)

 

Na pewno kupiłaś klej bardzo dobry.

Jeśli chodzi o fugę to w tak otwartych pomieszczeniach i o szerokim użytkowaniu zastanów się nad fugą epoksydową.

 

Jest droższa od cementowej i glazurnicy jej nie lubią ale ma swoje dobre strony

 

Fuga będzie cementowa elastyczna. Nawet nie wspominałam o epoksydzie, bo już temat przerabiałam z innymi glazurnikami :bash: Nie chcą i już...

W łazience zależało mi na epoksydzie (ale w końcu odpuściłam), tutaj już niekoniecznie.

 

Mi H40 zeszło 3,25 kg/m2. Producent podaje 2,5-4 kg/m2.

Fuga w zimnym kolorze. Cieple "wychodzą" do przodu. Ja kupilem czarne, ale stchórzyłem i wymieniłem na antracyt do drewnopodobnych płytek. Jest OK.

tu troche fotek

 

Ja przez chwilę myślałam o antracytowej fudze, ale stchórzyłam i kupiłam szarą ;) Przy jasnych płytkach, zbyt mocno podkreślone byłyby fugi.

Masz może zdjęcia swojej podłogi??

 

Dokładniej to producent podaje 1,25kg/m2 przy grubości 1mm. Nie wiem jak wysoka będzie spoina. Jak liczyłam sobie na oko, wysokość grzebienia 5mm, to wychodzi mi 5*1,25*0,5 = 3,125kg/m2. I skoro mam ok 78m2 do wypłytkowania to daje 244kg czyli 10 worków. Ale jak czytam taką @annatulipanna, która na 65m2 zużyje 25 worków, to już nie wiem co myśleć. Przy 10 workach nie opłaca mi się zamawiać dostawy z netu, bo wychodzi drożej niż Lerle Merle. Ale jak zabraknie i wyjdzie że jednak potrzebuję tych 20-25 worków, to się zdenerwuję ;)

 

Doli, moje 25 worków już poszło :eek: Muszę jechać po kolejne 7. Jak obliczałam ilość kleju do zamówienia, wyszło mi ok 25 worków (zakładałam spoinę 5mm). Glazurnik kazał kupić na początek 20 worków. A kleju poszło sporo więcej. Ja bym na Twoim miejscu nie liczyła na minimalne zużycie kleju. Na opakowaniach podają zużycie/m2, w pewnych widełkach, żeby wyglądało to bardziej przystępnie. Ale raczej trzeba liczyć, że zużycie kleju wyjdzie bliżej górnej granicy tych widełek. Szczególnie przy płytkach drewnopodobnych, o czym wspomniał Kaizen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez chwilę myślałam o antracytowej fudze, ale stchórzyłam i kupiłam szarą ;) Przy jasnych płytkach, zbyt mocno podkreślone byłyby fugi.

Masz może zdjęcia swojej podłogi??

 

W tej łazience fuga ma 1,5mm i właściwie się jej nie zauważa. Prawoklik i "otwórz w nowej karcie" bo normalnie słabo widać.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418074

 

W drugiej łazience jest 2,5 czy nawet 3mm - i tu już ją widać. Chyba przez kontrast lepiej by wyglądała czarna.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418075

 

 

Mi się taki efekt bardzo podoba, zwłaszcza z szerszymi fugami;)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418076

 

 

IMO lepiej dwa odcienie za ciemną, niż o jeden odcień za jasną.

Laz1.jpg

Łaz2.jpg

12026-nowoczesna_lazienka_Z_cegla_drewnem_260716.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi ćwieka zabiłeś, Kaizen, z tymi fugami. Twoje fugi nie wyglądają na antracyt (na próbniku prawie czarny). Taki kolor mogłabym mieć. Ja mam raczej ciemniejsze płytki od Twoich i usłojenie jest bardziej wyraziste, w odcieniach szarości-grafitu, ale bałam się, że fuga antracytowa będzie za ciemna. Wzięliśmy szarą. Właśnie wykonałam tel do męża, żeby kupił również antracytową. Będziemy dumać :confused: Do piątku mam czas... Najlepiej byłoby wypróbować obydwa kolory...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi ćwieka zabiłeś, Kaizen, z tymi fugami. Twoje fugi nie wyglądają na antracyt (na próbniku prawie czarny).

 

Raz, że co firma to kolor może być inny (te to epoksydowe Kerakoll FugaLite). Dwa, to amatorskie zdjęcie nieskalibrowanym aparatem oglądane pewnie też na nieskalibrowanym monitorze. Ale do czarnej jej bardzo daleko.

Jasne fugi miałem raz. Jeżeli to naprawdę jasny szary (i nie epoksyd) to się napiją brudu i będą dalekie od tego, co za nowości.

 

Ja mam raczej ciemniejsze płytki od Twoich i usłojenie jest bardziej wyraziste, w odcieniach szarości-grafitu, ale bałam się, że fuga antracytowa będzie za ciemna. Wzięliśmy szarą. Właśnie wykonałam tel do męża, żeby kupił również antracytową. Będziemy dumać :confused:

 

Jak masz ciemniejsze, to zdecydowanie ciemniejsza fuga. Weźcie najmniejszą paczkę antracytu, natnijcie jakąś resztkę płytki i wypełnijcie to fugą. Ja przez chwilę zastanawiałem się nad ciemno brązową i taką metodę mnie glazurnik przekonał do rezygnacji.

 

Jeszcze jedna uwaga - to zdjęcie z szerszymi fugami, to zafugowane jest tylko do drzwi. W korytarzu jeszcze nie ma fug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi fugami Mapei, to problem jest taki, że najciemniejszy szary i tak jest jasny, a antracyt jest prawie czarny. Brakuje jakiegoś pośredniego koloru pomiędzy nimi. Chyba zrobimy jakąś próbę kolorów, żeby mieć pewność, co lepiej wygląda. Wzięłam najpierw tę szarą fugę, bo z czasem i tak ściemnieje i będzie ok.

 

Tak te kolory wyglądają na próbniku:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418077

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418078

mapei-wzornik-fug-ultracolor-plus-grzyb-plesn-2732854163.jpg

4f9e81d64c68ab0f5dc69d782387.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru fugi, to z mojego marnego doświadczenia, zauważyłem, że za mocno formując fugę na mokro gąbka można ją rozjaśnić. Ale to jest zabawa i nie wiadomo co z tego wyjdzie tak naprawdę. Jedną fugę na całej podłodze za mocno zmyłem i wypłukał się barwnik. Fuga właśnie mapei kolor chyba 132.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra! Zdecydowałam się na fugi w antracycie :yes: Oczywiście nutka niepewności pozostała, ale trzeba było podjąć decyzję.

 

Zdjęcia nie oddają kolorów i na każdym płytki wyglądają inaczej, ale analizowałam, przykładałam kolory fug do płytek i wychodzi, że antracyt będzie najlepszy.

Ciekawe, jaki kolor fug zastosowali, na wizualizacji moich płytek??

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418095

 

Ja mam do wyboru takie kolory fug - najciemniejszy szary i antracyt:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418096

 

Podłogi parteru mają się ku końcowi. Na jutro zostały do uzupełnienia płytki pod ścianami i fugowanie.

Znalazłam dwie wadliwe płytki do wymiany:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418097

 

Jedna już wymieniona ;)

 

Ten etap wykończeniówki, cieszy mnie chyba (póki co) najbardziej. Jak są gładzie i podłogi, to już prawie można graty wprowadzać :D.

No i jak ładnie się zrobiło :wiggle:

 

Sypialnia na wykończeniu:

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418098

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=418099

3.fuerta_honey_17x89_7cm_1.jpg

DSC01704a.jpg

DSC01712a.jpg

DSC01707a.jpg

DSC01709a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...