Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To musisz sobie sam odpowiedzieć co dla Ciebie jest funkcjonalne, co nie, co się podoba, co PASUJE do Twojej działki (wielkość, zorientowanie wg stron świata, zapisy planu miejscowego). Jeżeli kompletnie się na tym nie znasz to umów się na konsultacje z jakimś architektem, który później będzie robił adaptację gotowego projektu, który sobie wybierzecie - on najlepiej Wam poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak się kupi projekt i go się zostawi bez większych zmian . inaczej szkoda kupować coś - co później tylko makulaturę tworzy.

Kolega się teraz grzebie po dokumentacji - a z oryginału nic zostało... tylko zwiększa objętość projektu.

Pracy wychodzi tyle, że lepiej narysować rzuty od nowa, aby było widać co i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam już upatrzony projekt i nie chciałabym w nim nic zmieniać (http://duda.info.pl/projekt/projekt-domu-dom-na-tinos). Nie znam się za bardzo na tym wszystkim, ale jestem po wstępnej rozmowie z projektantem i rozjaśnił mi trochę sytuację, także jak ktoś szuka w tym temacie projektu itd to polecam tą firmę ;) jak dalsza współpraca będzie się układała, a mam dobre przeczucia, będę informowała :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam już upatrzony projekt i nie chciałabym w nim nic zmieniać (http://duda.info.pl/projekt/projekt-domu-dom-na-tinos).

 

Fajny. Fajnie też pokazuje, jak projektanci z nieznanych powodów i zapewne nie mając świadomości jakie to koszty generuje, ma wady użytkowe czy inne wymyślają dziwne rozwiązania.

 

Tu fajnym przykładem jest komplikacja dachu. Zamiast prostego czterospadowego wykombinowany wielospadowy. To koszty wieźby, gąsiorów itd. Wyjdzie znacząco drożej, niż bez tego wymysłu.

Do tego czemu to ma służyć? Kawałek zadaszenia nad wejściem i tarasem to bardzo dobry pomysł i niejeden właśnie taką modyfikację wprowadzał, gdy w projekcie katalogowym nie było go. Jak będzie padał deszcz, to będziesz się zastanawiała, jak sięgnąć do torebki po klucze bez odkładania parasola?

Więc podstawowa zmiana, to prostokątny strop i dach kopertowy.

Wygląda na wentylację grawitacyjną - też trzeba zmienić.

Ten projekt to tylko rzut tak naprawdę, brak elewacji, sensownego opisu. Więc może się mylę, ale nie widzę drzwi tarasowych. To żeby z salonu wyjść trzeba iść przez wiatrołap? Podobnie trochę mała grubość ściany - 30cm. To <15 cm ocieplenia.

Jeżeli to przeszklenie narożne w salonie jest na pełną wysokość, to cena może zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie chcesz nic zmieniać to co forumowicze mają napisać ?

Nie znam się za bardzo na tym wszystkim, ale jestem po wstępnej rozmowie z projektantem i rozjaśnił mi trochę sytuację, także jak ktoś szuka w tym temacie projektu itd to polecam tą firmę jak dalsza współpraca będzie się układała, a mam dobre przeczucia, będę informowała

doskonale - czekamy niecierpliwie na dalsze postępy i namiary na firmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazany dom ma jedną łazienkę, dla mnie byłby to problem. Powinien być chociaż dodatkowy WC z umywalką. Nie wiem, jak liczną masz rodzinę, ale jeśli wszyscy razem rano będziecie wychodzić/wyjeżdżać, jedna łazienka to za mało. Jeden pokój ma ok 10 m2, to jest klitka. Jeśli to ma być pokój dla dziecka, to ono będzie tam spędzać dużo czasu, zapraszać kolegów, i 10 m2 to za mało. Jeśli chodzi o składowanie różnych rzeczy, to jest tylko kotłownia i ew łazienka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie rodzina składa się z 2 osób, dzieci brak, ale może rzeczywiście 1 łazienka to mało? Hmm i tutaj dziękuję, że mam teraz rozmyślenia odnośnie łazienki oczywiście :) najmniejszy pokój będzie pokojem "awaryjnym" w razie nawiedzin rodziców/znajomych.

Działka ma 25x30 m, ogrzewanie - groszek. Dodatkowo będzie spory garaż, ale wolnostojący więc miejsce składowanie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie rodzina składa się z 2 osób, dzieci brak, ale może rzeczywiście 1 łazienka to mało? Hmm i tutaj dziękuję, że mam teraz rozmyślenia odnośnie łazienki oczywiście najmniejszy pokój będzie pokojem "awaryjnym" w razie nawiedzin rodziców/znajomych.

Działka ma 25x30 m, ogrzewanie - groszek. Dodatkowo będzie spory garaż, ale wolnostojący więc miejsce składowanie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 łazienka z WC to zdecydowanie mało, postaraj się dołożyć jeszcze osobne WC. Długa kąpiel blokuje łazienkę, kogoś przyciśnie i robi się nerwowo :-)

 

Groszek w takim mały domu, jeszcze energooszczędnym jest kompletnie bez sensu. Powietrzna pompa ciepła albo kable grzewcze, wtedy ci niepotrzebna taka duża kotłownia - masz miejsce na drugą łazienkę/WC. Resztę kotłowni wykorzystujesz na składzik albo pralnio-suszarnię (weź pod uwagę, że odkurzacza, mopa itp nie będziesz trzymać w garażu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...