Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką suszarkę do ubrań kupić? Opinie.


if22

Recommended Posts

no prosze Cie, seksistowska? serio? raczej wzielam pod uwage prawdopodobienstwo / statystyke ;) kurcze ale nic juz nie pisze, bo zapesze i zaraz sie okaze, ze nagle wszyscy faceci na FM sami piorą i susza i jeszcze wkladaja naczynia do zmywarki ;) :lol2::rolleyes::p

Nic z tego :) ... nie piorę, nie suszę, zmywam (głownie po sobie) sporadycznie ... jak działają te urządzenia polegam na opinii żony.

... generalnie "z prac domowych" to głównie wydaję tylko dania z kuchni (choć i żona czasami w garnuszkach zamiesza) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze Cie, seksistowska? serio? raczej wzielam pod uwage prawdopodobienstwo / statystyke ;) kurcze ale nic juz nie pisze, bo zapesze i zaraz sie okaze, ze nagle wszyscy faceci na FM sami piorą i susza i jeszcze wkladaja naczynia do zmywarki ;) :lol2::rolleyes::p

 

Mnie tam wszystko w domu można robić, żona mi pozwala :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Potwierdzam, pompa ciepła to do grzania albo chłodzenia nie do suszarki , a suszarkę to najlepiej kondensacyjną (niestety jest energożerna , ale za to prosta w naprawie, te z PC nie opłaca się naprawiać)

 

Największy problem z tymi z PC (które fakt, są bardziej energooszczędne od kondensacyjnych - ale te ostatnie i tak pod tym względem deklasują wywiewowe) jest zapychanie się wymiennika. A ponieważ krąży w nim czynnik chłodniczy, to są niedemontowalne i nie da się ich wyjąć i dokładnie wyczyścić. Niby producenci robią mechanizmy "samoczyszczenia" - ale to polewanie skroploną wodą wymiennika niewiele zmienia. Tu trzeba co najmniej prysznica z solidnym strumieniem albo i myjki ciśnieniowej, żeby porządnie domyć.

Oczywiście marne szanse, żeby suszarka z PC się zepsuła na gwarancji (choć oczywiście się zdarza). Ale szanse na to, żeby nabijały takie przebiegi jak kondensacyjne są zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszony Twoimi opowieściami o notorycznie zapychających się wymiennikach w suszarkach postanowiłem zaglądnąć do mojej suszarki z takowym wymiennikiem i po przebiegu ponad 250 cyklów suszenia i muszę powiedzieć: mogę spać spokojnie bo u mnie selfcleaning działa dobrze i wymiennik jest czysty.:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszony Twoimi opowieściami o notorycznie zapychających się wymiennikach w suszarkach postanowiłem zaglądnąć do mojej suszarki z takowym wymiennikiem i po przebiegu ponad 250 cyklów suszenia i muszę powiedzieć: mogę spać spokojnie bo u mnie selfcleaning działa dobrze i wymiennik jest czysty.:bye:

 

Gratulacje.

A jak to sprawdziłeś? Rozebrałeś?

 

 

Można też poczytać komentarze serwisantów na Elektrodzie.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Whirpoola :) nie musiałem rozbierać całej suszarki aby zobaczyć jak wygląda wymiennik.Wystarczyło lusterko na teleskopie u mnie działa ten system chociaż też nie dopuszczam do zasyfienia filtrów które są dwa jeden po drugim i są czyszczone po każdym suszeniu.Chwila większej uwagi i pracy po suszeniu 2 min i to się przekłada na dłuższą żywotność urządzenia a sporo ludzi po prostu olewa ten temat a jeszcze jak przeczytają ,że samoczyszcząca suszarka to już robią całkowity odbój.Te filtry pooblepiane ,że aż dziw bierze ,że te suszarki jeszcze coś suszą.Plazmy też się miały wypalać i takie tam a ja piłuję swoją 14rok i nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...