Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 562
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdecydowałem się zamówić Home 400h.

Wydajnościowo wystarczyłaby mi 300, ale przy minimalnych przepływach np 80-100m3/h 400 zużywa mniej energii.

Miałem spory dylemat zamówić h czy v, bo pasują mi obie wersje. H jest nieco lepsza: minimalnie mniejsze opory/wydajności/zużycie energii wynikające zapewne z tego, że ma więcej miejsca wewnątrz obudowy, większą powierzchnię rozmiarów filtrów, powietrze nie musi zawracać jak w v no i można ją powiesić na ścianie w piwnicy.

 

Co do wyposażenia dodatkowego, to myślę że na poczatek: Moduł CF, Moduł Expansion do współpracy z automatyką domową i okapami oraz AirMobile, bo przyzwyczaiłem się że wszystko można zrobić z iPada czy iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił za tyle? Sprzedał? I ile marży trzeba doliczyć?

 

Nie wiem czy kupił czy sprzedał, ale pytając na forum można przynajmniej się dowiedzieć czy ceny z cennika są "obowiązujące" czy też tylko "sugerowane".

Z doswiadczenia wiem, że to co jest w oficjalnym cenniku danej firmy nie zawsze przekłada się na ostateczne ceny.

Przykład rury kanalizacyjne. Skład fabryczny powiedział mi, że z góry mam od ich oficjalnego cennika odjąć 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem, że to co jest w oficjalnym cenniku danej firmy nie zawsze przekłada się na ostateczne ceny.

 

Jest to cena Po jakiej możesz u nich kupić. Masz nawet koszty przesyłki. Czy dystrybutor/instalator ma jakieś rabaty pytaj konkretnego dystrybutora. Ale zazwyczaj na nowości są mniejsze rabaty niż stare modele. Dochodzi jeszcze 15% oszczędności na VAT jak kupujesz z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to cena Po jakiej możesz u nich kupić. Masz nawet koszty przesyłki. Czy dystrybutor/instalator ma jakieś rabaty pytaj konkretnego dystrybutora. Ale zazwyczaj na nowości są mniejsze rabaty niż stare modele. Dochodzi jeszcze 15% oszczędności na VAT jak kupujesz z montażem.

 

No to jest raczej wiedza powszechna.

Mi chodzi tylko o to, ze pytając na forum można się dowiedzieć jakie ktoś miał ceny.

Oczywiście można zapytać dystrybutora, ale na jego odpowiedź czasem można czekać dłużej niż na forum.

 

Robi się offtop, więc proponuję zakończyć temat czy łatwiej zapytać na forum czy też sprawdzić w cenniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny sugerowane przez producenta to ceny nijak mające się do rzeczywistości bo od razu cena zakupu dla pośrednika jest obniżona i jakiś tam procent , zależny od ilości zamawianego towaru i "obrotu" ...

 

Ile dokładnie upustu jest raczej Ci nikt nie powie ...

 

Klient końcowy patrzy na cenę sugerowaną a tam 9999zł a pośrednik oferuje mu za 8000zł. Klient zadowolony bo "zaoszczedził" 2000zł a pośrednik tez zadowolony bo zarobił 2000 zł ;-)

I wszyscy zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen, pytanie było jak najbardziej zasadne. Sam się budujesz to wiesz jak to wszystko działa i jak się ma cennik producenta do ostatecznej ceny zakupu.

 

No i jakież to informacje pojawiły się w ty wątku? "około X minus rabat" i "około Y - a reszta to marża". Czyli same niewiadome. Dużo bardziej miarodajną jest cena producenta. Wiadomo, od jakiego poziomu można próbować negocjować.

 

Mało kto kupił już Home, a pewnie nikt bez montażu. A tu znowu robi się temat śliski - bo ile montaż, a ile reku? Pełna dowolność czy raczej brak informacji ile montaż, a ile materiał (bo oddzielenie w umowie czy na fakturze może fiskusowi dać podstawę do obłożenia materiału 23% VAT). Montaże są nieporównywalne.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto kupił już Home, a pewnie nikt bez montażu. A tu znowu robi się temat śliski - bo ile montaż, a ile reku? Pełna dowolność czy raczej brak informacji ile montaż, a ile materiał (bo oddzielenie w umowie czy na fakturze może fiskusowi dać podstawę do obłożenia materiału 23% VAT). Montaże są nieporównywalne.

 

 

Kupiłem nową 300 home bez montażu na 23%. Z cf i air++. Dałem mniej za wszystko niż cena brutto producenta za samą centralę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...