Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

Jaką macie wilgotność powietrza ? Z tego co czytałem rekuperacja w zimie powoduje że wilgotność spada. U mnie było przeważnie ok 50% obecnie 40 a zdarzyło się ze spadło do 38%. Ja sobie z tym radzicie, czy jeśli w pomieszczeniu jest klimatyzator to nim da się wytworzyć wilgoć - aczkolwiek klimatyzatory chyba służą m.in do osuszania? Czy może uchylać okna?

 

To nie rekuperacja powoduje, że wilgotność spada, tylko wentylacja. Przy grawitacyjnej jest to samo, a często jest gorzej.

Przy wentylacji mechanicznej możesz spróbować zmniejszyć ilość wentylowanego powietrza.

Klimatyzator tutaj nic nie zmieni i nie ma wpływu na wilgotność.

Uchylanie okien tylko pogorszy sprawę.

Są domowe sposoby na zwiększenie wilgotności: suszenie prania, gotowanie, więcej roślinek, akwarium. Można nawet sobie biokominek wstawić.

Jak ciągle mało, to trzeba nawilżacz dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 562
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

Jaką macie wilgotność powietrza ? Z tego co czytałem rekuperacja w zimie powoduje że wilgotność spada. U mnie było przeważnie ok 50% obecnie 40 a zdarzyło się ze spadło do 38%. Ja sobie z tym radzicie, czy jeśli w pomieszczeniu jest klimatyzator to nim da się wytworzyć wilgoć - aczkolwiek klimatyzatory chyba służą m.in do osuszania? Czy może uchylać okna?

 

My zakupiliśmy nawilżacz powietrza Xiaomi. Sprawdza sie super, oczywiscie nie na cały dom. Mamy go w sypialni około 40m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam to samo. Powodem było właśnie złe ustawienie jednostki. Po podniesieniu przodu problem ustał. Może podnieś przód ciut wyżej? U mnie w mrozy, woda kapie z obudowy, z tyłu, od strony czerpni. Ale tego nie przeskoczysz :( Trzeba wycierać ;)

 

Witam.

 

U mnie jednostka jest na pewno dobrze ustawiona, teraz nawet za bardzo do tyłu. Problem tkwił gdzie indziej. Wprawdzie filtry były czyste, ale na czerpni od wewnątrz mam drobną stalową siateczkę a na niej skośne lamele. Przechodząc koło niej nie raz patrzyłem wgłąb i wydawało mi się, że jest tam czysto. Jednak po zdjęciu czerpni okazało się, że na tej siateczce jest milimetrowy dywan z różnych rzeczy - komarów, kurzu, sierści, pyłków i innych, które reku zaciągnął. Tego nie było widać gołym okiem, ale przechodząc koło czerpni słychać był oświst. Okazało się, że była tam tylko malutka dziurka, przez która powietrze się dostawało. Po wyczyszczeniu czerpni problem ze skraplaniem znikł.

 

Dziwi mnie tylko jedno. Skoro reku ma CF i ma też funkcję kontroli czystości filtrów, to dlaczego po tak znaczym ubytku w dostawie świeżego powietrza ten alarm o czystości filtrów sie nie załączył? Bo teraz wiem, żę reku pobierał duuuużo więcej prądu, niż powinien i chodził duuużo głośniej, niż teraz przy tych samych ustawieniach. Więc teoretycznie niby zapewniał sobie odpowiednią ilość powietrza, ale faktycznie to nie była prawda, o czym świadczy skraplająca się woda. Czemu alarm czystości filtrów się nie załączył???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu alarm czystości filtrów się nie załączył???

Coś jednak nie działa jak powinno.

W celu weryfikacji zatkaj filtr kartką papieru.

Zobaczysz co pokaże centrala.

 

CF mierzy przepływy na dyszy wentylatora.

Zatkana czerpnia skutkowała wysterowaniem wentylatora na maks - stąd większy hałas i pobór prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jakie macie teraz temperatury nawiewu ?

U mnie wynik niezadawalający

Wczesniej miałem jangaza i było bardzo ,podobnie.

Temperatura zewnętrzna 1,9st

Temperatura wywiewu 21,1st

Temperatura nawiewu 17,4 st

Kanały sztywne,na nich wełna ze sreberkiem 3cm,to wszystko zasypane celulozą 25 cm wyżej kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jakie macie teraz temperatury nawiewu ?

U mnie wynik niezadawalający

Wczesniej miałem jangaza i było bardzo ,podobnie.

Temperatura zewnętrzna 1,9st

Temperatura wywiewu 21,1st

Temperatura nawiewu 17,4 st

Kanały sztywne,na nich wełna ze sreberkiem 3cm,to wszystko zasypane celulozą 25 cm wyżej kanałów

 

Sprawność ,wychodzi jakieś 80%,u mnie wywiew 22,1 a nawiew 20,1,czerpnia 4,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mogę powiedzieć jednoznacznie serwis mają bezkonkurencyjny. Są na każde zawołanie i nie marudzą.

 

Dla mnie to kluczowa informacja przy wyborze producenta. Wszystko ma się prawo zepsuć i wtedy niezbędny jest dobry serwis. Kupiłem krótko po premierze 400 Home i miałem w sumie 2 problemy: otwieranie bypass-u i przeciek z obudowy + przy odpływie. Wszystko bardzo szybko naprawione i działa bez zarzutu. Zadowolony klient:-)

 

PS. Czy ktoś korzystał z filtrów-zamienników od użytkownika Termokontrol z Allegro? W komentarzach kupujących pojawiła się opinia, że centrala zgłasza konieczność wymiany filtrów po ich zamontowaniu.

Edytowane przez alter2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy ktoś korzystał z filtrów-zamienników od użytkownika Termokontrol z Allegro? W komentarzach kupujących pojawiła się opinia, że centrala zgłasza konieczność wymiany filtrów po ich zamontowaniu.

 

Ja mam obecnie zamienniki od Termokontrol. Użytkuję je 3-ci m-c i żadnych zgłoszeń od centrali nie było ;)

Mam airpacka 400V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Czy ktoś korzystał z filtrów-zamienników od użytkownika Termokontrol z Allegro? W komentarzach kupujących pojawiła się opinia, że centrala zgłasza konieczność wymiany filtrów po ich zamontowaniu.

 

Ja też mam zamienniki z peflexa (Airpack Home 400 H). Pracują już ponad 2 miesiące i żadnych problemów z nimi nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
czy jest możliwość założenia wymiennika entalpicznego do thessli? producent recair ma też takie w swojej ofercie.

Chciałem kupić thesslę 400 ale boję się spadku wilgotności. wybrałem Brinka jako alternatywę po wymianie wyniennika, ale może z thesslą można zrobić tak samo??

 

Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli będziesz miał intensywność wymiany powietrza ustawioną w okolicach norm (najczęściej czytam o 20/30 m3/h u mnie sprawdza się 70 m3 przy 2 osobach+zwierzaki) to nie będzie problemu ani z zaduchem, ani z nadmiernym spadkiem wilgotności. Jeśli natomiast zrobisz tak jak kilku speców proponowało i u mnie, czyli 2 osoby i 200 m3 w środku zimy, bo liczy się powierzchnia a nie ile osób w domu mieszka, to będzie problem z niską wilgotnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Jak to jest z syfonem w airpackach home? Potrzebny, czy nie? Montażysta nie zamontował, bo powiedział, że do tych modeli się już nie stosuje. Muszę i tak wymienić jedno pęknięte kolanko do odpływu, więc przy okazji mogę zasyfonować. To 5 minuty. Pytanie tylko czy potrzebne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...