Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki piekarnik?


agamemnon91

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem w trakcie sprawiania sobie wyposażenia AGD/RTV do nowo zakupionego mieszkania.

Lodówka jest, pralka zamówiona, TV obecny, płyta indukcyjna jest i tylko brak piekarnika.

Jest tyle opcji do wyboru na rynku, że aż przyprawia mnie to o ból głowy :rotfl:

Nie piekę ciast więc służyłby tylko do odgrzania/zapiekania potraw żeby posłużył dłużej niż przewiduje gwarancja ;)

Mam płytę indukcyjną, szukam piekarnika do zabudowy. Jakie polecacie? Gazowy/elektryczny czy zupełnie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
piekarnik elektryczny :-) niedawno wybieralam. a ponieważ tyle trzeba było wybrać naraz, że nawet zapomnialam już kryteria. wzięłam pewno jakiś artykul doradczy. no i estetyka , bierz ten co ci sie podoba. ale. jak już dekoratorka wnętrz mi doradziła mikrofalę zamiast równie drogich drzwiczek zaślepiajacych półkę nad piekarnikiem, to najpierw wybrałam pracowicie mikrofale (amica) i dobrałam do niej z tej samej serii piekarnik. cudem zdążyłam, bo najbardziej podobajacy mi się model już skończyli produkować, taki jakby " ze wstązeczką" czarna powierzchnia, srebrny pasek, i na srebrnym pasku logo amica. ostatnią mikrofale z tej serii w miescie mąż wyrwał tuż sprzed nosa zainteresowanej pary, mówiąc że zona telefonicznie rezerwowała. jeszcze nie używałam, jestem zadowolona. ale tak już po ochłonieciu, podobają mi się też białe agd i zlewy :-) więc jak nie czarne i nie inne, to białe są teraz na topie :-) Edytowane przez semiramida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miele - podpytaj sprzedawców, poczytaj opinie :)

zdecydowanie przerost formy nad treścią - już lepiej rzuć okiem na boscha, choć i tu najwyższy model amici mocno wysunal sie na prowadzenie.

Tak serio to amica w piekarnikach zaczyna dominować na calym rynku europejskim - powoli ale skutecznie

 

no chyba, ze chcesz błyszczeć logo :) ale taniej wyjdzie zrobić takie na zamówienie i naklejać wszędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Amica.

 

Na gwarancji mi pordzewiał wewnątrz - serwis odesłał w hen.

 

http://kaizen.neostrada.pl/public/amica.jpg

 

Na gwarancji padła karta SD (chyba źle wyliczone zaprogramowane starzenie - wymiana gratis. To samo po gwarancji (error sd card) wycena naprawy śmieszna (jak kto woli żałosna). Dziękuję, przeflashowałem kartę SD - tutaj instrukcja i lista dziękczynna

 

I jeszcze jedna ciekawostka, do której doszedłem, gdy w czasie programu "wyrastanie ciasta" zaczął mi wentylator chłodzić obudowę. Chłodzenie obudowy działa, gdy w środku jest temperatura >50*. A wyrastanie ciasta to 30*. Wyświetlacz pokazuje zadane programem 30*, wentylator chodzi. Wyłączam piekarnik, włączam program "wyrastanie ciasta" a ten od razu pik, pik, pik... że osiągnął zadaną temperaturę i wyświetla 51*. A drożdże zamiast pracować zaliczaj zgon. Raz mi się aż taka różnica temperatur trafiła na tym programie, że włączył się wentylator obudowy. Ale różnica >10* to reguła. Nie potrafi utrzymać zadanej temperatur.

 

No more Amica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miele - podpytaj sprzedawców, poczytaj opinie :)

zdecydowanie przerost formy nad treścią - już lepiej rzuć okiem na boscha, choć i tu najwyższy model amici mocno wysunal sie na prowadzenie.

Tak serio to amica w piekarnikach zaczyna dominować na calym rynku europejskim - powoli ale skutecznie

 

no chyba, ze chcesz błyszczeć logo :) ale taniej wyjdzie zrobić takie na zamówienie i naklejać wszędzie ;)

 

Nie logo i znaczki mnie interesują tylko opinie w użytkowaniu. Koleżanka mi poleciła firmę Miele, bo jest nią zachwycona (jakością). Amicę ma mama i tak samo stwierdziła, że nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie mogę kupić piekarnik z pod zabudowę z drzwiami otwieranymi na bok? Chodzi o piekarnik o wymiarach głęb. 58 x wys. 60 x szer 56. Drzwi otwierane na bok są dla mnie konieczne, ponieważ wnęka znajduje się nad lodówką, na sporej wysokości. Przeszukałem chyba cały internet i niestety nic nie udało mi się znaleźć. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...