Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa domu, kosztorys, wycena, problemy?


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum :)

 

No to od początku, moim jak i wielu innym ludziom marzy się własny dom. I chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszy budowy mojego wymarzonego domu.

Działkę posiadam nieuzbrojoną w okolicach Babiej góry (Małopolskie), spokojnie zmieści się na niej duży dom ale nie o taki mi chodzi.

Mieszkałem trochę w Anglii i tam wynajmowałem domek z innymi polakami. Ja z rodziną miałem dół oni górę. Na dole mieliśmy niecałe 80m2.

Czyli średnia kuchnia średnia łazienka bardzo duży salon, duży jeden pokój i trochę mniejszy trzeci pokój. Przedpokój był największy ze wszystkich pokoi.

I taki domek właśnie by mnie interesował czyli, parterowy plus ze dwa trzy pomieszczenia piwniczne. Stan zamknięty surowy z elewacją.

 

Dodam również że dom nie ma ociekać luksusem ani nie ma być z drewna. Ma być wykonany z dobrych materiałów w rozsądnej cenie.

 

Podsumowanie kosztów to:

uzbrojenie działki

wszystkie dokumenty

budowa takiego domu 80m2 wraz z ekipą budowlaną itp.

 

Jeżeli coś pominąłem to piszczcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw policz ile faktycznie m2 chcesz zbudować. Koszty budowy piwnicy do stanu deweloperskiego nie różnią się jakoś znacząco od kosztów budowy parteru in minus. Jeśli wiec chcesz podpiwniczony 80 m2 to w sumie wychodzi dom o powierzchni 160 m2. Czyli tak pod 350-400 tyś do deweloperskiego.

 

 

Koszt uzbrojenia zależy od tego, jak daleko masz media od działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi ludzmi co piszą nagrywają filmy poradniki itp że budują domy do 100 tyś?

 

No co, no nic.

Biorą leki, mają dni lepsze i gorsze - w te lepsze nagrywają filmiki, w te gorsze piszą na forum.

Ot, proza życia... najważniejsze, że są szczęśliwi...

Widzę, że ty teraz przechodzisz ten drugi, cięższy etap trzypiętrowych domów. Nie martw się, wkrótce się ociepli. Od połowy maja zapowiadają temperatury powyżej 20*C.

Zdrówka życzę!

Edytowane przez Zagurski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...