Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 562
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Dwa i pół roku używam oryginalnych filtrów załączonych z rekuperatorem. Zmieniłem jedynie tą watkę na rzepach.

Za to zmieniam prefiltry G3 na czerpni i wyrzutni - średnio po 3 miesiącach zaczynają mieć opory. Raz w roku zmieniam prefiltry kanałowe G4 na czerpni i wyrzutni. Centrala nigdy nie sygnalizowała konieczności wymiany filtrów. Koszty eksploatacyjne filtrów przez 2,5 roku - do 20 zł.

 

Jak zrobiłeś prefiltry kanałowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

PN-83/B-03430

 

Wentylacja przy pomiarach powinna być ustawiona na takim biegu jak będzie pracować przez większość swojego czasu.

Centrala powinna pracować nie więcej jak 75%

Jeśli musi pracować na 100% (gdyż w innym przypadku nie wychodzą pomiary) to skopana jest instalacja, albo dobrana jest zbyt mała jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam,

 

Dzis pojawil sie u mnie na rekuperatorze wykrzyknik,filtry wymienione niedawno,co moze byc przyczyna?

 

 

https://imgur.com/a/JF4dIjM

 

 

Tutaj dorzucę swoje 3 grosze - kupiłem AirMobile do sterowania AirPack4 - PORAŻKA, nie polecam. Od początku mam taki wykrzyknik, a lista komunikatów pusta. Nie wszystkie funkcjonalności działają, działa dość wolno i wszystko przechodzi przez zewnętrzna chmurę - żeby cokolwiek zmienić potrzebne jest działające połączenie z internetem. Z ciekawości rozebrałem pudełko i jest to RPi z modbus... Największą porażką jest brak sterowania w sieci lokalnej - bez chmury. Powinno być jakieś API wystawione przez ten AirMobile w sieci - wtedy była by to fajna opcja. Ale widzę technicznie rozwiązanie utkwiło w poprzedniej epoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Zamienniki filtrów do central Airpack mają za duże opory przepływu i centrala wyświetla błędy w krótkim czasie po wymianie.

Lepiej stosować oryginalny filtr.

 

Nasze nie mają - robimy w laboratorium pomiary oporu (spadku ciśnienia) w funkcji przepływu powietrza.

Mają praktycznie identyczne parametry jak filtry oryginalne.

 

To nie jest tak, że filtry oryginalne do rekuperatorów mają jakieś cudowne właściwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze nie mają - robimy w laboratorium pomiary oporu (spadku ciśnienia) w funkcji przepływu powietrza.

Mają praktycznie identyczne parametry jak filtry oryginalne.

 

To nie jest tak, że filtry oryginalne do rekuperatorów mają jakieś cudowne właściwości :)

 

Te Wasze to jakie dokładnie? gdzie sprzedajecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze nie mają - robimy w laboratorium pomiary oporu (spadku ciśnienia) w funkcji przepływu powietrza.

Mają praktycznie identyczne parametry jak filtry oryginalne.

 

To nie jest tak, że filtry oryginalne do rekuperatorów mają jakieś cudowne właściwości :)

 

Oczywiście, że nie.

Aczkolwiek, sam opór to tylko połowiczny sukces.

Filtry mają filtrować, więc bardziej interesuje mnie tkanina jakiej używacie do ich produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie.

Aczkolwiek, sam opór to tylko połowiczny sukces.

Filtry mają filtrować, więc bardziej interesuje mnie tkanina jakiej używacie do ich produkcji.

 

 

Korzystamy z materiałów filtracyjnych produkowanych w Europie, a nie w Chinach, w większości z syntetycznych materiałów filtracyjnych (a nie włókna szklanego) które są dużo bardziej stabilne i wytrzymałe niż włókno szklane.

 

W przypadku Thessli to jest EN779 M5 / ISO16890 ePM10 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 6 months później...
  • 4 months później...
Allegro, sprzedawca Termokontrol.

 

Kupiłem te zamienniki oryginalnych filtrów je jakoś rok temu, ale dopiero w zeszłym tygodniu je założyłem i po tygodniu wyświetla się komunikat, że filtry do wymiany. Już chyba nie sprzedają ich na Allegro, pewnie za dużo było reklamacji. Wygląda na to, że to kompletny bubel. Oryginalne wytrzymały ponad rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...