Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana stylu nowojorskiego na polski mieszczański


nuxe

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Natomiast mam wrażenie, że nie będzie chciał nam dostarczyć servo-drive do szafki pod zlewem. Czy warto o to walczyć? Nie wiem jaki to może być koszt. Gdzieś na forum czytałam, że jest to dość awaryjne i że szafki potrafią się wysuwać w niekontrolowany sposób.

 

 

czółko

szafka z servo (u mnie blum) to najlepsza szafka w mojej kuchni, uzywam od pazdziernika 2016, nic sie z nia nie dzieje złego. mimo naprawde czestego uzywania i czasem niekontrolowanego otwierania z reki przez gosci dziala jak brzytwa. nawet jak kiedys serwo sie spali to kupie drugie :D

 

granaty kuchenne przepiekne, a rysunek na scianie super :)

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam serwo pod zlewozmywakiem made in IKEA. Multum razy dziennie używamy, bo tam stoją kubełki segregacyjne. Instalowaliśmy sami już nie pamiętam 2 czy prawie 3 lata temu. Jakoś nic nie chce się popsuć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

nuxe ślicznie wyszło! pozwolę sobie zapisać zdjęcie dobrze ? kredens przepiękny :yes:

podziwiam za ścianę w pokoju dziecięcym, matko tyle czasu, cierpliwości i przemyślenia poszczególnych etapów, czapki z głów za efekt!

co tam dalej ?

jak ostatecznie łazienkę zrobiłaś ? chodzi mi o zasłonięcie okna

 

u mnie w końcu gaz się zainstalował, w lutym docieplenie poddasza i garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zapomniałam pokazać lustro. Szklarz zaproponował, że wklei lusterka sam. Na nic się zdało tłumaczenie, że umiem, bo koleżanki z internetu napisały mi co robić. No cóż - uległam mu... Teraz poluję na czarną konsolę. Musi mieć szufladki. Znalazłam ładną ale niestety jest biała.

P2040012.jpg komoda_limena_ii.jpg

 

No i moja kuchnia w całości. Teraz mam już super warunki do pieczenia chleba.

P2040007.jpg P1270001.jpg

Na żywo ta ilość bieli nie razi ale chciałabym zrobić coś z oknami. Ze względu na drzwi tarasowe i siedzisko będą musiały chyba być rolety mocowane w świetle okna.

00_rolety1.jpg

Edytowane przez nuxe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup czarną farbę Fusion i, jak Mania, pomaluj tę konsolo-komodę. Ale blat zostaw jaki jest :) Będzie piękna. Możesz jej jeszcze dodać srebrne skarpetki.

 

Fusion to takie farby, które nie „siedzą" na wierzchu, tylko jakby wżerają się w powierzchnię mebla i wiążą się z nią. Rodzaj farby akrylowej, z mineralnymi pigmentami i wbudowaną warstwą ochronną. Dzięki temu nie trzeba zabezpieczać lakierem czy woskiem, jak w przypadku farb kredowych. Poza tym ładnie się rozprowadzają i łatwo.

Znajoma napisała mi o wydajności tej farby, bo ja jej jeszcze nie używałam, a tania nie jest: „Niecałe 100 zł za opakowanie półlitrowe. Starczyło na szafę wnękową (2 panele i boczna ścianka), łóżko i jestem w trakcie malowania komódki. Myślę że się uda zmieścić. Farba jest bardzo wydajna. Jako podkładu użyłam ich Ultra Grip za kolejne 100 zł, ale można użyć innego. Nie zużyłam nawet 1/4 opakowania.”

Gdybyś była zainteresowana, podam ci linki do kilku sklepów w PL, które mają w stałej ofercie. A „skarpetki” na nóżki oczywiście na ul. Długiej :)

 

Kuchnię masz prześliczną, ale brakuje mi jakiegoś pendant dla kredensu. Coś co stworzy z nim harmonijną parę w kolorze granatowym. :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ta z witryną szczególnie ładna. Ta druga skrywa wielką lodówkę :)

 

Ta jest w innym stylu, ale ciągle do niej wracam, żeby chociaż popatrzeć :)

http://blakeslondon.com/industrial-chic/n880w4o142dr17staqplji7kujzxdh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nic mi się nie chce. Nic a nic. I nic się u mnie nie dzieje. Dom leży odłogiem...

Komody nie kupiłam bo boje się, że zniszczę ją tym malowaniem na czarno.

 

Teraz realizuję się w ogródku warzywnym.

Żeby mi wieczorami ciemno nie było zamówiłam sobie lampę na taras.

Elstead.jpg

Mam nadzieję, że na żywo też będzie mi się podobała i będę mogła dokupić jeszcze kinkiety na ścianę frontową.

 

Mieliśmy robić bruk i taras ale przegoniłam wykonawcę, bo mi podniósł wycenę z 24 tys do 40 tys. za 110 m2. A jeszcze wszystko przeciągał, że nie doszliśmy nawet do etapu projektowania. No trudno wymyślę coś sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki chciałabym mieć duże 80x40 lub 80x80, jasne: białe lub szare. Ścieżki proste, nerki i fale nie wchodzą w grę.

Moje inspiracje dla frontowego ogrodu: 0d1537fcb48f1ff60ca082be7f1634f3.jpg front-garden-design-with-parking.jpg front-garden-ideas.jpg front-yard-flower-beds.jpg ale nie wychodzi mi ułożenie tego w coś sensownego.

Na razie zrobiłam takie coś: Działka- W8_bruk.jpg Uff, ja tego nawet za rok nie zrobię ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz :) Ja nauczyłam się kłaść płytki(nawet z trawertynu i brukować ścieżki kamieniami z naszego ogrodu. To żadna filozofia. Oczywiście ciężkie te kamienie są, ale poza tym nie ma problemu.

 

Na allegro jest teraz wyprzedaż płytek 60x60 ogrodowych. Są w różnych kolorach. Link na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...