Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana stylu nowojorskiego na polski mieszczański


nuxe

Recommended Posts

Libet ponoć bankrutuje, a przynajmniej coś tam się źle dzieje bo wyprzedają zakłady produkcyjne.

Wybraliśmy więc płytki z Bruk-Bet w kolorze perła srebrno-biała.

Novator BrukBet.jpg

Mam już prawie wszystko policzone, jest tylko problem ze ścieżką furtka-wejście. Zupełnie nie wiem jak ją puścić.Jak nic nie wymyślę, to zrobię ją tak zwyczajnie - po skosie.

Działka- skośna.jpg

Taras robimy na gruncie. Próg drzwi tarasowych jest 40 cm powyżej poziomu gruntu, a cokół jest niżej niż próg, czyli jest tylko 25 cm powyżej poziomu gruntu. Nie wiem czy zrobić dwa stopnie przy drzwiach tarasowych czy zrobić wyżej taras. Problem też jest z wjazdem do garażu i schodami wejściowymi. Najprościej byłoby różnicę poziomów zamaskować murkiem lub donicą:

Podjazd_jdijcn.jpg Ale czy takie rozwiązanie jest poprawne technicznie?

 

Na pocieszenie wsadziłam już kwiaty do donic - świeżo po posadzeniu wyglądają tak:

Wiosna.jpg

Edytowane przez nuxe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję. Podoba mi się, prosto, elegancko i symetrycznie. W sobotę mam spotkanie z nowym wykonawcą, zobaczymy czy tym razem pójdzie mi lepiej.

 

Zmieniając temat - na jaki kolor pomalować ramę lustra w garderobie?? Abażury też są tymczasowe, takie były w komplecie z kinkietem.

Garderoba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązałabym do uchwytów drzwiowych. Rama byłaby piękna miedziana. Możesz użyć farby Fusion Metalic

http://malowanesercem.pl/pl/p/ROSE-GOLD-METALICZNA-FARBA-/394

Mania1220 używa farb Fusion i bardzo je chwali.

 

Staelaż lampy pomalowałabym na czarno. Może też abażurki, albo abażurki miedziane.

 

Lubiępowturzenia kolorów. To prosty sposób na eleganckie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zmieniłam projekt ścieżki i dołożyłam koło. Teraz będzie chyba ciekawiej.

Co do płyt - to na placu boju zostały nam 3 firmy: Certus, Bruk-Bet, Semmelrock. Napisałam do nich w sprawie doboru materiałów na koło i czekam na odpowiedź. Gotowe koła z płyt są niestety w odcieniach beżu więc u mnie to odpada. Zostaje pewnie drobna kostka. Zobaczymy co mi zaproponują.

Działka- kw7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed domem będą może 1 lub 2 pasy trawy. Raczej chcę mieć po całości kule bukszpanowe, hortensje i takie tam. Tylko teraz nie mam jeszcze szczegółowego projektu rabat frontowych. To zostawiłam projektantowi.

Elfir, dlaczego ścieżka z kamiennym kołem nie jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w żaden sposób nie nawiązuje do bryły, która sugeruje formalne rozwiązania.

Jak chcesz rozbijać chodnik to kątami prostymi co w ten deseń:

7851d2d364330da5.jpg

 

ale moim zdaniem to po prostu przekombinowane.

 

Dlaczego projektant nie projektuje ci ścieżek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objechaliśmy jeszcze kilku brukarzy. Obejrzeliśmy płytki z różnych firm i zdecydowaliśmy, że zostajemy przy pierwotnym wyborze: płyty Novator z Bruk-Bet. Od razu zrobiliśmy zlecenie z ich projektantką. Chcieliśmy, żeby projekt był robiony pod konkretne płytki oraz żeby projektant był z firmy, z której będziemy kupowali towar. Dali nam gwarancję, że jeśli zostaną płytki, to odbiorą nadmiar.

 

Koło musi być, nie wiem jak mogłam wcześniej tego nie widzieć.

Mam motyw koła w oknie na piętrze i w drzwiach wejściowych. A jak zamontujemy gałkę, która kurzy się w spiżarni, to motyw koła będzie kluczowy.

Dom płyty.jpg Gałka.jpg

Pomysł koła wzięłam stąd:

p1010036.jpg

Nie wiem tylko czy i jak wpasować tu klasyczny, symetryczny układ, czyli to co proponuje Elfir. Da się to połączyć?

front-garden-ideas.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Myślałam, myślałam i wymyśliłam. Efir i Pestka mają rację, koło odpada. Robimy proste ścieżki. Mniej więcej tak:

Działka- wersja2s.jpg

Jesteśmy po wizycie projektantki. Przywiozła nam próbki no i lipa. Kolor, a właściwie typ obróbki, który wybraliśmy jest beznadziejny. Jakby ktoś pomalował farbą olejną beton.

Nie wiem o co chodzi, byliśmy w dwóch ogrodach wystawowych Bruk-betu i tam te płyty wyglądały inaczej. Możliwe, że pokazywali nam płyty innego producenta (stawiam, że to był LIBET).

Zmieniliśmy typ wykończenia i teraz zamiast Metalic Color 80x40 będzie TERATEC granit biały 90x60 + granit czarny. No i tu pojawia się kolejny zonk, bo na próbkach jest, a w katalogu nie ma takiego wykończenia dla płyt o grubości 8 cm.W zamian proponują wykończenie RUSTICAL, które wygląda słabo.

Teratec Granit biały.jpg

A ponieważ projektantka nie była pewna co do dostępności tego koloru, to nie podpisaliśmy z nią zlecenia. Ma to sprawdzić i potwierdzić czy robią płyty 8cm w takim typie wykończenia i w jakim byłoby formacie. No to czekamy już 3 dzień.

W międzyczasie przykręciliśmy nową lampę - tylko zapomnieliśmy kupić żarówkę retro.

P6020018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że żarówki retro słabo świecą. Popatrz na zdjęcia u Roberta Skitka w wątku. Naprawdę słabo świecą.

 

Teraz będę szczera do bólu. Nie obraź się proszę :)

Nie podoba mi się ten projekt – plan projektantki. Brak geometrii w sensie powiązania z planem budynku. Wszystko się wozi i to między ogrodzeniem a domem i za ogrodzeniem. Po prostu bałagan. Linie nie pasują jedne do drugich. Nie mają przedłużenia.

 

Projekt Elfir jest naprawdę bardzo dobry. Z wyobraźnią zrobiony i to zarówno pod względem układu architektonicznego frontu jak i możliwości nasadzeń wraz z trawnikami.

Nawet ten mój jest lepszy, choć do pięt nie dorasta pomysłowi Elfir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy retro, bo światło ma być symboliczne, takie jakby była zapalona świeczka. Tyle wystarczy. Mam mały front - 9,7 m szerokości i w swojej kreatywności zaprojektowałam na ścianie frontowej: lampę wiszącą, dwa kinkiety przy garażu i dodatkowy kinkiet na skraju frontu. Przyznaję, nie przyłożyłam się do projektu punktów świetlnych na elewacji. Zgapiłam pomysł z innego projektu, nie biorąc pod uwagę gabarytów mojego domu. Jeśli więc dokupię brakujące kinkiety, to będą 4 szt żarówek retro na jednej ścianie. Dlatego światełka muszą być subtelne.

 

Pestka, nie gniewam się. Dziękuję, że jesteście cierpliwe - muszę się jeszcze sporo nauczyć, żeby dobrze zaplanować wykonanie bruku na działce.

Co do projektu bruku, to nie mamy jeszcze zatrudnionego architekta. Już miałam podpisywać zlecenie i wpłacić zaliczkę, ale podczas spotkania nabrałam wątpliwości. Te rysunki to są moje wytyczne w jakim stylu ma być projekt - chodzi o to, żebym nie dostała żadnych przypadkowych łuczków i nerek. Ma być kanciasto.

Na razie jest problem z uzyskaniem potwierdzenia, że kolor i obróbka płyty brukowej Teratec, którą wybrałam jest dostępna w grubości 8cm.

Projektantka chciała robić projekt pod płyty 80x40x8 w wykończeniu Microtec - ale on mi się nie podoba. Istnieje szansa, że to co wybrałam będzie dostępne w formacie 90x60x8 lub 100x50x8. Dlatego czekamy na info od producenta.

Jeśli Bruk-bet odpowie, że nie robi już płyt w tym wybarwieniu, to zrezygnuję z tego producenta i ich projektantki.

Mam drugą opcję - płyty DASAG - bardzo, bardzo podobne do Teratec, ale tu format jest 60x60x8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dołóż tam jakieś dyskretnie schowanie świecidło. Są takie kostki do wmontowania w bruk.Prawie tego nie widać, a w razie potrzeby można by włączać. U Skitka nad stołem wisiało 4 czy nawet 6 żarówek i było ciemno. U mnie miala wystarczyć lampa na rogu garażu. Oakzało się, że pomysł do niczego. Dlubanie w dziurce od klucza doprowadziło mnie do pasji i będzie lampa obok drzwi.

 

A czemu nie chcesz poslużyć się pomysłem Elfir? Jest super. W tym małym kwadraciku można posadzić drzewko o regularnej koronie i miałabyś nawiązanie do okręgu, ale bez okręgu. Mnie się taki rozkład bardzo podoba. Prosty i elegancki, a zarazem pozostawia sporo miejsca na pokombinowanie z nasadzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też tak szczerze i bez ogródek napisze. Wszystkie te projekty sa przekombinowane. Elfir oczywiście najlepszy i pewnie by sie sprawdził w innych okolicznościach. Masz maleńka przestrzeń przed domem. Do tego dom że tak napisze delikatnie z elewacja “ na bogato”, daj tam jeszcze kręte czy łamane ścierzki, kolorowe bruki i oczoplas murowany. Nie wiem jak wyglada jeszcze ogrodzenie. Zrób gładka jednolita powiszchnie cała przed domem z jednym schludnym klabem na przeciwko wejścia i będzie w miarę elegancko. Zawsze możesz potem to ozdobić fajnymi, pasujacymi do reszty donicami. Niestety nie jestem wstanie tego narysowac ci teraz, mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi. Pisze mobilnie i nawet niektórych polkich literek nie mam za co przepraszam czytelników ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja z kwadracikiem jest odpowiedzią na pomysły z okręgami i inne kombinowanie w tej przestrzeni.

 

mój pierwotny pomysł zagospodarowania był inny, znajduje się kilka stron wcześniej i o ile pamiętam był zbieżny z pomysłem pestki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) Masz maleńką przestrzeń przed domem". - no właśnie w tym problem. Nic się tam nie mieści. Zresztą nawet na rysunku wygląda to dziwnie:

Działka- wersja4s.jpg

W prostocie siła, trzeba tylko wymyślić coś sprytnego na pozorowaną symetrię.

 

Natomiast jest problem z dużymi płytami o grubości większej niż 4 cm. A jeśli do tego mają być one w jednolitej, stonowanej kolorystyce to już wybór jest prawie żaden. Np. jest warunek, że trzeba zamówić 400 a czasem nawet 700 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Po długich poszukiwaniach wybraliśmy zestaw płyt, które moglibyśmy zastosować na naszym podjeździe. Nie było to łatwe, bo oferta firm Bruk-bet, Jadar, Semmerlock, Dasag, Libet, Certus, Vestone jest skrajnie uboga w płyty dużego formatu w kolorze biało-szarym i grubości 6-8 cm.

Chciałam mieć płytki ułożone w kratownicę. Wybrałam płyty z Bruk-bet 80x80x8 Novator perła srebrno-biała i tytan biały 16x24. Dostałam właśnie wstępny projekt i wizualizację 3D. Projektantka zaproponowała skośną ścieżkę - co raczej mi nie pasuje. Co myślicie o tej propozycji?

 

Płyty.jpg 7.jpg 8.jpg 2.jpg

Mam jeszcze upatrzone płyty z Dasag Promenada Prato ale jest tylko format 50x50x8. Do nich mogłyby być płyty Bruk-bet Novator w formacie 40x20, 80x80 lub 80x40. Chciałabym mieć 2 kolory offwhite.

Płyty.jpg

7.jpg

8.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...