Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysł na jadalnię


Mateusz550

Recommended Posts

Witam,

Muszę odświeżyć pokój/jadalnię. Jest to pomieszczenie dużych wymiarów, gdyż mam sporą rodzinę. Korzystamy z niego głównie podczas większych spotkań, nie na co dzień. Okna od strony zachodniej. Planowana jest wymiana dywanu - obecny ma już swoje lata (myślałem o jednolitym szarym) oraz odmalowanie/pokrycie ścian. Liczę na sugestie odnośnie dostosowania kolorystyki ścian (czy wszystko jednym odcieniem czy lepiej coś zaznaczyć) i dywanu (ew. jakieś propozycje na inne dodatki). Oświetlenie w postaci dwóch żyrandoli też do końca nie jest wystarczające... Czy macie może jakieś pomysły na doświetlenie?

Link do zdjęć: klik (krzesła pod bokiem oczywiście tylko chwilowo :D )

Edytowane przez Mateusz550
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meble są dość ciemne, więc ja nie brałabym szarego, a raczej beżowy dywan, najlepiej jednolity. Ściany moim zdaniem mogą pozostać białe, ewentualnie ecru. Pomieszczenie nie jest wąskie, więc malowanie dwoma itp. chyba nie jest koniecznością. Żyrandole dwa - jak najbardziej, ale nad samym stołem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dywan to poza szarym rozważałem też opcję właśnie beżowego bądź białego, ale w sumie teraz jeszcze nadal nie zdecydowałem. W każdym razie jak wspomniałem wcześniej, trzeba szukać jakiegoś jednobarwnego? A odnośnie koloru ścian, to zastanawiam się czy właśnie zmieniać ten biały. W sumie chyba on tutaj w miarę współgra z tym wszystkim, na moje oko, ale zawsze jak już przychodzi czas odświeżenia ścian, to myślę, że zawsze rozważana jest opcja, co można zmienić... W grę wchodzą okładziny ścienne typu cegła, tapety itd. Obecnie jest mnóstwo sposobów na zmianę faktury, koloru ściany, inspiracje wnętrz w internecie (typu podkreślenia ściany z TV itp.), stąd dla niezdecydowanych zawsze mnóstwo dylematów... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych mebli cegiełka nie pasuje. Bardziej prosta sztukateria

Masz klasyczne meble, krzesła, lampy.

Biała ściana bardzo razi przy ciemnych kolorach całej reszty.

 

raczej coś w tym kierunku:

8362e45ebb905ce96a5be012a36bc8e3.jpg

 

Modern-Classic-European-Contemporary-Dining-Room-Interior.jpg

 

http://nitricpowermuscle.org/wp-content/uploads/2016/12/Trend-Houzz-Dining-Rooms-74-For-Your-with-Houzz-Dining-Rooms.jpg

 

Ciemniejszy kolor ścian uczyni ten pokój bardziej kameralnym.

 

Dużo dałaby wymiana dodatków.

Na pewno szerszy dywan.

 

Komoda dobrze gdyby stała na ścianie szczytowej pomieszczenia. Na niej dwie identyczne lampy stołowe. Nad nią duże lustro lub obraz, ale większy rozmiarowo od obecnych. Coś klasycznego, np. martwa natura czy bukiet kwiatów w stylu holenderskim.

 

Dobrze byłoby jakoś ukryć, wtopić w ścianę telewizor. Np. podstawiając pod nim drugą komodę lub konsolę i zawieszając obok grafiki.

http://3.bp.blogspot.com/-n3ucbclYTfI/UxhKV6azaGI/AAAAAAAAD7Q/P3cwxDpNGcA/s1600/3bfa71c0da3f5091cb74a8fbb50d1128.jpg

b020335ef1728ccc919f91b0e661a0b5.jpg

 

 

Przydałoby się dodać więcej punktów świetlnych, np. kinkietów

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zyrandole musza zmienić miejsce - trzeba je przysunąć do siebie, albo powiesić np. trzy żyrandole. Doświetlić można kinkietami dającymi rozproszone śwaitło, labo skierowanymi na ścianę. Warto się zastanowić nad listwami z ledami skierowanymi do sufitu, wtedy pokój doświetlony będzie z góry przez światło odbite od sufitu.

 

Dywan jednolity do jadalni to duże wyzwanie, będzie widać każdy okruszek. Wg mnie lepiej jeśli będzie to wzorzysty dywan, ale utrzymany w jednej tonacji.

 

Zasłony - jednolite, bez wzorów i falbanek, bez ozdobnika u góry.

 

 

Moze cos takiego, ale tu trzeba byc konsekwentnym w kolorystyce

- ściana za telewizorem szary kamień lub fornir kamienny, gołębi jasno szary na ścianach, wymiana żyrandoli na podobne do tych na zdjeciu z ciemnejszymi abażurami, tam gdzie stoja krzesla komoda. Jeśli nie dawać wzorów na ścianach, to można pokusić się o wzorzysty dywan utrzymany w szarości lub z dodatkiem złota, czerni, brązu

- można się pokusić o 2 podłużne lustra na dłuższej ścianie i zrezygnować z maków

 

3661fdfc03b2a875_0717-w500-h400-b0-p0--contemporary-dining-room.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dziękuję bardzo za porady. Nadal rozmyślam nad Waszymi pomysłami i z pewnością skorzystam ze wskazówek. Jednak, jak widać każdy ma inną koncepcję, co wcale nie oznacza, że któraś jest zła, tylko po prostu inna. Jeśli chodzi o oświetlenie, zdecyduję się na ledy skierowane do sufitu w listwie oświetleniowej, ale nie wiem co z odcieniem oświetlenia. Wydaje mi się, że zimna biel ledu gryzłaby się z ciepłym oświetleniem lamp wiszących, w związku z czym myślę, żeby zastosować w ledy koloru ciepłej bieli. A Wy który odcień sugerowalibyście? Bo myślę, że w grę tylko wchodzi wybór pomiędzy zimnym i ciepłym białym. Innych opcji w tej chwili nie biorę pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Popieram odpowiedź Sawadi. Niestety w kwestii oświetlenia nie jestem biegła, ponieważ zwykle przy robieniu zakupów oświetleniowych w e-sklepie pytam o radę fachowców z tego sklepu. Jednak wydaję mi się, że zastosowanie trzech żyrandoli i kinkietów będzie okej. Takie zaprezentowane na zdjęciu widziałam ostatnio chyba na [reklama], więc nie będzie problemu z zakupem identycznych lub podobnych opraw. Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...