Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Columbus Energy, abonament ?


art_composites

Recommended Posts

Troszkę mnie zasmuciłeś, panele przykują mnie do działki, a myślałem że już dawno temu zrobił to kredyt :) A po co mam podnosić wartość nieruchomości? Chyba żeby w przyszłości płacić większy podatek kastralny? Wystarczy że falownik wytrzyma 15 lat swojej gwarancji. Jak dla mnie zwrot inwestycji w 10-11 lat jest jak najbardziej akceptowalny

 

W 11 lat to zwróci Ci się instalacja taka jak moja (czyli prawie 2 razy tańsza niż ta od Columbus).

 

Policz sobie lepiej wg Excela jaki będziesz miał okres zwrotu z inwestycji:

https://drive.google.com/file/d/0BxH6ORdsTu_SdmxldFBDbU1RUDg/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W 11 lat to zwróci Ci się instalacja taka jak moja (czyli prawie 2 razy tańsza niż ta od Columbus).

 

Policz sobie lepiej wg Excela jaki będziesz miał okres zwrotu z inwestycji:

https://drive.google.com/file/d/0BxH6ORdsTu_SdmxldFBDbU1RUDg/view?usp=sharing

 

42700, koszt instalacji, rachunki roczne za prąd 4 tys. Czyli w jedynaście lat spłata instalacji, jakim sposobem Twoja o połowę tańsza będzie się zwracać w takim samym okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to te prowizje i ubezpieczenia?

Nie ma żadnego wkładu własnego na start?

 

Podatek od dofinansowania (1727 zł), 1,5% prowizji za każdy rozpoczęty rok spłaty (od aktualnego zadłużenia), odsetki (oprocentowanie kredytu 1%) i ubezpieczenie instalacji.

Nie ma wkładu, jest tylko prowizja 1,5% co roku.

Edytowane przez kerad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42700, koszt instalacji, rachunki roczne za prąd 4 tys. Czyli w jedynaście lat spłata instalacji, jakim sposobem Twoja o połowę tańsza będzie się zwracać w takim samym okresie?

 

Widać tutaj dobitnie, na jakich osobach żerują sprzedawcy Columbus ;)

Wyżej masz kalkulator uwzględniający wszystkie czynniki i to on wyliczy Ci zwrot z inwestycji, a nie Twoje obliczenia, że płacisz 4 tys. za prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Przed chwilą włąśnie do mnie jakimś cudem dzwonili, podziekowałem ale szukam w necie

 

Pytanie mi sie nasuwa jedno

 

Czy majac dom z rachunkami za prąd na poziomie 117zł'mc warto takie coś zakładać?

 

To średnia obliczona z ostatnich 12-tu miesiecy

 

Teraz może będzie nieco wiecej bo wiosna doszła sauna z piecem 9KW a w liczonych 12-tu miesiacach nie była wiele razy używana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wolne środki albo skorzystasz z taniego kredytu to warto, można potraktować pv jako lokata kapitału. Warunek konieczny to nie przepłacać za instalację .

 

Jeśli bym kupował to tylko i wyłącznie za gotówkę aby nie generować dodatkowych kosztów

 

Tylko pytanie, czy i po ilu latach będę miał oszczędności mając na uwadze wysoka cenę tej instalacji

 

Staramy się być EKO ale przy tych kwotach to trochę za mała motywacja ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz 8 paneli 275, inwerter 2kw np.growatt . Przy własnym montażu 7000 i 6,5 lat zwrotu. Potem około 20 zł opłat stałych co miesiąc. Jeżeli nie podejmiesz się roboty sam to masz chociaż punkt wyjścia z ceną. Oczywiście do latania po dachu bierzesz dekarzy w opcji samodzielnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja o firmie Columbus Energy.

Chciał bym zasięgnąć od was Fachowców porady.

Właśnie jestem po konsultacjach z przedstawicielami.

Wszystko ładnie piękinie mi przedstawili i jak tak patrzeeć to teoretycznie super sprawa.

Moje zuzycie energi za 2017 rok to okolo 3800kWh.

Polecili mi panele monokrystaliczne wytwarzające 300 W.

Jak dla mnie to potrzeba ich 12 szt. czyli było by 3600 W.

Pokazali mi na stronie internetowej że można to wszystko śledzić, jakie złużycie, ile panele wytwarzają prądu itp. taka statystyka od początu założenia instalacji.

Taka instalacja wytwarza 3860 kWh rocznie. Czyli dla mnie ok.

Oczywiście inwerter okablowanie zabezpieczenie przepięciowe oraz montaż wszystko w cenie.

Można zapłacić gotówką albo płacić "abonament" czyli wziąść kredyt w CA.

Gotówką to by wyszło około 22600 zł. a na raty to około 290 zł miesięcznie na 8 lat. czyli kredyt cały by kosztował 28 tyś z kawałkie.

Patrząc na to że za prąd płacę średnio na miesiąc 200 zł to jest kuszące.

Po 8 latach spłacam instalację i zostaję tylko z opłatą stałą do Energetyka około 20 zł. - bajka.

Gwarancja Totalna na 15 lat w cenie tego abonametu, serwis coroczny też

Ponadto powiem że przeczytałam sporo waszych komentarzy i nie zachwalacie tej firmy a zadając pytania wyciągnięte z forum konsultant znał odpowiedź na każde moje pytanie tak jak by przestudiował to forum i miał gotowe odpowiedzi.

Jednym słowem płacę 28 tyś (w okresie 8 lat) i tyle w temacie. Co dalej ?

Ponoć producent daje gwarancję że panele mogą stracić tylko 13 % swojej maxymalnej mocy wyjściowej, jeśli w ciagu 25 lat stracą więcej czyli moc będzie poniżej 87 % to wymianiają na nowe.

Proszęo poradę bo praktyka to całkiem inna sprawa.

Edytowane przez marcinweg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na takim spotkaniu, byłem też na spotkaniu sprzedawców odkurzaczy i było podobnie. Nie wiem co to totalna gwarancja ale na moim spotkaniu nie było o niej mowy. Była tylko GW. Producenta i sprzedawcy na montaż ( 2lata). Na instalację nie wydasz więcej jak 16000 u innych sprzedawców . Columbus ma super marketing i to kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na takim spotkaniu, byłem też na spotkaniu sprzedawców odkurzaczy i było podobnie. Nie wiem co to totalna gwarancja ale na moim spotkaniu nie było o niej mowy. Była tylko GW. Producenta i sprzedawcy na montaż ( 2lata). Na instalację nie wydasz więcej jak 16000 u innych sprzedawców . Columbus ma super marketing i to kosztuje.

 

 

Ja nie byłem na spotkaniu tylko dwuch konsultantów przyjechało do mnie do domu i nie porównywał bym tego z wciskaniem odkurzaczy czy garnków.

W tym roku uruchomili takie coś jak Totalna Gwarancja czyli na 15 lat gwarancja na:

- wykonanie usługi montażu

- na falownik (inwerter)

- na panele fotowoltaiczne

- na zabezpieczenie

- na okablowanie

- na zewnętrzny moduł wifi

- serwis

- na system montażowy.

Jeśli cena jest taka jak mówisz to będę szukał w swojej okolicy ale jak na razie to robiłem symulacje na jakiejś stronie to wyszło mi około 24 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem na spotkaniu tylko dwuch konsultantów przyjechało do mnie do domu i nie porównywał bym tego z wciskaniem odkurzaczy czy garnków.

W tym roku uruchomili takie coś jak Totalna Gwarancja czyli na 15 lat gwarancja na:

- wykonanie usługi montażu

- na falownik (inwerter)

- na panele fotowoltaiczne

- na zabezpieczenie

- na okablowanie

- na zewnętrzny moduł wifi

- serwis

- na system montażowy.

Jeśli cena jest taka jak mówisz to będę szukał w swojej okolicy ale jak na razie to robiłem symulacje na jakiejś stronie to wyszło mi około 24 tyś zł.

 

Haha, najpierw niby, że zainteresowany klient, a potem okazuje się, że to marketing szeptany firmy Columbus :D

Moim zdaniem to po pierwsze za mało paneli liczysz (20% opustu!), po drugie, za tą kasę to założyć 5 kWp vs. 3,6 kWp w Columbus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, najpierw niby, że zainteresowany klient, a potem okazuje się, że to marketing szeptany firmy Columbus :D

Moim zdaniem to po pierwsze za mało paneli liczysz (20% opustu!), po drugie, za tą kasę to założyć 5 kWp vs. 3,6 kWp w Columbus.

 

Może i masz rację że CE bieże sobie dużo za marketing.

A możesz mi podesłać jakieś propozycje firm ? co bym mógł się skontaktować.

 

Ok, mój temat rozwiązany.

Okazało się że mam konsultanta pod nosem i to znajomego :)

Apropos CE to w cenie chyba wliczony jest ten cały marketing.

Cena za moją instalację wyniesie około 16 tyś zł.

Pozdrawiam.

Edytowane przez marcinweg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cena za moją instalację wyniesie około 16 tyś zł.

 

No to pochwal się u kogo taka cena i na jakim sprzęcie? Montaż chyba własnoręczny?

 

U mnie przed chwilą był przedstawiciel Columbus Energy, za instalację 3,6kW wyliczył kwotę 21755zł brutto przy natychmiastowym podpisaniu umowy. Panele Longinus monokrystaliczne, inwerter Zever Solar, rok na zmianę decyzji i zwracają wtedy 100% kosztów, tylko przez 5 lat nie można założyć innej instalacji.

 

Za taką samą moc, na panelach monokrystalicznych w IKEA Geo Solar wyszło 23500zł, czyli 1750zł drożej.

 

16 000 z montażem to byłaby bardzo dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gość zamontowal 7,2 kWp na full black EXE plus Fronius za 32 tyś, jedynie co musiałem zrobić to zrobić zdjęcie umowy i otworzyć drzwi instalatorowi, resztę sam załatwił, brak płatnych przeglądów, za każdym razem jak dzwonie odbiera telefon.... I to się liczy.....

Wszystkie te abonamenty to złodziejstwo i wyzysk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...